horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

BENEE, „Hey U X” Republic

Stella Rose Bennett, paremini tuntud kui Benee või Bene, on laulja-laulukirjutaja Uus-Meremaalt.

Tegev on ta aastast 2017, kuid täispika debüütalbumiga sai maha alles eelmise aasta novembris. Noorema põlvkonna lauljanna, praeguseks alles 21-aastane, on aga juba terve rea olulisi tunnustusi jõudnud koguda. Aastatel 2019 ja 2020 võitis ta nii Aasta Singli, Parima Sooloartisti ja Parima Popartisti tiitli New Zealand Music Awardsil. Kohaliku kuulsuse saavutas ta singlite „Glitter” ja „Soaked” abil, kuid globaalselt/rahvusvaheliselt lõi läbi hitiga „Supalonely”, mille leiab ka esikalbumilt.
„Hey U X” tundub esmakuulamisel küllaltki igav album, kuid järgmiste kuulamisringidega avaneb rohkem ja tundub kohati isegi päris huvitav ja omanäoline. Kandev osa ongi just Benee vokaalil - otseselt ei kipuks seda võrdlema ühegi teise tuntud noore naisartistiga - muusika ise kõigub R&B ja alternatiivse popi kandis. Singlitena on siit juba varem avaldatud neli. „Night Garden”, „Snail”, „Plain” ja „Kool”. Siiski huvitavamaks ja eristuvamaks loeks kindlasti just seda „Superalonelyt”, kus kaasa teeb Gus Dapperton.
Külalisartiste leiab plaadilt veelgi. Grimes, Lily Allen (neist vahest kõige tuntuim), Flo Milli, Mallrat ja  Bakar. Kolmeteistkümnest palast pole kahjuks ainumatki, mis tõeliselt kõnetaks, pööraselt meeldima hakkaks või lööklaulu staatust vääriks. Samas, midagi neis kõigis ikkagi peidus on.
Ilmselge trikitamine, tembutamine? Pärast kolmeteistkümnendat lugu kuuleb kõlaritest pikka aega, minut minuti  järel, vaid sahinat ja siis lõpuks stardib n.ö. varjatud lugu, neljateistkümnes. Mis kujutab endast enamjaolt mingit mõttetut tümpsuvat väänet ja fraasi „i´m a bad bitch” sagedat korrutamist (palast „Superalonely” võetud tekstiosa). Pea kümneminutiliseks klubikaks moondatud lisapala (pealkirjastamata, või ongi mainitud lööklaulu mutatsioon?) kindlasti lisaväärtust siia ei anna.
Plaadiümbris mõjub ilmetu sigri-migrina ja ilmselt suurema ostuhuvi ärgitamiseks on sinna trükitud ka kiri „Parental Advisory”. Soovitada seda Benee albumit on raske, kitsamale ringkonnale, alternatiivmuusikast lugupidavatele.

Hinne: 6/10
Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar