horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Artur Raidmets: „Vägisi ei juhtu midagi!”

Kunagise menuansambli muusik Artur Raidmets kinnitab, erinevate päevade energeetika on erinev – tuleb see vaid ära tunda.

Kas usute saatusesse ning seda, et saatus meid juhib ning milline on olnud teie arvates teie enda saatus siiani?
Saatusesse usun. Mitte küll täiel määral, sest inimene teeb palju valikuid elus ise, kujundab teadlikult oma käekäiku. Kuid olla õigel ajal õiges kohas on suur õnn, ehk siis saatus. Võib olla alateadlikult me soovime väga midagi ja nii see lõpuks teoks saabki.
Targad on öelnud et mõte materialiseerub – olge oma unistustega ettevaatlikud, need võivad täide minna. Minu vastu on saatus üldjoontes heatahtlik olnud. Vahel olen tundnud nagu kaitseinglid hoolitseks mu eest: olgu olukord kui tahes raske, lahendus kuskilt tuleb.

Kas teie senises elus on juhtunud midagi saatuslikku, et võite öelda seda, et see või teine asi juhtu ainult tänu sellele, et saatus juhtis või tahtis nii?
Saatus tõi mind kahekuusena  kasvama Vändramaale isapoolse vanaema ja tädi juurde. Ma ei tea milliseks oleks kujunenud minu saatus kui ma oleksin kasvanud ema ja isa juures Leningradis, kus nad tollal elasid. Selle eest olen saatusele väga tänulik!
Tänu muusikakoolile sain nõukogude armee ajateenistuse läbida Tallinnas, sõjaväeorkestris.
Juhus oli ka see et moodustasime ansambli “Modern Fox”, mis mõjutas minu edasist elukäiku päris põhjalikult.

Kas te selgeltnägijatesse usute ning ehk olete ka ise käinud mõne ennustaja juures? Mida teile ennustatud on ning kas see on ka täppi läinud?
Usun, et teatud inimestele on antud suuremad võimed tajuda kosmilist tarkust selgemalt kui enamustele. Sama käib ka nõidade ehk ravitsejate kohta. Maailma alustõed on väga vanad, tihti oleme need lihtsalt oma kiires tehnilises arengus unustanud. Usun inimese tahtejõudu, meditatsiooni, tervislikke eluviise – ehk siis kokkuvõtvalt, sisemist tarkust. Olen käinud omal ajal palju ravitsejate ja tarkade juures. Mõnelt on olnud olnud palju õppida, aga on ka olnud tegelasi kelle võimed ja tarkus tekitavad pigem küsimusi.
Kui rääkida ennustamisest, siis ükskord tegi praegu väga tuntud tähetark mulle horoskoobi. Ta ütles et kaart näitab et elan mõne aasta pärast Sauel. Kuna ma oma maja ja alevielu vastu polnud viimasel ajal vaimustust üles näidanud, tundus ennustus mulle kentsakas.
Aga see tuli mulle siis meelde kui kuue aasta pärast asusin elama Tallinnas Saue tänavale. Seega, astroloogi jutus oli ikkagi iva.

Ehk olete ka enda juures avastanud selgeltnägemise võimed ning mismoodi või kuidas need väljendunud on?
Kindlasti ei ole ma ei selgeltnägija ega ravitseja. Kuigi jällegi - targad on öelnud et igas inimeses on need võimed olemas, suuremal või vähemal määral, lihtsalt laiskus ei lase neil esile tulla. Inimene, võin enda pealt öelda, on ju jube laisk.
Kuid paar momenti tooks esile. Inimesed, keda olen masseerinud, nii naljaviluks, ütlevad et mul väga hea energiaga käed. Kadumaläinud massöör seega!
Kuna olen tähtkujult Kaksikud, siis näen seda milline pool minus mõnel päeval või perioodil domineerib. Osa päevi ei õnnestu mul miski, kui on hea energiaga päev võin, selgelt ette näha et täna läheb kõik korda, mis ma iganes ette ei võtaks.

Kuidas teil ennetega lood on, kas vahel on mõne asja puhul olnud mingi tunnetus või enne ning kas olete sellega seoses ka mingit plaanitud asja muutnud?
Viimastel aastatel olen tundnud, et kui miski ei käivitu, siis tagant tõugata ei ole mõtet. Vägisi ei juhtu midagi. Seega, kui näen et “tähtede seis” pole soodne, loobun sellest mõttest. Ja teinekord tunnen – see et ma siia sattusin on hea märk ja et sellega hetkel tegelen, tõotab ka midagi head. Ja nii vahel lähebki hea projekt käima. Jah, tunnetus ehk vaist on elukogemusega paranenud. Vanasti nimetati seda vist elutarkuseks.

Mis on teie jaoks avalik saladus?
See on see, kui pressis kirjutatakse justkui tõtt aga ridade vahelt loevad kõik välja midagi muud.

Kas teil on ka mõni selline saladus, millest te kunagi teistele ei räägi?
Arvan, et igal inimesel on omad saladused. Kõike ei saa maailma ette laotada, tuleb oma sisemaailma kaitsta.

Ehk on ka mõni selline saladus, mida siiani pole teilt küsitud, aga nüüd võite sellest rääkida?
Ei tea olevat. Minult on küsitud intervjuudes päris palju asju aga et mul oleks veel maailma veel mingi sensatsiooniga üllatada nagu ei meenu...

Millised on teie plaanid lähemal ajal?
Teha oma tööd, esineda ja võib olla ka mõne uue projektiga välja tulla. Ja kindlasti olla toeks ja abiks oma abikaasale, lastele ja lastelastele. Püsida terve, seda tuleb praegusel raskel ajal toonitada.

Millal ja kuidas loodi ansambel Modern Fox ning mida põnevat sellest ajast meenutate?
Ansambel loodi 1984 G.Otsa nimelises Muusikakoolis. Ja seda ainult üheks õhtuks. Kui hakata kõike seoses ansambliga meenutama, vajaks see vast eraldi raamatut. Aeg oli aga põnev tõesti. Ansambel arenes huvitavas ajas toonases Nõukogude Liidus, kui algas avalikustamine ja perestroika. Paralleelselt ansambli eduga kasvas ka rahva lootus paremasse tulevikku. Põnev oli kindlasti venemaa suurte lavade ja avaruste vallutamine ja esimesed reisid Soome ja Saksamaale. Maailm avardus lausa iga kuuga.

Millal andis Modern Fox viimase kontserdi ning miks tegevus lõpetati? Ehk plaanite veel millagi kokku tulla ja veel mõne kontserdi anda? Näiteks juubelikontserdi?
Modern Fox tegutses pideva kollektiivina aastani 2003. Igal asjal ja projektil on oma aeg. Tuleb tajuda millal värskeid tuuli enam ei puhu...
Mina lahkusin juba 1989. aasta sügisel, jättes seljataha viis aastat aega, kui tegevus oli kõige aktiivsem. Reeglina on iga viie aasta tagant juubelit ikka kontserdiga tähistatud. Viimati 35. juubelil 2019 aasta lõpus Alexela Kontserdimajas koos ansambliga “Swingers” ja Mart Sanderi “Bel Etage” orkestriga. Järgmiste juubelite kohta ei oska täna midagi lubada.

Kas olete mõne uue laulu ka salvestanud või plaanite seda teha lähemal ajal ning ehk on plaanis ka uus plaat välja anda?
Ei ole, ka plaati pole kavas salvestada. Las jääb ilus nostalgiline mälestus. Eestis on praegu väga palju head muusikat ja muusikuid - anname sõna neile.

Olete ehk mõelnud ka poliitikasse minemise peale?
Poliitiku amet on heitlik ja raske. Ei ole seda valikut kaalunud, arvan et ma ka ei sobi sinna. Mulle ei meeldi, kui loomeinimesed häältemagnetina kandideerivad, siis ühe koosseisu riigikogus istuvad ja täiesti kasututeks poliitikuteks osutuvad.

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar