horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Andestamise lõputu jõud

Nelli püüab laste ja tuttavate eest varjata, et mees tema täditütrega jalga lasi. Kaua pettus kestab ja mis sellest kõigest küll saab?

Nelli avas oma akna. Kevadine tuul tõi tuppa pahvaka värsket õhku. Päev võis alata. Lapsed Keina ja Kristel olid mõlemad lasteaias. Seni oli Nelli suutnud varjata kõigi eest, et Leo nad maha jättis. Kõigi teada sõitis ta Islandile – tööle.
Sõitis küll, aga mitte üksinda, vaid Hannaga. Hanna oli Nelli täditütar. See oli nagu välk selgest taevast, kui selgus tõde. Nelli koos oma vennaga oli kasvanud tugevas perekonnas, mis püsis koos. Kuni surm ema Adeele endaga kaasa viis.

Mustad pilved elutaevas
Mõtlikul pilgul vastasmaja rõdusid silmitsedes jooksis möödanik tal filmilindina silme eest läbi.
Nad olid Leoga tutvunud seitseteist aastat tagasi õhtukeskkoolis. Mõlemad koos ka lõpetasid selle. Nelli oli kena, oma kahekümne aastane, pruunide silmade ja loomulike lokkidega neiu. Ta töötas tollal õmblejana. Leo, temast kümme aastat vanem, teenis leiba autoremondilukksepana.
Mehelgi oli sümpaatne välimus. Kumbki elas koos oma vanematega. Nelli vend Leevi, temast viis aastat vanem, elas omaette. Nelli poolt oli küll armastus, mis teda Leo poole tõmbas. Leogi oli väga hooliv ja armas. Tundus, et tunne oli vastastikune.
Leo käis neil külas ja meeldis isale-emale väga. Kui Nelli Leo vanematele külla läks, tundis neiu end Tuhkatriinuna. Leo isa tundus Nellile väga range ja karmi mehena, mis ka hiljem tõeks osutus. Ema Greta aga oli ja jäi siiani armsaks inimeseks.
Nii see elu veereski aastaid. Nelli õppis vahepeal meditsiinikoolis, lõpetas selle ja asus tööle hooldushaiglasse. Leo töötas endiselt autoremontijana ja teenis hästi. Siis sündis Kristel. Kaks aastat hiljem Keino.
Leo muutus. Nelli mõttelõnga katkestas telefonihelin: „Ja,“ vastas ta. Leevi küsis: „Kas sul on täna aega, mul oleks sulle üks jutt?“ Saanud jaatava vastuse, lubas Leevi läbi astuda.
Nüüd sai Nelli kuulda õige kummalisi asju. Hanna, tema isa õetütar ja kellega Leo oli ennast sidunud, osutus õige jultunuks. Ta oli salaja käinud Nelli isa Alfi käest raha laenamas. Muidugi keelas ta vanal sellest lastele sõnakestki poetada. Mida ka kaheksakümne nelja aastane papi ei teinud. Ajapikku oli kogunenud tuhande eurone summa, või rohkem. Leevi lubas täpselt järgi uurida.
Ja teinegi lugu. Leo isal olevat kadunud suur summa raha, mida ta hoidis oma kirjutuslaua lukustatud laekas. Nüüd hakkas selguma lahkumise põhjus. Kuidas võib küll nii olla, et inimest, kellega koos elad, ei õpi enne tundma kui alles aastate möödumisel. Hanna oli Nellile alati tundunud viisakas, kena inime­ne. Tädi matustel aga riivas ta silma imelikult, et Leo vestles kusagil nurgas Hannaga. Ja tõde selgus peagi.

Helgi Soots

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar