horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Anet Vaikmaa elus on palju pöörast ja naljakat

Anet Vaikmaa on noor laulja, laulukirjutaja ning instrumentalist, kes on seni tuntud eelkõige menuansambli Mahavok solistina.

Kas ja kui palju on olnud teile eeskujuks isa Heini Vaikmaa?
Mu isa on eluaeg olnud vabakutseline ja ajanud oma rida. Ma pole näinud, et ta eelnevalt oleks liigselt ette muretsenud, kas tööd on piisavalt tulemas või mitte. Võib-olla selle tõttu suudan rahulikumalt suhtuda praegusesse olukorda ja teadmatusse enda tuleviku suhtes esinemiste osas. Piirangute ajal oli minus mingi rahutus ja igavus, kuna olin harjunud, et ees on oodata mingeid põnevaid üritusi.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud?
Nooremana katsetasin igasuguseid ameteid. Käisin sõbrannaga malevas mitmeid aastaid järjest maasikaid korjamas. Olen müünud jäätist, maasikaid ja klienditeeninduses pidasin riidepoes vastu rekordilised kolm kuud.
Üsna kiirelt sai selgeks, et mulle ei sobi tööd, kus ma ei näe tulemust ja pean pidevalt aru andma. Pean saama iseseisvalt tegutseda ja otsuseid vastu võtta. Peaaegu viimased kümme aastat olen iseseisev artist ja õpetanud lastele muusikat.

Kas teil on ka mõni elu unistus, mille täitumist ootate?
Unistusi, mille täitumist ootan, on mul palju. Kõik unistused on ka üsna realistlikud ja usun, et need lähevad täide. Avaldada neid ei soovi.

Millised on teie plaanid lähemal ajal?
Lähimal ajal on mul plaanis saada valmis enda järgmine singel. Samuti tegeleme hetkel Mahavoki uue repetuaariga. Suure osa ajast pühendan ka enda õpingutele Muusika Akadeemias.

Milline näeb välja teie tavaline päev?
Tavaline argipäev algab kell seitse – käin tööl ja peale lõunat kiirustan kooli. Päeva esimene pool on kiire ja küllaltki tihedalt kokku pressitud. Siis tuleb vaba aeg ja tihti veedan selle stuudios või koos  sõpradega. Mulle meeldib õhtuti ka kodus kokata ja taustaks vinüüle kuulata. Vabadel päevadel magan poole lõunani, igasugune varajane ärkamine on mulle väga raske.

Milline on olnud siiani kõige naljakam või pöörasem seik?
Pööraseid ja naljakaid asju on mul elus ikka väga palju ette tulnud ja mul on nii kahju, et nendest kirjutada ei saa. Need peavadki minu ja minu sõprade vahele jääma.
Leebemaid nalju on tulnud ette näiteks kooriga esinemistel. Mulle ja minu sõbrannadele kooris väga laulda ei meeldinud, aga muusikat õppides oli see siiski oluline ja kohustuslik osa. Me esinesime kooriga mingil olulisel üritusel, mida filmiti ja üks kaamera oli ka meile suunatud. Laulus oli mingi vaikne moment ja keegi meist juba itsitas väga vale koha peal. Külgkülje vastas seistes levis see meie vahel kiiresti ja me ei suutnud keegi enam naeru kinni pidada. Eriti naljakalt mõjusid veel mõned vihased pilgud meie peale. Tõsise sisuga laul keeras lõpuks komöödiaks.
Veel meenub selline olukord, kus autos olime mina, minu sõbranna, tema vanaema ja vanaisa, väike laps ja taksikoer. Meil kukkus vahetul enne Keila pearistmikku auto summutaja lahti ja hakkas lohisema. Jäime keset ristmikku seisma. Vanad inimesed ja laps läbisegi valjuhäälselt paanitsesid ja koer jäi ka mingil põhjusel akna vahele kinni (õnneks viga ei saanud). Seda vaatasid pealt noored mehed, kes küll püüdsid aidata, aga midagi tarka ei osanud peale hakata. Mul õnnestus koerarihma abil summutaja auto külge tagasi siduda. Kogu situatsioon võis kõrvalt vaadates ikka väga naljakas ja jabur tunduda.

Kas te saatusesse usute? Kuidas teie enda oma senimaani tundub olevat?
Usun ja ei usu ka. Ma arvan, et mõned asjad on ette määratud, aga väga palju on ka inimeste enda kätes.  

Kas teie senises elus on juhtunud midagi saatuslikku, et võite öelda seda, et see või teine asi juhtu ainult tänu sellele, et saatus juhtis või tahtis nii?
Oma senise eluga võin küll rahul olla, saatus on olnud helde. Olen väga õnnelik inimeste poolest, kes on minu elus. Kas see on saatus või enda head valikud, seda ma ei tea.

Kas te selgeltnägijatesse usute ning ehk olete ka ise käinud mõne ennustaja juures?
Usun, et on olemas inimesi, kes tajuvad rohkem ja näevad asju, mida tavainimene ei näe. Ise ma ennustaja juures kunagi käinud pole ning ilmselt ei läheks ka.
Mulle tundub, et mida iganes inimene enda tuleviku kohta kuuleb, võibki edasist mõjutama hakata. Tore, kui mõjutused on positiivsed, aga negatiivset kuuldes hakkaks inimene alateadlikult läbi hirmude halba enda ellu kutsuma.
Sama on ka selliste küsimustega, kus inimene peab midagi valima või otsustama ja pöördub abi saamiseks ennustaja juurde, siis see usaldus peab ikka väga tugev olema, et lasta enda eest otsustada.

Ehk olete ka enda juures avastanud selgeltnägemise võimed ning mismoodi või kuidas need väljendunud on?
Tuleb meelde juhus, kui sõitsime sõbrannaga autoga ja ütlesin, et peaks rahulikult sõitma, kuna siin võib metsloomi olla. Mõned sekundid hiljem jooksis suur metssiga üle tee. Taolisi momente on olnud veel, aga need võivad olla ka juhused.

Kas vahel on mõne asja puhul olnud mingi tunnetus või enne ning kas olete sellega seoses ka mingit plaanitud asja muutnud?
Kooli ajal juhtus tihti nii, et kui mul jäi õppimata, soovisin mõttes, et testi ei toimuks või lükkuks edasi ja nii vahel ka juhtus.

Mis on teie jaoks avalik saladus?
Avalik saladus on minu jaoks mõiste või idee, mis on „ametlikult” salajane või piiratud teadmistega, kuid praktikas laialt tuntud. Ehk siis sama, mis kõikide teiste jaoks. Meelde tuleb  Eesti näitel metsade massiline raiumine.

Kas teil on ka mõni selline saladus, millest te kunagi teistele ei räägi?
Saladusi mul tõesti on ja neid oskan ka hoida.

Soovite ehk midagi ka südamelt ära öelda?
Usaldage elu!

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar