horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

­Ettevõtja Kee Abel väljakutsete jahil

“Ettevõtjana on mind koguaeg huvitavad ja täiesti ettearvamatud väljakutsed. Ma naudin seda väga, seda kõhtu kõdistavat pinget ja seda, et pean ennast ise pidevalt suruma kastist välja mõtlema ja lahendusi leidma erinevat teid pidi,” ütleb iluettevõtja ja kahe lapse ema Kee Abel (31).

Mida oled õppinud ja kellena töötanud? Mis ameteid oled pidanud?
Õppimise poolelt pole ma olnud kindlasti mitte nii eeskujulik ja suurte tiitlitega pärjatud, kui võib-olla loota võiks.
Ma alustasin oma töö­tegemisi väga noorelt. Ma olin umbes 13-14aastane, kui alustasin tantsu­õpetaja ja näitlemisõpetajana ­Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide koolis. Mäletan, et lapsevanemad pidid andma juhkonnale allkirja, et and on nõus, et nende lapsi õpetab alaealine. Kuid kõik olid sellega nõus ja koostöö sujus suurepäraselt.
Tantsijana olen läbi elu tegelikult tegev olnud aktiivsemalt ja vähem aktiivsemalt. Nii muusikalide projektides, laeval, kui ka näiteks Merlyn Uusküla taustatantsijana.
Oma esimese ettevõtte lõin tegelikult aastal 2010, kui asutasin Ilusalongi. Sellega kogusin ma omajagu teadmiste pagasit, mida ühele verinoorele ettevõtjale oli kindlasti vaja.
Mitmeid aastaid olen teinud koostööd ka Toomas Kirsi produktsiooniga, kus ma tegelesin lokatsioonidega, turundusega, rekvisiidiga jms. Eks neid väiksemaid ja suuremaid ettevõtmisi on tegelikult veel olnud, küll ööklubis programmijuht, ajakirjanduseski kätt proovitud jms.
Kuid kõige olulisem on see, et midaiganes teha, tuleb koguda sellega teadmisi ja kogemusi. Olen õnnelik, et mul on olnud niipalju võimalusi praktikas neid teadmisi koguda.  Muidugi alatiseks jääb mulle elus meelde koostöö ­Toomas Kirsiga, no vot, see oli alles eneseareng mul. Kuid ikka heas mõttes. Sellest saadud kogemus on kuldaväärt ja avanud mu silmi väga laialdaselt.

Kelleks tahtsid lapsena saada?
Noorena olid kindlasti minu huvideks näitlemine, tantsimine, laulmine, kuid ettevõtlus on mind väga väikesest peale köitnud.
Ma mäletan ühte seika, kui ma olin päris päris noor ja tegin vanematega sellise kokkuleppe. Et kui nemad mulle midagi lubavad, siis ma kirjutan selle paberile ja nemad panevad allkirja alla, et siis nad ei saaks taganeda oma lubadustest. Nii et mõtted vist käisid ette­võtluse suunas juba nii pisikesena.
Ma arvan olin kuskil 6-7aastane. Kogusin need paberid siis ühte ümbrikusse, mis oli ära peidetud, et nad ei saaks seda üles leida. Ei tea, kus selline idee väikese inimese pähe tuli. Kahjuks nad paljudele asjadele polnud nõus alla kirjutama, aga midagi ikka olid ka.

Milline on olnud kõige huvitavam väljakutse?
Ettevõtjana on kogu aeg huvitavad ja täiesti ettearvamatud väljakutsed. Ma naudin seda väga, seda kõhtu kõdistavat pinget ja seda, et pean ennast ise pidevalt suruma kastist välja mõtlema ja lahendusi leidma erinevat teid pidi.  

Mismoodi see salongi ja rull­massaaži teema su ellu tuli?
Puutusin kokku tegelikult sellise masinaga, mille nimi ei olnud rullmassaaž vaid seda kutsuti väga keerulise nimega – lümfidrenaaži massaaž. Rullmassaaži nime kasutusele võttis Beautiful Me. Need masinad olid algul ainult väga kitsale ringkonnale kasutada, nimelt enamjaolt oli neid vaid jõusaalides muude trenažööride kõrval.
Kuid kuna ma olen huvitunud aastaid juba põgusalt meditsiinist ja inimese organismist, siis sain seda masinat testides kohe aru, et ei sellega pole tegu vaid fitness vallas iluprotseduuriga, vaid selle taga on suur tervist edendav süsteem.
See masin töötati välja 20ndatel aastatel, ühe arsti poolt meditsiini valdkonda. Kuid 40ndatel aastatel Ameerika ilutööstus võttis selle endale kasutusele, kuna ta nägi, et sellega naistel tselluliit kaob, sentimeetrid kehalt vähenevad ja turgu oli sellega palju.
Meie oleme nüüdseks välja töötanud koostööst spetsialist Reio Vilipuuga uue programmi ja täiesti uue masina IT lahenduste osas. Me saamegi öelda, et oleme maailma esimene rullmassaaži nutisalong. Meil on oma äpp ja masin on niisama nutikas nagu tänapäeval nutisedmes, mis teavad Sinu kohta informatsiooni ja saavad olla Sulle teadmistega abiks.
Protseduur, mis on välja töötatud tänapäeva medistsiinilistele teadmistele toetudes, on patenteeritud ja õigused kuuluvad vaid Beautiful Me brändile. See tugineb kõige uuematel teadmistel, mis maailmas hetkel on inimorganismi kohta. Eelmine protseduur oli töötatud välja 20ndatel aastatel, nüüd saja aastaga on palju muutunud ja meie ka muutsime protseduuri vastavalt sellele.

