horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Beyonce, "Beyonce", Columbia Records

Beyonce on ülikuum USA popartist ja näitlejanna, kes oma senise karjääri jooksul on võitnud koguni 17 Grammyt ning sooloartistina müünud üle 118 miljoni plaadi.

Loomulikult jõudis ka Beyonce eelmise aasta detsembris ilmunud omanimeline duubelalbum (CD pluss DVD) koheselt maailmakuulsasse Billboard 200 edetabelisse. Selge see, et esikohale.

Mis Beyonce´i arvult viiendat stuudioalbumit puudutab, siis tegemist on tõepoolest luksustootega. Juba plaadiümbrise kujundus on ekstraklass, albumiga kaasaskäiv voldik on mahukas, sisaldab rohkelt erinevaid fotosid Beyoncest, mis näitavad ühtlasi supertähe suurepärast ümberkehastumisvõimet. Beyonce ise on superkena naine ja oskab ennast ahvatlevalt eksponeerida.

Beyonce´i viimast tööd kirjeldatakse meedias kui visuaalset albumit. Täpsemalt – see sisaldab endas 14 lugu ja 17 lühifilmi. Iga audioloo kohta on tehtud videoklipp, lisaks leiab teiselt ehk DVD kettalt kaks ekstra videot ja boonusvideo " Grown Womani" kohta.

Mis muusikasse puutub, siis tuleb tunnistada, et see valmistab kerge pettumuse. Stiililiselt rallib ta nagu ikka R & B (õigem oleks vist öelda elektro R & B), souli, hip-hopi ja popi radadel. Kuid lood ei kisu kaasa ümisema, on valdavalt igavad, hoolimata Beyonce´i hinnatud vokaalsetest võimetest.

Laulude sõnastus iseenesest on tunduvalt huvitavam, neis räägitakse armastusest, inimsuhetest, monogaamiast, naiste seksuaalsusest jne. Kohati kasutab Beyonce liiga otsest kõnepruuki, üksjagu vulgaarset sõnavara, mistõttu albumi esikaanele on vastav teavitus peale kleebitud.

Allakirjutanu nautis siinsest lugudevalikust – väidetavalt oli Beyonce´i selle albumi tarbeks esialgselt lindistanud koguni 80 laulu – tegelikult ainult ühte, avalugu "Pretty Hurts". Eraldi singlitena on albumilt välja toodud aga koguni kolm, "XO", "Partition" ja "Drunk In Love", kus kaasa teeb ka Jay-Z. Ühtekokku on CD-l muusikat tublisti üle tunni jagu.

Muide, külalismuusikuid kasutab Beyonce´i albumil meeleldi, tuntuimatest näiteks Pharrell Williamsi (taustvokaal ühes loos) ja Justin Timberlake´i (taustvokaal kahes loos).

Visuaalne pool ehk DVD on antud toote vaieldamatu põhiväärtus. Sest nagu teada, Beyonce´i videoklipid või lühifilmid on alati väga kallilt tehtud, teinekord isegi täiesti arvestatava sisuga ja lisaks ülimalt sensuaalsed.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar