horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Arcade Fire, "Everything Now", Sonovox

Kanadas, Montrealis aastal 2001 loodud indie rocki viljelejat Arcade Fire saab ühtlasi lugeda poolenisti pereansambliks. Sinna kuuluvad abikaasad Win Butler ja Regine Chassagne ning Wini noorem vend Will Butler. Ülejäänud liikmeteks on Richard Reed Parry, Tim Kingsbury, Jeremy Gara.

Laval on nende isikkooseis veelgi suurem, lisanduvad Sarah Neufeld, Tiwill Duprate ja Stuart Bogie.
Siit pole sugugi raske järeldada, et tegemist on multiinstrumentaalse bändiga ja tõepoolest kasutatakse kõlapildi värvikirevamaks muutmiseks väga paljusid erinevaid pille, vähemalt tavaansamblitega võrreldes.
Juuli lõpus ilmunud "Everything Now" on arvult viies Arcade Fire stuudioplaat. Valmis see päris pika protsessi tulemusena - kuigi lindistusperiood ise vältas eelmise aasta septembrist selle aasta aprillini. Eelmine heliplaat "Reflektor" ilmus koguni nelja aasta eest.
Kaua tehtud kaunikene? Nii ja naa. Lihtsustatult võiks ära märkida, et vähemalt on se aus ja ehe tantsuroki album. Peenemalt öeldes - indie rocki ja art rocki tugevate mõjudega.
Iseenesest tõepoolest muusikaliselt kirju, põneva üldise helipildiga ja nauditava mitmehäälse vokaaliga. Tervikuna vägagi ühtlane Eraldi võiks välja noppida nimiloo "Signs Of Life´i" ja "Chemistry".
Eraldi singliteks on vormitud tervelt neli lugu: "Everything Now", "Creature Comfort", "Signs Of Life" ja "Electric Blue".
Plaadi produtseeris Arcade Fire koos Thomas Bangalteriga electronic-house duost Daft Punk ja Pulp´i bassisti Steve Mackeyga.
Kriitikute hinnangud muide kõiguvad ühest äärmusest teise. On neid, kes tööd lõputult kiidavad, on neid, kes ütlevad, et "Arcade Fire areng on seisma jäänud või et punt on liialt tantsuliseks kätte läinud."
Tõsiasi igatahes on, et rahvusvaheliselt muusikaedetabelite kõrgustesse ennast vaevatult kergitati. Suurbritannias oldi esikohal. USA-st helgib vastu koguni kolm "kulda". US Billboard 200 number üks, US Top Alternative Albums (Billboard) number üks, US Top Rock Albums (Billboard) number üks. Teistest riikidest rääkimata.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar