horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Janna "Janna" Universal

Janna-Mari Hurmerinta, artistinimega Janna, on võluv soome pop-ja soullaulja, kes lisaks oskab mängida klaveritki. Talenti on tal kuhjaga, näitab ennast edukalt veel nii helilooja kui lüürika autorina.

Täpsemalt uurides selgub, et 32- aastane Helsingis asuv Janna alustas oma muusikalist karjääri juba aastal 2007. Varasemalt on ta teinud kaks ingliskeelset albumit – "Right Now" ja "The Makings Of Me" - nüüd juunis ilmunud omanimeline album on esimene soomekeelne.

Tänu ilmselt emakeelele üleminekule on Janna praegusel hetkel vähemalt põhjanaabrite seas väga kuum, lausa tuline, pööraselt soositud. Rebis ennast ilma suurema vaevata kärmelt Soome ametlikus plaadiedetabelis esimeseks.

"Naljakas on kuulda kedagi soome keeles laulmas," kommenteeris tuttav eesti naine pöörlemapandud albumit, kuid temagi leidis sealt koheselt enda jaoks ühe mõnusalt "tümpsuva" loo.

Esmane kokkupuude Janna loominguga on igatahes rohkem kui positiivne. Võiks isegi öelda, et üllatab täiega.

Album on meeldivalt ühtlase joonega, rohkem ballaadistiilne ja tunnetele rõhuv, tümpsuga tegelikult kuigivõrd pistmist pole. Lisaks ülimalt hingestatult lauldud, lihtsalt võrratu esitus.

Kes soome keelt paremini mõistab, sellele peaksid pea kõik laulutekstid täiendavat lisanaudingut pakkuma. Näib et nendega on kõvasti vaeva nähtud, sisu poolest tavaelu- ja suhteprobleemidel peenelt balansseerivad, võiks öelda isegi et neid analüüsivad.

Esimene singel plaadilt oli "Sä et ole hullu", siis tulid eraldi ühikutena veel "Läpinäkyvä" ja "Tytöt lähtee tanssimaan". Kusjuures ükski neist pole tegelikult albumi parimate palade hulka asetatav.

Seevastu "Uusinta" tõmbab kuulaja kohe käima ja särtsakam "Rodeo" on lausa puhas kuld.

"Hankala elämä","Yksinoikeus" ja nii habras, nii harras, klaveri toel täiuslikulähedane "Sydämen kantaja" on samuti vägagi nauditavad.

Plaadilt leiab ka ühe kooslaulmise, "Raja", Mikael Gabrieliga. Ilusad meloodiad, suurepärane nüansirikas vokaal, kohati täiesti tantsitav – ühesõnaga, album võiks (laiemat) kõlapinda Eestiski leida.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar