horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ajakirjanik Inno Tähismaa oskab kätega valu ära võtta

Inno Tähismaad on läbi viimase tosina aasta saatnud loendamatud saladused ja skandaalid. Mida mees ise oma elust arvab?

Oli aeg, mil Inno Tähismaad teati klassikalise eestimaise eduperekonna esindajana. Mees oli Äripäeva üks paremaid ajakirjanikke ja Bonnieri preemia laureaat. Naine oli samuti glamuursel ja vastutusrikkal töökohal.
Lahutus tõi välja karmi tõe – mees oli perevägivalla ohver. Sealtmaalt on mees pidanud avameelset blogi, kus räägib ausalt oma uuest abielust, lasteakasvatusest, erivajadustega lapse isaks olemisest, kohtuasja tulemusel kaela saadud ühiskonnakasulike tundide tegemisest ja paljust muust.
Kuna teema – mees perevägivalla ohvrina –, on meie ühiskonnas praegu sama võõrastav nagu kümmekond aastat tagasi oli naine perevägivalla ohvrina, on Inno kogenud küllalt palju mõistmatust ja isegi halvakspanu.

Kelleks unistasite saada lapsepõlves?
Lapsepõlves unistasin saada meremeheks. Üks mu sugulane oli meremees ja ta oli minu suur iidol, kuna ta kinkis mulle nätsu, kui seda veel poes saada polnud.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud ning millist tööd praegu teete?
Olen oma elu jooksul olnud peenarde rohija, heinategija, torulukksepp, keevitaja, valvur, inglise keele õpetaja, reporter, toimetaja, ülikooli tudengite juhendaja, avalike suhete osakonna juhataja, ettevõtja, poliitiline nõunik ja blogija. Praegu arendan eestikeelset Soome uudiste saiti eestinen.fi ja hooldan sügava vaimse puudega last.

Mis oli põhjuseks, et teie esimene abielu läbi sai, kas armastus sai otsa?
Suhe sai otsa, kuna abikaasa muutus vägivaldseks ja ma ei kannatanud seda enam välja.

Ehk soovite ära tuua kaunimad ja ka kibedamad hetked sellest abielust, mida siiani pole veel avalikkuse ette toodud?
Kaunimad hetked olid kahtlemata laste sünd, mille juures ma ise viibisin ning abistasin. Valusaimad hetked olid need, kui tundsin, et minu usaldust kuritarvitati. Ma pole kõiki üksikasju avalikkusega jaganud ja ei soovi seda teha.

Kas suhtlete eksabikaasaga endiselt või ainult laste teemal?
Oleme suhelnud aeg-ajalt kohtumajas. Lastega pole mulle kokkusaamisi võimaldatud.

Kas abielludes olid teil suured pulmad ning mida pulmapäevast meenutaksite?
Abielludes olid küllalt suured pulmad Tartus. Vastuvõtt toimus EÜS-i ajaloolises majas Tõnissoni tänaval ning kohal oli mitusada inimest. See oli minu elus kahtlemata üks tähendusrikkamaid päevi, mida heldimusega meenutan.

Millal ja kuidas tutvusite oma praeguse abikaasa Irja Tähismaaga ning kas pidasite ka pulmi? Kui jah, siis mida sellest pidulikust sündmusest meenutaksite?
Irjaga kohtusime 2005. aasta kevadel, kui olime mõlemad juhtumisi Tartus – mina seoses magistriõpingutega ülikoolis ning Irja seoses kirjandusfestivaliga.
Pulmad pidasime järgmise aasta suvel ja sellest ajast oleme olnud kogu aega koos. Meelde jääb pulmapidu Massiarus minu emapoolse suguvõsa kodukohas. Ka seal oli kohal mitusada külalist. Ajakirja Akadeemia toimetaja Toomas Kiho kirjutas meile pulmadeks luuletuse ning bravuuritar Anu Saagim saatis mitu kasti head šampust. Contra, Aapo Ilves ja Indrek Särg esitasid oma loomingut.

Kas on ka midagi sellist, mida kahetsete pisareteni senisest elust?
Ma ei oska midagi kahetseda, sest olen alati talitanud parima teadmise ja äranägemise järgi ning mitte keegi pole sündinud tark. Ma võtan kõike elus kui õppetundi, mis aitab inimesena areneda.

Üksteist aastat tagasi oli teist meedias juttu kui enesepilastajast seksihullust. Kuidas seda kommenteeriksite, kas kasutasite sel ajal mingeid mõnuaineid, mis teid pööraseks ajas, või oli see lihtsalt mingi meedias ülespuhutud mull?
Ma kirjutasin ise sellest, mis juhtub, kui inimene pühendub ainult tööle ja tema elus pole enam kohta armastusel. Seegi oli õppetund, mis tänaseks on kõigest mälestus.

Kas peate ennast veendunud heteroks või olete olnud intiimsuhtes ka mõne mehega ning peate äkki ennast hoopis bimeelseks?
Ma olen noorena küll spekuleerinud eri mõtetega, aga hiljem kujunenud ikkagi heteroks. Meestega on mul olnud lähedased sõbrasuhted, mis pole millekski enamaks arenenud.

Kuidas te suhtute seksuaalvähemustesse ning sellesse, et avalikult homoparaade korraldatakse?
Ma olen seksuaalvähemuste suhtes salliv, aga ma ei salli seda, kui sellest komejant tehakse. Minu meelest kahjustab see eelkõige homosid endid. Enamik neist paraadidest osavõtjaid pole ise homod. Homoseksuaalsed inimesed vajavad abi ja mõistmist, mitte tsirkust. Praegusel kujul homoparaadid labastavad ja naeruvääristavad minu arvates kogu seksuaalvähemuste teemat ning suurendavad ühiskonnas lõhet.

Olete ka tuntud ajakirjanik, kas pole tulnud mõttesse oma ajalehe või ajakirja väljaandmist?
Ma hetkel olengi tegemas Soome info väljaannet eestinen.fi. Soome kohta on Eestis väga vähe infot, kuigi kaks maad on väga lähedased.

Kas olete valmis mõnes projektis ka tasuta kaasa lööma?
Ma osalen mitmetes projektides heast tahtest, sest ma saan aru, et kõigil on raske. Ma olen jagamismajanduse pooldaja ja leian, et kõike ei saa elus rahas mõõta. Tulevikus on see teema üha aktuaalsem, sest tööd hakkavad tegema robotid ja töökohti jääb järjest vähemaks. Ajakirjanikutöö on üks, mis ära kaob.

Põnevaimad seigad senist elust?
Üks põnevamaid seiku oli reis Kaug-Itta ja Kuriili saartele 1992. aastal koos Soome sõpradega. Siis oli NSV Liit just lagunenud ja selline asi võimalik. Sõitsime kolme kuu jooksul rongiga läbi terve Venemaa edasi-tagasi. Õppisin lähedalt tundma nii Venemaad kui venelasi.

Millist muusikat te kuulata armastate ja kes on lemmikud estraadilt?
Mulle väga meeldivad siiani punkmuusika sugemetega grupid „Singer Vinger”, „Vanemõde”, J.M.K.E ja „Vennaskond”. Hilisemast perioodist ka „Wismari poisid”.
Mõni raadiojaam meeldib ehk ka teistest enam?
Kuivõrd elan Kagu-Eestis siis kuulan Raadio Martat.

Kuidas suhtute selgeltnägijatesse ja selgeltnägemisse ning ehk on teilgi mõned üleloomulikud võimed?
Ma suudan kätega valu ära võtta ja olen seda oskust lähemate sõprade ja sugulaste peal rakendanud, aga kuivõrd mul puudub vastav haridus, siis ma seda võimet laiemalt igaks juhuks kasutanud pole.
Ma suhtun selgeltnägemisse positiivselt ja tean, et mõnedel inimestel on erakordsed võimed, aga nende kasutamisega peab olema väga ettevaatlik.

Millised on teie plaanid lähemal ajal ja kaugemas tulevikus?
Praegusel majanduslikult raskel ajal olen püüdnud elada päev korraga, sest mitte kunagi ei tea, mis homne päev toob ja kaugemaid plaane on väga raske teha. Minu soov on jääda vaatamata raskele ajale inimeseks ning soovitan seda ka teistele.

Kas sooviksite midagi ka südamelt ära öelda?
Ma soovin öelda seda, et inimesed Eestis märkaksid enda kõrval rohkem ka teisi, eriti neid, kel pole elus nii hästi läinud ja kes abi vajavad. Eriti lapsed, vanurid ja erivajadustega inimesed.
Rasked ajad ei kesta kunagi igavesti, aga teineteist aidates ja toeks olles on neid aegu võimalik kergemini üle elada.

Hillar Kohv

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:51
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:07
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783