horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Blinded By The Light, Original Motion Picture Soundtrack Columbia/Legacy

Taaskord üks omamoodi põnev filmimuusika plaat. "Blinded By The Light" ise on sel aastal valminud Suurbritannia film, pea kahetunnine.

Selle režissööriks on Gurinder Chadha, peaosas Viveik Kalra. Film on inspireeritud ajakirjanik Sarfraz Manzoori elust ja tema armastusest legendaarse USA laulja-kitarristi Bruce Springsteeni tööde-tegemiste vastu. Peategelaseks siin on Javed Khani nimeline Briti-Pakistani moslemist teismeline, kelle elu muutub, kui ta avastab enda jaoks Bruce Springsteeni muusika.
"Blinded By The Light" soundtrack on seitsekümmend viis minutit pikk. Bruce "The Boss" Springsteen lubas sellel kasutada kahteteist oma lugu. Kusjuures mitte ainult neid kõige tuntumaid, vaid ka mitmeid tõelisi rariteete, haruldusi.
Näiteks tõelise menuloo "The River" esimest (lavalist) esitust, eriti mainekas kontserdipaigas Madison Square Garden, aastast 1979. "The Promised Land" akustiline variant aga pärineb 2014. aasta kontserdist. Ning akustiline "Thunder Road" on esitatud-lindistatud The Roxy Theatre´s, aastal 1975.
Suurimaks hõrgutiseks võib vahest siiski pidada varem avaldamata lugu, mõnusat ja ülla sõnumiga “I´ll Stand By You".
Springsteeni klassikalisematest, populaarsematest lugudest kõlavad siin muuhulgas "Hungry Heart", "Dancing In The Dark", "Because The Night" (seda on esitanud kunagi ka võrratu Pat Benatar) ja loomulikult “Born To Run”.
Ah jaa. Kõik see muusika plaadil polegi ainult Springsteeni oma. Teiste artistide lugudest on albumile pandud millegipärast just see üliäraleierdatud ja isiklikult täiesti antipaatne n.ö. superhitt, Pet Shop Boysi “It´s A Sin”. Arusaamatul kombel on seda muide ühel oma plaatidest kavrdanud ka juhtiv powermetalli punt Saksamaalt, Gamma Ray.
Teine, samuti küllaltki küsitavama väärtusega lööklaul on norrakate popansambli A-ha “The Sun Always Shines On TV”. Liigne on juurde vist lisada – nii Pet Shop Boys, kui A-ha jäävad suuresti “The Bossi” varju.
Plaadilt leiab lisaks veel mitmeid (filmi)vahedialooge ja ühe spetsiaalselt selle filmi tarbeks kirjutatud, “juurdeehitatud” uue, rahulikuma loo - “For You My Love”, esitajaks A.R. Rahman.
Voldikult vaatab vastu ports pilte antud filmist ja leiab üldinfot palade kohta.

Hinne: 7/10
Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar