horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Äratundmine pärast surma

On saladusi, mis saavad selgeks alles pärast ühe osalise manaleteele minemist. Nii juhtus ka selle loo peategelasega...

Õhtu. Kaks musta triipu sõuavad taeva all. Kummaline. Tavaliselt jätab lennuk endast kaks valget jälge maha.
Vastasmaja kuurilobudiku taga mängib vanataat kannelt. Mängib areldi. Pilk taevasse suunatud, kohendan kleidisiilu ja tõusen vanalt sammaldunud puupakult, mille kõdulõhn mu meeli paitab. Nagu vanataadi kandleviis. Endalegi märkamatult seisan suletud silmil kuuri taga ja lasen meloodial ennast võtta. See viis... See kõdulõhn ... See öösse ruttav õdak... Kõik on nii oma. Nii kodune. Nii tuttav. Oleksin nagu lapseikka tagasi jõudnud, mil Linda-tädi kandlest võimsaid viise välja võlus.

Naabrimees tundub omane
Korraga kärgatab kõu. Triibud on taevast kadunud nagu peoga pühitult. Kandleheli vaibub. Küürus naabrimees rehmab hüvastijätuks käega ja kaob ulu alla. Vaid vana pesupali, mis vihmast triiki olles vett üle ajab, kõneleb tema vitaalsest elujõust. Seisan vihmas ja naudin taevast poolitavaid piksenooli, minusse on voolanud harras rahu, nagu alati, ka lapsena, mil äikese saabudes õu tühjaks jäi. Ainult mina seisin paljajalu porilombis ja kõnelesin väeka ilmastikuga. Midagi ega kedagi kartmata.
„Tütreke, kui mina veel noor olin, võisin ka tundide kaupa äikest nautida, ilma, et ma hirmu tundnud oleks. Oled sama vapper...“
Nende sõnadega kuulsin korraga naabrimeest ennast kõnetamas. Kas tõesti sellepärast tundub naabrimees mulle kuidagi väga oma? Palju omam, kui mu oma hõimlased. Kogu ta olemus mõjub mulle rahustavalt ja eriskummaliselt, sama müstiliselt kui äikese sisse hajunud tumedad triibud, mis lahkudes oleks nagu midagi minust kaasa viinud.
„Aitäh!“ Jään kidakeelseks, kuigi mu hing kõneleb edasi. Kõneleb vaikides.

Margit Peterson

Jätkub ajakirjas...

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
INFOS FINANCES 26.12.2020 01:42
Finantsasutus aitab teid Laenuraha saate meilt Kõigi oma sularahalaenude jaoks. Pakume uusi laene eraisikutele ja äriorganisatsioonidele intressimääraga 3%. Pakume laene kuni 500 000 000 eurot. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust. E-post: 1: infos.kredit700@gmail.com E-post 2: financial.service.group01@gmail.com Whatsapp: +33 7 55 17 86 25 Aitäh