horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Bikiinimissist tudeng Tara Kolppanen: "Olen võitleja!"

Tara Kolppanen on 22-aastane, 170 cm pikk Kaalude täht­kujus sündinud üliaktiivne noor naine, kes elab ja õpib praegu Tallinnas EBS-is inglise keeles rahvusvahelist ­majandusteadust.

Tara on suurepärane näide väga ilusast ja väga targast noorest naisest. Täiskoormusel õppimise kõrvalt jätkub tal aega tegeleda veel tantsimisega, koreograafia väljamõtlemisega ja fotosessioonidel osalemisega.
Juuli alguses osales tegus kaunitar ka "Eesti Iluduskuninganna 2015" valimistel, kus noppis endale koguni kaks tähtsat tiitlit – "Miss Bikiini" ja "Miss Finest".

Miks valisid õppimiseks just Eesti ja Tallinna?
Ma soovisin minna välismaale inglise keelt õppima. Mõtlesin erinevate maade ja võimaluste peale, üks variantidest teiste hulgas oli Inglismaa.
Olin just siirdunud Kreekast tagasi Soome (kus siis elasin ja töötasin ühe suve) ja mõtlesin, et mida ma järgmisena teeksin.
Enne Eestisse elama asumist käisin Tallinnas mõne päeva puhkamas ja oma tollase poiss-sõbraga mõtlesime, et Tallinn näib mõnusa linnana, kus õppida.
Need mõned päevad seekord Tallinnas veetsime aega koos soomlastest tudengitega, kes elasid ja õppisid Tallinnas ja sel moel kiindusin Eestisse.
Koju jõudes otsisin välja Estonian Business School´i ja iseendalegi üllatuseks sain vestluste põhjal sinna sisse.
Ma poleks eelnevalt osanud aimatagi, poleks uskunud, et järgmine kord, kui ma Eestisse lähen, võtan kogu oma vara kaasa ja kolin sinna elama. Kuid just nii läks ja ma tunnen ennast siin koduselt..

Kuidas langes valik Estonian Business Schooli kasuks?
Eelpool mainitud soome tudengid õppisid selles koolis, seega ma teadsin juba eelnevalt, et Soomest on selles ülikoolis teisigi peale minu.
Sel hetkel tundus see olevat igati turvaline valik, seda enam, et ma polnud teistest Eesti ülikoolidest kuigi palju kuulnud.

Mida seal täpsemalt õpid?
Põhiaineteks on turundus ja suhtekorraldus.

Kas oled endale Eestist juba häid sõpru leidnud, kuidas siin oma vaba aega sisustad?
Oma arust olen päris hästi hakkama saanud, arvestades seda, kust ma alustasin.
Ma polnud varem proovinud majanduskõrgkooli pääseda isegi Soomes, vastupidiselt paljudele praegustele kaastudengitele.
Seega ülikooli astudes ei teadnud ma erialast kuigi palju. Teistel oli alusbaas tugevam, kas või juba Soome majanduskõrgkoolidesse tehtud sisseastumiskatsete tulemusel.
Õpingute alguses tundus kõik sassis olevat, ebaselge, kuid juba esimese õppeaasta lõpus tundus rahvusvaheline majandus mulle täiesti õigesti tehtud valikuna.
Mul on elus kõrged eesmärgid ja ma olen alati olnud "juhataja/ülemuse" tüüpi, seega äri õppimine sobib mulle.
Juhtimisoskust on vaja ka tantsus. Olen lavastanud ja koreograafiat teinud erinevate tantsuetteastete juures juba varateismelise east alates ning juhendanud selle aja jooksul mitut tantsutruppi.
Minu ema on samuti eraettevõtja, seega ettevõtlus ja kõva töötegemine on mul veres.

Kas enne selleaastast "Eesti Iluduskuningannat" oled võistelnud ainult missivõistlusel "Miss Soome" või kusagil veel?
Need kaks võistlust on olnud ainsad. Tantsuvõistlustel olen käinud väga palju, alates Soome meistrivõistlustest kuni rahvusvahelisteni välja.

Räägi natuke rohkem oma kogemustest "Miss Soome" võistlusega seoses. Kuidas seal hakkama said, mis oli selle kasutegur? Ning mis aastal sa "Miss Suomil" osalesid?
"Miss Soome" iludusvõistlus oli vist aasta 2010 alguses. Mäletamist mööda olin just sel aastal saanud 18-aastaseks.
Pääsesin seal poolfinaali, meie hulgast valiti lõplikult finaali pääsevad tüdrukud. "MS" võistlus oli minu esmane taoline kogemus, esimene iludusvõistlus, seega kõik oli mulle väga uus ja ma ei teadnud mida oodata.
Võistlusest oli palju kasu, kas või "Eesti Iluduskuningannat" silmas pidades, teadsin juba ette, mida missinädalal oodata oli.
"MS" võistlusel on ka väga suur tugijõud ja arvukalt sponsoreid taga, kes muuhulgas andsid häid vihjeid ja nõuandeid selle tarbeks. Neid ma hindan tõeliselt.
"MS" võistlusel öeldi mulle, et proovi järgmisel aastal uuesti, kuid ma tahtsin veel natuke kasvada ja mõelda teistele asjadele, mõelda teiste asjade tegemisest.
Nüüd siis tuli "Eesti Iluduskuninganna" võistlus nagu tellitult.

Kuidas üldse sattusid "Eesti Iluduskuninganna 2015" võistlusele? Kas keegi soovitas sul sellest osa võtta või võeti sinuga juba varasemalt "otse" ühendust?
Kuulsin võistlusest seoses tantsimisega, oma tantsuvärgi kaudu.

Kui pikalt harjutasite "Eesti Iluduskuninganna" jaoks, selleks, et kõik finaalis ikka kenasti sujuks?
Olen alati elanud väga tervislikult. Tulen perest, kus on alati palju liigutud ja söödud väga tervislikult.
Minu ellu on samuti alati kuulunud kõvasti tantsimist ja erinevaid spordialasid. Viimased pool aastat olen teinud tõeliselt kõva tööd oma kõhu vormishoidmiseks, kuid see pole sugugi mitte ainult võistluste jaoks, vaid lihtsalt tervisliku elu pärast.
Viimased pool aastat on olnud tõeliselt kiire ka kõigi nende tantsu- ja koreograafiavärkide tõttu, seega liikuda on tulnud, ja palju!
Kui kuulsin, et mind valiti iludusvõistluse finaali, siis käisin kõrgete kingadega ja harjutasin poseerimist.

Mis oli sulle selle iludusvõistluse juures kõige raskem, mis taas mingit muret ei valmistanud?
Kõige kergem võistluse juures oli tantsimine ja talendivoor.
Kõige raskemaks osutus see, et vahel ma ei saanud täpselt aru, mis järgmisena toimuma hakkab, mis järgmisena toimuma peaks. Kuid õnneks oli minu ümber palju abivalmis inimesi, kes siis andsid mulle teada.

Võitsid seal koguni kaks tiitlit, "Miss Bikiini" ja "Miss FinEst". Kumb neist on sulle tähtsam ja miks? Kas ise jäid lõppkokkuvõttes oma sooritusega rahule või oleksid veelgi enamat lootnud, ikkagi just peavõitu?
Olin väga rahul oma sooritusega, kuna auhinnad tulid täiesti üllatusena.
Olin finaalipäeval väga põnevil, väga pinges, kuid ainult sel põhjusel, et tahtsin ise oma sooritustega rahule jääda.
Tahtsin finaalist ära jalutada, ära minna naeratusega näol ja võimas kogemus kaasas.
Auhindade jagamise tseremoonia ei põhjustanud minu jaoks mingeid pingeid, kuna ma ei oodanud (osanud oodata) mitte mingisugust eritiitlit.
On raske öelda, kumb nendest tiitlitest on teisest parem, kuna mõlemad tunduvad väga head olevat.
Kui mind valiti Miss FinEst 2015 ja Miss Bikiiniks, siis sellega seoses avanes mul võimalus minna Soomet esindama rahvusvahelisele Miss Globe võistlusele Kanadasse.
See tähendab sisuliselt seda, et mul avanes sama võimalus, mis selle võistluse üldvõitjal, "Eesti Iluduskuningannal 2015" ja vahest läheme siis temaga koos Kanadasse.
Seega need kaks tiitlit, mis ma sain, tähendavad sama palju, omavad samasugust väärtust nagu võit.
Miss FinEsti kaudu sain ka palju häid sponsoreid (Proteus/Plastikakirurgia Fin-Est, mis on minu peasponsor), mille üle olen tõeliselt rõõmus ja tänulik.
Miss FinEsti kaudu saan esile tuua oma soome juuri.
Eesti Miss Bikiini selles mõttes, et võin noortele tüdrukutele, kes missidele vaatavad alt üles, näidata tervisliku ja ennast hästi tundva naise eeskuju.
Loodan, et noored saavad sellest aru, et nad ei pea ennast nõrkemiseni ära kurnama, et võiksid missivõistlustel edukalt esineda, vaid et hea tervis ja ilu käivad käsikäes.
Eesti Miss Bikiini (tiitel) on mulle tähtis ka seetõttu, et olen näinud palju vaeva ja teinud palju trenni viimase poole aasta jooksul ja on meeldiv, et ka mõni teine on seda märganud.
Ja loomulikult, kuna see on just EESTI Miss Bikiini, on väga meeldiv saada tunnustust Eestist, kuna ma hindan seda maad väga.
Seega on raske öelda kumb tiitel on parem või tähtsam, mõlemad on võrdselt head.

Sügisel esindad Kanadas Soomet "MIss Globe 2015" iludusvõistlusel. Kuidas ennast selleks tähtsaks võistluseks ette valmistad, kas sinnaminek segab oluliselt sinu õpinguid?
Ajakavad Kanadas on veel ebaselged, seetõttu ma ei tea, kui palju missivõistlus Kanadas minu õpinguid segab.
Treeningud ei ole kunagi minu õpinguid seganud, vastupidi, need loovad hea tasakaalu kõigele tudeeritule.
Treenin tantsu, kõndimist kõrge kontsaga kingades, ja saan endale ka oma personaaltreeneri, kes tuleb mulle sponsorina Proteus firmast.

Suvi on taas kohe läbi. Mida jõuad augustis veel suvest võtta? On sul plaanis minna näiteks kuhugi suvisele kultuuriüritusele?
Suvi on tõepoolest varsti läbi - ja see on läinud taas nii kiiresti!
Augustis tegelen veel koolitööga ja mul on oma tantsuvärgi tõttu tulemas kiire talv.
Veedan palju aega koreograafiaga tegeledes ja tantsides ning uue personaaltreeneriga koos treenides.
Augustis on mul reserveeritud ka reis Horvaatiasse, kuhu lähen puhkama/lõdvestuma oma perega. Olen seda reisi väga pikalt oodanud ja see on mulle igati vajalik.
Ka toimub augusti 28ndal päeval sündmus nimega "We Love 90´s" - sinna ma sain missivõistluse kaudu VIP-piletid - seega kui oma tööde/tantsimiste kõrvalt pääsen tulema, siis sinna lähen ma kindlasti möllama. Võite tulla mind tervitama, moikkaamaan!

Kuidas igapäevaselt enda eest hoolitsed?
Treenin ajaperioodist sõltuvalt 3-7 korda nädalas, jõusaalis käin kolm korda ja tantsutrennis ja tantsu õpetamas ülejäänud korrad.
Uni on mulle väga tähtis ja püüan igal öösel ennast korralikult välja magada.
Söön tervislikult ja mitmekesiselt, väldin liigset maiustuste ja rämpstoidu söömist ning liigun palju.
Joon TÕELISELT palju vett päeva jooksul ning ei joo näiteks suhkrusisaldusega Coca-Colat, vaid valin alati suhkruta variandi/alternatiivi.
Soovin näidata noortele tüdrukutele tervisliku ja ennast hästi tundva naise eeskuju ja märku anda, et tervislikkus ja heaolu paistavad väljastpooltki kenasti välja. Sisemine ilu on tähtis.

Panin tähele, et sinu kehal on kaks väikest tätoveeringut. Mis põhjusel need endale teha lasid, kas tätoveeringutel on ka sügavam tähendus?
Minu küljel on kreekakeelne tekst ja see tähendab "Tants on hinge salajane keel (salakeel)".
Mulle on tantsimine viisiks kuidas käsitada maailma ja ennast väljendada.
Tätoveering sai ka uue tähenduse, kui ühel Jõulul ema andis mulle käsitsi tehtud ehte, kuhu oli sama tekst kirjutatud. Ka minu ema harrastab tantsimist ja see seob meid tihedasti ühte.
Teine tätoveering on ka tekst, käe peal, sealt loeb Fighter ja see iseloomustab mind kui persooni, olen igavene võitleja.
Ma ei kaota elus mitte kunagi, kas võidan või õpin, mitte kunagi ei kaota. Üritan alati asjadest positiivselt mõelda ja näha asjade helgemaid, optimistlikumaid, rõõmsamaid, külgi.
Tean sedagi, et kuigi täna on ehk natuke halvem päev, homme on juba palju parem, kuna päevad ei sõltu üksteisest.
Ühesõnaga – peab olema positiivne, visa ja alandlik (tagasihoidlik? - nöyrä), mis elusse puutub ja loota sellele, et elu kannab (kantaa).

Kas tulevikus plaanid endale veel mõne tätoveeringu teha lasta?
Mul on mõni idee, kuid praegusel hetkel ma neid käiku ei lase.
Tulevast Kanada missivõistlust arvesse võttes ei tule tätoveeringud kindlasti kasuks.
Püüan iga tätoveeringu koha pealt väga täpselt järele mõelda (mitmed aastad), kas see või too tätoveering on mulle ikka nii tähtis ja vajalik, enne kui otsustan lasta selle teha.

Millised mehed sind "jalust nõrgaks" võtavad, milline on ideaalmees sinu jaoks? Või kas üldse leidub selliseid mehi?
Targad ja sportlikud, sellised mehed, kes teavad, mida elult soovivad.
Ma ei mõtle siinkohal seda, et kõik peab täpselt/absoluutselt selge olema - meil kellelgi pole nii -, kuid mingi suund elus peab olema.
Mehed, kes ainult pidutsevad ja on n-ö "peoloomad", hahaha, mind ei huvita.
Lõbutsema muidugi peab, kuid elus on nii palju muudki huvitavat.
Ka kunstnikumeelega ja rahvusvahelised mehed pakuvad mulle huvi. Kindlat meesiidolit mul pole, kiindun kergesti inimestesse ja soovin tutvuda, kuid pikemas perspektiivis on mulle väga raske muljet avaldada, olen tõeliselt nõudlik ja minu latt on kõrgel.

Eesti mehed versus soome mehed. Plussid ja miinused?
Eesti mehed on viisakad ja sageli tähelepanelikumad, need on tingimusteta plusspooled!

Milline muusika sulle meeldib, millist kontserti viimati tõeliselt nautisid?
Lemmikartist on Johnny Cash. Ühesõnaga, mulle meeldib rock ja indie rock.
Kuid viimati (viimasel ajal) kui olen tantsinud pop-džäss tantse, olen kuulanud ka palju sedasorti (taolisi) lugusid.
Parim kontsert, mida ma kunagi näinud olen, on "Editors" nimelise bändi mõne aasta tagune Soome kontsert.
Tom Smith´i (laulja) lavaline esinemine artistlikkus ja võimas hääl toob mulle senini kananaha ihule.

Lähituleviku plaanid. Kus ja kellena näed ennast kahe-kolme aasta pärast?
Ootan innukalt, mida nende kahe tiitli saamine endaga kaasa toob.
Loodan, et saan tulevikus osaleda paljudel fotosessioonidel ja anda intervjuusid, kuid n-ö skandaali(tari)kuulsus mind ei huvita.
Loodan terve olla ja tulevikus veel palju pikki aastaid tantsida.
Näen ennast erinevaid PR- ja turundustöid tegemas või tantsubisnises. Igal juhul on tants minu elu osaks, juhtugu mis tahes. Ning loomulikult loodan, et www.tarajuliaana.com blogil oleks tulevikus veelgi enam lugejaid!

Kas sa oled "tüdruk Kokkolast"? Kui mõni välismaalane tuleb sinult midagi pärima Kokkola kohta, siis mida talle vastad, kuidas lühidalt Kokkolat tutvustad?
Olen Kokkola tüdruk, kuna olen Kokkolast pärit.
Olen ka paljus eesti leedi. Mu isal on kombeks/tavaks öelda, et varsti oled sa rohkem eestlane kui soomlane, kui sellest paigast (Eestist) nii väga pead, see sulle nii väga meeldib.
Kokkolast räägin nii – see on Soome keskel asuv väikelinn, Rootsi rannikul asuv.
Räägin minu ema poolt asutatud Triolist, kaunist loodusest ja meie elamust mererannal.
Räägin külmadest talvedest ja suvest, mida kõik naudivad.

Kui hästi ise praegu eesti keelest aru saad, seda räägid? Kas eesti keelt on palju raskem õppida kui näiteks rootsi keelt?
Saan eesti keelest hästi aru. Olen õppinud eesti keelt ka ülikoolis aasta jagu, seega sain hea baasi sealt.
Ka sagedased tantsutunnid nädalas aitavad eesti keelt õppida.
Proovin kauplustes alati eesti keeles rääkida ja kasutan seda keelt nii palju kui võimalik. Usun, et ma oskan eesti keelt küllaltki hästi, kuid ma olen vaid natuke häbelik seda kasutama. On kuidagi loomulik asju ajada inglise keeles, kuna see on ühtlasi ka keel, milles õpin ülikoolis.Tulen Soome rootsikeelselt alalt (piirkonnast), seega rootsi keel on olnud minu elus alati "lähedal", kuigi ma seda palju ei kasuta.
Rootsi keeltki olen õppinud koolis mitu aastat, kuid kogen eesti keele olevat kergema, kuna hääldamine on samasugune ja keeleõpe üsna, võrdlemisi, peaaegu samalaadne kui Soomes.

Ülo Külm

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
seo plugin 25.05.2017 07:20
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. <a href="http://www.SEORankingLinks.xyz">Seo Plugin</a> seo plugin http://www.SEORankingLinks.xyz