horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

5SOS, „CALM” 5 Seconds Of Summer/Interscope

5 Seconds Of Summer (5SOS) on kängurute-koaalade maa pop-rokkbänd Sydneyst, kes sõna otseses mõttes YouTube keskkonnast üles korjati. Postitasid nad seal endist videosid, kus kaverdasid teiste artistide lugusid. Tõsi, tegid seda vaid aastatel 2011-2012.

Just tuurimine koos Inglise-Iiri poistebändi One Directioniga tõstis 5SOS-i aga kiiresti tippu.
5SOS-i formeerisid aastal 2011 (põhi)laulja-rütmikitarrist Luke Hemmings, bassist Calum Hood ja kitarrist Michael Clifford, kes muide käisid kolmekesi samas kristlikus koolis.
Peatselt liitus bändiga ka trummar Ashton Irwin. Täpsustuseks, kõik neli kirjutavad ise muusikat ja laulavad. Hoodi kohta on täiendavalt teada sedagi, et enne muusikuks hakkamist oli ta andekas jalgpallur.
5SOS on teadupoolest aastal 2016 Eestiski esinenud. Saku Suurhallis läksid nad rahvale väga peale.
Tiinekate-teismeliste värk, nagu sageli väidetakse? Vähemalt nende eelmise plaadi („Youngblood” 2018) ja antud albumi põhjal otsustades nii küll öelda ei saaks.
Huvitav siiski teada, et paljudele „normaalsetele muusikaauhindadele” lisaks on 5 Seconds Of Summerile omistatud näiteks üks konkreetne rahvusvaheliselt tuntud muusikaajakirja NME Award auhind kui halvimale bändile üldse.
Tegelikult oskavad noored mehed kokkuvõttes teha küllaltki heatasemelist ja kaasahaaravat meloodiarikast muusikat, mis kujutab endast osavasti kokkukeedetud segu pop rockist, pop pungist ja power popist.
Märtsi lõpus väljastatud „CALM” on nende arvult neljas stuudioalbum. Stiliseeritud kirjaga plaadinimi on muide tuletatud bändimeeste eesnimede algustähtedest. Kuigi otseselt tähendab sõna „calm” rahulik, vaikne.
Nagu varasemaid, on sedagi plaati saatnud suur (müügi)edu. Edetabelikohtade osas – esikohad Austraalias, Šotimaal ja Suurbritannias (UK Albums), teiseks platseerumine US Billboard 200-s. Mis aga eriti vahva, Estonian Albums (Eesti Tipp-40) saavutas „CALM” neljanda koha!
5SOS sõbrustab teadupoolest teisegi ülieduka kuuma poistebändiga, nagu seda One Direction kahtlemata on. Kuid kui 5SOS-i nendega võrdlema kiputakse ja nagu aru saada võib, tehakse seda sageli, saavad noormehed kurjaks. Ja muidugi eitavad igasugust sarnasust!
5SOS värskelt albumilt on singlitena väljastatud juba viis lugu. Neist huvitavamad tunduvad „Easier” ja „Old Me”.
Aga n-ö superlugude alla liigituvad kindlasti ka üks bravuursemaid „Red Desert” ja ideaalselt näiteks Eurovisiooni lauluvõistlusele sobiv, kergesti meeldejääv „Lonely Heart”.
Omamoodi tore märgata, et esikaanel teavitatakse kuulajat jälle halva kõnepruugi kasutamise eest. Tõsi, loos „Old Me” kuuleb mitmel korral sõna „fuck” (õigemini väljendit „had to fuck it up before”), kuid rohkem nagu midagi siivutut kõrvu ei hakkagi.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar