horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Abielupettuste anatoomia

Miks ta petab ja kuidas aru saada, kas petab? Neile küsimustele otsime vastuseid koos juhtivate suhtepsühholoogidega üle maailma.

Armukestest räägitakse kui ilusamatest, saledamatest ja vaimukamatest, kindlasti rõõmsameelsematest ja mis kõige tähtsam: sinu meest jumaldavatest naistest. Ja naised ise arvavad, et hunt kodu lähedalt ei murra, ju see keegi võõras on. See kõik on tegelikult vale. 400 meest on nüüd oma suud puhtaks rääkinud ja selgitavad ise, mis on need kriteeriumid, mille järgi nad endale selle teise naise valisid.
Vastupidiselt laialt levinud arvamusele ei satu armukesed lihtsalt niisama meeste teele ette ning petmine ei juhtu ühekordses meeletus kirehoos, vahendab Your Tango. Ja tõenäolisem on see, et armuke on mehe tuttav, mitte võhivõõras müstiline kaunitar, kes korra mehe nina alt läbi hõljus ja ta sekundiga võrgutas.
Your Tango ja kurikuulus abieluinimeste kõrvalsuhteportaal Ashley Madison küsitlesid oma kliente. 400st vastanud mehest 27% vastas, et kui nad peaksid valima kellegi, kelle vastu üheks õhtuks oma naine välja vahetada, otsiksid nad selle inimese pigem oma tutvusringkonnast. Ainult 23% valiksid üheöösuhteks võhivõõra tütarlapse.
Veel selgus, et 55% meestest mõtleb petmisele ja 44% on seda juba teinud. Mis tähendab, et vaid 1% on neid, kes suudavad oma mõtted puhtana ja tilli püksis hoida.

Kellega petetakse?
Kolleegid. Sõbrannad. Sinu sõbrannad. Ja nii edasi. Eelistatult keegi, kellega on sõprussuhe juba loodud, ühised huvid ja huumorimeel selge. Selle pinnalt on palju tõenäolisem, et tunded arenevad edasi millekski enamaks kui sõprus. Pealegi — jube raske on uute inimestega üldse kohtuda, eriti, kui olla päevast päeva tööl ja tulla siis koju pere ja laste juurde. Seega, kui kahtlustad, et mees teeb sarvi, vaata kõigepealt oma tutvusringkond kriitilise pilguga üle – süüdlane võib olla lähemal kui sa arvad!
Samuti ei mängi selliste kõrvalsuhete puhul üldse rolli see, kas armuke on oma naisest peenem, pikem, ilusamate juuste või kaunimate silmadega. Vaimne klapp on olulisem kui välimus.
Ja miks üldse petetakse? Nii naiste kui meeste puhul on peamine põhjus ikka mitterahuldav voodielu. Seda kinnitas 43% küsitlusele vastanud naistest, kes on oma meest petnud. 49% ütles, et oma mehega saavad nad orgasmi mõnikord või harva, armukesega aga jõuavad iga kord tippu 59% vastanuist.
Mitterahuldava voodielu üks peamisi põhjuseid on aga vaimse klapi puudumine. Seega — kui suhted on sassis, ei saa olla eriti head seksi. Siis leidub keegi teine, kes mõistab paremini, naerab naljade peale rohkem, naeratab siiramalt ja tahab koos olla. Nii lihtne ongi!

Kuidas petja ära tunda?
Petmise käigus võib inimesel tekkida palju erinevaid emotsioone. Psühholoogid toovad valetamise puhul välja veel kaks aspekti. Esimene on seotud vale keerukusega, teine aga sooviga oma käitumist kontrollida. Pika ja keerulise vale näol on tegemist raske ülesandega, seetõttu on ka petta raske. Väljamõeldud lugu peab klappima, selles ei tohi ilmneda vasturääkivusi ega ebaloogilisust. Sellise loo rääkimine nõuab pingsat mõttetegevust, nii et jutt on aeglasem ning pausid pikemad, käeliigutusi on vähem ning ka pilk pööratakse kõrvale.
Valetamise õnnestumiseks on lihtsam kasutada reaalset alibit – see annab kindlust ja käitumises ilmnevad muudatused on siis väiksemad. Petja üritab oma käitumist kontrollida, seetõttu püüab ta rõhutatult näida just usaldusväärsena. Tavaliselt õnnestub enam kontrollida sõnu ja nägu, tunduvalt raskem aga hääletooni ning keha.

Marleen Luide

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:49
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:08
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783