Mis koroona ajal juhtus?
Koroona aeg on tervele ­maailmale olnud ääretult keeruline ja raske. Me alles hakkame neid tõelisi tulemusi mõne aja pärast nägema.
Meie pakume kontaktivaba teenust, sest masin teostab protseduuri, inimesed omavahel kokku ei puutu ja tänu sellele on meil olnud luba olla oma teenusega avatud ka koroona ajal. Meil on selleks antud ka eraldi kinnitavad load ja meid on ka korduvalt kontrollitud ning kinnitatud, et tõepoolest meie ­kedagi ei ohusta.

Kas kliendid on peamiselt naised?
Meil on kliente nii naisi kui ka mehi, sest see protseduur on mõeldud kõigile, kellel on lümfisüsteem – nii ma armastan öelda, see lööb pildi koheselt selgeks. Kuid eks ülekaalukamalt on kliente naiste poolelt, kuid enam ei saaks ­öelda, et see kaalukauss väga erineks. Aina rohkem tulevad mehed proovima ja kui nad on proovinud, siis mõistavad, kui palju head see neile teeb ning kui mõnus see on. See on heas mõttes sõltuvust tekitav.

Mis uus mood see rullimine on? Mismoodi erineb tavalisest ­massaažist?
Rullmassaaži protseduur kestab 56 minutit, selle ajaga ­töödeldakse läbi kogu inimese keha, sest me oleme tervik ja kõikide osadega ­tuleb meie kehas tegeleda.
See on tervendav paljude murede puhul, immuunsust tõstev, tõhusaim vahend tselluliidi vastu, keskmiselt kaotab 10 korda protseduuri tehes inimene oma kehalt 20cm, mis pole vaid see, et oleme saledamad ja kenamad, vaid oleme tervemad, elujõulisemad ja ­naeratame kordades rohkem!

Kas ise oled eluaeg olnud ilu usku?
Ma ei tea, mida tähendab ilu usku. Mulle meeldib, kui ma olen hoolitsetud ja mina olen kindlasti see naine, kes poodi minnes vabal päeval piima ostes vaatab ka enne peeglisse, kammib juuksed ja kui vaja, lisan ka jumestust. Ma tunnen, et kuidagi enda eest hoolitsemine ja naiseks olemise võlud meeldivad mulle.
Mina ei ole kindlasti selle pooldaja, et mees ei võiks mulle ust avada või, et ma tunneks ennast kuidagi võrdsena mehe kõrval siis kui lõhun puid ise ja mees koristagu tuba. Jah, need asjad pole ­minulikud!
Mulle meeldib olla naine ja tunnen, et Euroopa ühiskonnas pole vähemalt sellega mingit probleemi, et elus läbi lüüa naisena. Vastu­pidi, ma arvan, et naistel on selliseid trumpe, mida teinekord mees kavalalt ära kasutada ei saa. Jah, pigem on naiseks olemine see, mille usku ma olen. Mulle meeldib töötada meestega ja mulle meeldib, kui fokusseeritud ja kohati ilma emotsioonideta mehed töös on. Samas seda naiselikku emotsiooni on kohati jälle vaja. Naine on naine ja mees on mees – see kõlab mulle hingelähedaselt ja meeldivalt.

Mismoodi muudab ilu maailma?
Ilu paratamatult muudab maa­ilma, sest meid juba kasvatatakse nii, et kõik peab olema ilus. Kuid mis see ilu on, see on see küsitav.
Aga öeldakse ju – käitu ilusti,  istu ilusti, vaata, milline sa oled, tee ennast korda jne. Kõik käib mingi mudeli järgi juba lapsest peale. Meil on ees “standardid”, mis on ilus ja mis mitte.
Ma ühest küljest aktsepteerin teatavaid standardeid, kuid mina olen kindlasti ise inimene, kes suudab ka eristujaid aktsepteerida ja mulle ei paku see kuidagi vastakaid arvamusi. Kui inimene on rahul, siis see ongi õige ilu temas.

Mis ilu sinu jaoks tähendab? Milline on see sisemine ilu?
Ilu tähendab enesekindlust. See on kohe kindel kriteerium, millega ma kirjeldan ilu. Minu jaoks see muud polegi. Kui inimene on enesekindel, mitte egoistlik, upsakas vms vaid enesekindel, endas ja oma tegemistes siis see on ilus, see on imetlusväärne vaadata ja ka seksikas.

Missid räägivad alati, et ei ole tähtis väline, vaid sisemine ilu?
Jah, ma samamoodi usun, nad mõtlevadki seda enesekindlust selle all. Või ma loodan, et nad mõtlevad miskit sellega seonduvalt, mitte ei kasuta seda pelgalt popi lausena.

Kas väline mõjutab sisemist või vastupidi? Kuidas?
Ma usun, et inimene on ikka tervik. Kuid kõik algab meie mõtlemisest ja tegudest, eks see peegeldub ka meie välimuses ja kuvandis, mille loome.

Kas ilu ja tervis käivad käsikäes?
Seda kindlasti. Kui oleme terved, siis see on kõige parem asi, mis meil elus olla saab ja vaid peale seda saab tulla ka sisemine ja väline ilu.
Mõelge ise, kasvõi kõige lihtsam näide, kui teil on peavalu, kõhu­valu, suur köha, palavik vms, kas te mõtlete üldse siis ­ilule? Kas tunnete ennast enesekindla ja ilusana? ­Pigem mitte, ehk siis tervis on see, mille najale saame ehitada kõike muud.

Mis teeb ühe naise ilusaks igas eas?
Ikka see enesekindlus oma tegude ja iseenda suhtes. Väärikus ja heatahtlikkus teevad samuti inimese ilusaks. Ja ilu all ma pean silmas tervikut seest ja väljast.
Kui inimene on hoolitsetud, on ta samuti ilus igas eas.
Julgus muudab meid teistele atraktiivseks ja huvitavaks. Need kõik on need märksõnad, mis ei küsi vanust, neid saab rakendada igas vanuses oma küljelt.

Kuidas sead oma päeva? Mis on su igapäeva iluhoolduse nipid?
Minu päevad on väga erinevad. Otse loomulikult on minu igas päevas koduseid toimetusi, kuna mul on kaks tütart – 9aastane ja pooleteiseaastane – nendega tegelemine ja tegutsemine on igas päevakavas.
Tööalaselt on iga päeva kava erinev, kuid ma töötan palju. ­Põhimõtteliselt valmisolek või väiksemate ja suuremate probleemide lahendamine on seitse päeva nädalas. Aga mulle sobib see, ma ise olen selle ala endale valinud ja see on väga minulik.
Enda hoolitsemises ma väga rutiinne pole. Kasutan meiki igapäevaselt, olen avastanud mineraalkosmeetika enda jaoks. Hügieen on mulle väga oluline ja kõik, mis sellega kaasneb.
Ma olen suur parfüümide armastaja, mul on kodus kolm riiulit lõhnaõlisid, vahel võin isegi mitu korda päevas erinevaid kasutada. Lõhnad mulle tõesti väga ­meeldivad.
Hetkel olen hakanud ka kord kuus käima kosmeetiku juures ja avastanud enda jaoks selle maa­ilma. Tunnen, et nüüd võiks juba lasta ennast selliselt hellitada ja kuna nägu on meie esimene kuvand, siis tuleb selle eest ka hoolt kanda.

Mismoodi hoiad end vormis? Ära ütle, et ainult rullmassaaž.
Mulle meeldib treenida. Ma tõesti tunnen ennast nii hästi peale treeningut ja see annab mulle tohutult energiat ja samas maandab. Kahjuks, hetkel ma ei saa regulaarset treeningut endale lubada, kuid pingutan palju saan. Kui kaks korda nädalas trenni jõuan, olen väga rahul.
Vahel jääb mitu nädalat vahet ja ei jõua lihtsalt oma tegemiste kõrvalt trenni. No ega ma siis endas pettuma ei hakka, vaid lihtsalt ootan järgmist korda millal taas trenni saan. Ma käin spordiklubides rühmatreeningutes. Üks minu vaieldamatult lemmikumaid treenereid on Riina Suhhotskaja. Nii haritud ja teadlikku treenerit ei leia tihti.
Ja midagi pole öelda, kuid ma tõesti proovin kord nädalas käia Beautiful Me rullmassaažis. Ma olen väga noorest peale pidanud võitlust tselluliidiga ja tõesti see on esimene ja kõige tõhusam vahend, mille kohta saan öelda, et see tõesti toimib ja aitab tselluliidi vastu.

Mida sa tahaks öelda iseendale, kui sa olid pubekas – just ilu kohta?
Ära leia endas vigu, vaid keskendu oma tugevustele ja ole nende najal enesekindel.

Marta Roosipuu Fotod: Aivar Pärtel

0 kommentaari Lisa kommentaar