horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Andrea Bocelli, "Opera", Decca

Korrektsuse huvides, täispikk plaadinimetus oleks tegelikult Opera. The Ultimate Collection.

Ehk siis üldtuntud, armastatud ja tipptasemel ooperilaulude vältimatu kogumik, esitajaks maailmakuulus Itaalia pop- ja ooperilaulja, ooperitenor Andrea Bocelli.
"Ooper on muusika paradiis! Juba lapsena võlus see mind. Kohe kui ma kuulsin kuskilt lauluhäält, lõpetasin ma nutmise! Tunnen uhkust, et oma karjääri jooksul olen saanud koos töötada paljude maailmakuulsate orkestrite, dirigentide ja kolleegidega!" ütleb Bocelli mahukal plaadivoldikul teemasse sissejuhatuseks.
Tema sõnavõtt on muide trükitud koguni nelja keelde: inglise, prantsuse, saksa ja itaalia.
Viimasel ajal on neid Bocelli albumeid üpris tihti ilmutatud, alles see oli, kui väljastati tema "Love In Portofino" komplekt romantikutele – sisaldas nii CD-d kui DVD-d.
Seekordne on tegelikult pikk ja põhjalik kogumik, ühtekokku koguni kakskümmend kaks lugu. Põhimõtteliselt läbilõige kogu tema ooperilaulja karjäärist, selle tipphetkedest, mis kestnud juba üle kahekümne aasta.
Vanimad esitused on aastast 1995.
Et tagada toote kindel menu ja veelgi kõrgemad müüginäitajad, on plaadifirma osavalt trikitanud. Nimelt on varemilmunud lugude sekka sokutatud ka kolm täiesti uut, mis teeb asja kohustuslikuks ka kõigile Bocelli (tõsi)fännidele.
Muidugi on tõeline kangelastegu kõiki neid ooperiaariaid järjest läbi kuulata, kokku muusikat kusagil 75 minuti kanti.
Teisest küljest on Bocelli niivõrd proff, niivõrd võimsa häälega, et lausa sunnib ennast kuulama.
Kuigi peamiselt sooloesitused, on kaasatud ka mõned duetid.
Milliseid lugusid ikkagi eelistada? Arvamused kujunevad tõenäoliselt kardinaalselt erinevateks, kuid isiklikult valmistas suuremat äratundmisrõõmu just "La Donna E Mobile" Verdi ooperist Rigoletto.
Kõige värskema poole pealt tuleks eraldi välja tuua "Nessun Dorma!" Turandot´st, muusika autoriks Puccini, mida väga paljud artistid, isegi ameeriklaste hevimetalbänd Manowar kaverdanud on.
Kellele Bocelli "ooperimaailma seiklust" soovitada? Ideaalne kingitus valentinipäevaks mõnele toredale ooperit ja romantikat hindavale naisterahvale, koos lillede ja miks mitte ka vahuveiniga.

Hinne 8/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar