horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Aapo Ilves, "Aga ükskord", Elwood

Helilooja ja luuletaja ja muusik ja kunstnik - ning mida kõike veel - kahtlemata on Räpina mees Aapo Ilves multitalent.

Kuigi aastaid paljudele tuntud eesti artistidele abi osutanud, usinasti laulusõnu treinud, endal tal siiski plaati ette näidata polnud. Nüüd aga on.

Eelmise aasta lõpupoole väljastatud albumilt leiab ühtekokku kaksteist lugu. Valdavalt on tegu Aapo enda muusika ja sõnadega, kuid mesti lugusid meisterdama on ta võtnud ka kõrgeltnoteeritud Vaiko Epliku ja Olavi Ruitlase. Tõsi, nende panus seekord just suur ei ole - Eplikult muusika "Väikeste linnade meestele" ja Ruitlaselt nimiloo "Aga ükskord!" sõnad.

Tööd iseloomustades on Ilves&Co käibele võtnud, välja tulnud, muheda laheda terminiga "Võhandu Delta Bluus".

Asja natuke rahulikumalt võttes ütleks lihtsalt, et Ilvese albumi puhul tegu ikka tavalise pesuehtsa bluusiga. Või kui soovite, rütm & bluusiga. Kord võetakse tempo veidi üles, kord on esitus pigem unelevaegalane.

Kusjuures tuleb tunnistada, Ilvese käheda/käredavõitu vokaal sobib siia nagu valatult. Akustilist kitarri sõrmitseb ta plaadil ka.

Ilvese meeskonnast leiab veel kitarrist Ivar Moro, suupillimängija Alar Kriisa ja löökpillidega tegeleb Margus Tammemägi.

Ah jaa. Kui ümbrispaberilt järge ajada, selgub vahva tõsiasi. Loos "Ära sae pekki!" laulab tausta ei keegi muu kui Jaan Pehk.

Mõistagi maitse asi, kuid tekstipool (peidab endas mõndagi õpetlikku) tundub albumil oluliselt tähtsam, kui kogu see bluusihõnguline "viisiveeretamine", helidesulam ise.

Plaadilt eraldi vürtsiseid spetssnäkke välja koukida mõtet ei oma. Ühtlane tase, otsest hitipotentsiaali kuskiltotsast (loe ühestki loost) välja ei loe.

Kuigi Ilves on tubli poiss selleski mõttes, et laulab eesti keeles, leiab kõik laulutekstid voldikult ka kenasti inglise keelde panduna.

Mõeldud nautimiseks kitsamale (bluusi)ringkonnale, kohe kindlasti mitte pole tegemist laiemale massile sujuvalt suunatud tootega.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar