horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Aprill 16 vol 2

Toit

Lambalihasupp ­kasahhi moodi
Valmistamiseks vajad: 500 g lambaliha, 100 g pekki, 3 sibulat, 3 kartulit, 2 paprikat, 3 porgandit, 2 tomatit, 6-8 musta pipratera, 1 loorberileht, soola, rohelist peterselli.
Vala lambaliha üle 2,5 l veega ja hauta kaane all 2,5 tundi, tõsta välja ja lõigu kuubikuteks. Aseta viiludeks lõigutud pekk kuumale pannile. On see pruunistunud, lisa ratasteks lõigutud sibulad ja porgandid, 5 minuti pärast kuubikuteks lõigutud tomatid ja seemnetest puhastatud paprikad. Prae segades 10 minutit, lisa kuubikuteks lõigutud kartulid. Siis lisa kogu saadu ja lihakuubikud puljongile ja hauta kaane all 25 minutit. Loorberileht, pipraterad, hakitud petersell ja sool lisa 5 minutit enne serveerimist.

Vene (bütsantsi) ­talupojasupp
Valmistamiseks vajad: 200 g türgioakaunu. 400 g kartuleid, 1 sibul, à 1 tšilli, punane ja kollane paprika, 30 ml toiduõli, 1,5 l juurviljapuljongit, 2 oksakest rosmariini, soola, musta pipart.
Lõigu puhastatud paprikad peenteks viiludeks, haki tšilli ja sibul võrdlemisi peeneks, kartulid ja türgioakaunad lõika võrdse suurusega juppideks. Prae sibul õlis klaasjaks. Lisa paprikad ja tšilli ja prae 5 minutit. Siis lisa kartul ja 3 spl puljongit ja hauta 7 minutit. Aja ülejäänud puljong kastrulis keema, lisa türgioajupid ja keeda veel 7 minutit. Nüüd lisa hautatud juurviljad, hakitud rosmariin, sool ja pipar ning hauta kaane all tasasel tulel veel 5 minutit. Serveeri pärast ca 10minutilist jahtumist.

Nipid

Koitõrjest
Karusnahkseid kasukaid ja naturaalsest villast rõivaesemeid suvepuhkusele pakkides paiguta koide hirmuks pakenditesse mõni tera nelki või kilde mõnest  tugevalõhnalisest seebist (näiteks Durù).

Gaasipliidi ­puhastamisest
Et selle põletite ümbrusse tekkinud kõrbeplekke lihtsamalt eemaldada, kata nende ümbrus enne hõõrumist veidikeseks niisutatud söögisoodaga. (NB!  – tehes seda regulaarselt, hoiad ära efektiivsemast kodukeemiast tingitud kahjustused!)

Hakkmasina ­pesemisest
Kui kasutad majapidamises primitiivset hakklihamasinat, saad selle resti jm sisedetailid pärast tarvitamist rasvast hõlpsamini puhtaks, kui „väntad” sellest läbi toore (pestud, koorimata) kartuli või peotäie kuivatatud leivakuubikuid.

Joogitasside ­värskendamisest
Tee- ja kohvitasside, mahlapokaalide jmt servadele tekkinud pruunikate viirgude eemaldamine läheb kergemini, kui hõõrud neid enne loputamist 30protsendilises söögiäädikas või tugevas meresoolalahuses niisutatud kareda käsnaga.

Veeplekkide ­eemaldamisest
Lakitud mööbliesemetele või millisele tahes kodudekoorile veest jäänud jäljed saad hõlpsasti ja kahjutult maha, kattes need õhukese jahukihiga ja hõõrudes seejärel maha glütseriinis või toiduõlis niisutatud käsnaga. Läikima löö kuiva linase lapiga!

0 kommentaari Lisa kommentaar