horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Blondie, "Greatest Hits:Deluxe Redux/Ghosts Of Download", Noble ID LLC

Blondie oli 80ndatel ülemaailmselt hinnatud USA punkroki ja new wave´i ansambel, kelle suurimaks trumbiks ilma igasuguse kahtluseta andekas ja võluv laulja-laulukirjutaja Deborah "Debbie" Harry. Debbie astus vahepeal ka soolorada, kuid eraldi tegutsedes Blondie mõõtu välja ei andnud.

Albumikleepsult vaatab vastu tore üleskutse Blondie 4 Ever ja ühtlasi antakse teada, et tegemist on lausa juubelitootega. Ansambel Blondie tähistab sel aastal oma neljakümnendat sünnipäeva!

Sel puhul on Blondie seekord teinud päris originaalse triki. Kindla peale välja läinud ja ühendanud oma parimate palade plaadi täiesti uhiuue albumiga. Või vastupidi.

Duubelkomplekti üks CD kujutab endast valikut Blondie suurimaid lööklaule läbi aegade, kusjuures uuenduskuuri läbinuna, kuid mitte üleliia "äratöödelduna" või häirivalt kaasaegsemaks sätituna..

Loomulikult leiab siit sellised läbi aegade kestvad, Blondie vältimatud klassikud nagu "Heart Of Glass", "The Tide Is High", "Hanging On The Telephone" jt.

Ning natuke uuemast perioodist pärineva tõeliselt sädeleva "Maria", mida ikka ja jälle mõnus kuulata.

Kuigi üldjuhul "parimate palade" puhul nii ei ole, on Blondie siinse komplektiga kaasaskäival paksul voldikul ka kõigi oma varasemate hittide sõnad ära trükitud. Lisaks muidugi ka uue albumi lugude tekstid.

Teine CD on aga täiesti värske materjal. Korrektselt öeldes, Blondie kümnes stuudioalbum.

Tervikuna vahest mitte enam nii meeliköitev ja kaasahaarav, kui Blondie tippaja tööd, kuid omamoodi põnev muusikaline rännak ikkagi. Just sellepärast, et tundub tavalisest märksa laiahaardelisem.

Tõelist superhitti siit küll mitte kuidagi välja ei pressi, kuid näiteks "Sugar On The Side" , "Rave" ja "Take It Back" on iseenesest piisavalt särtsakad ja võiksid Blondile isegi austajaid juurde tuua..

Singlina väljastatud "A Rose By Any Name", kus teeb kaasa Beth Ditto, tundub hoopis vähem atraktiivne, mitte kõige parem esindusloo valik olevat.

Millegipärast võtab Blondie uuel albumil ette ammuse Frankie Goes To Hollywood´i loo "Relax".

Ei ole originaal suurem asi, ei ole ka kaver seda.

Kokkuvõttes - mida oligi arvata - "greatest hits" seljatab omavahelises duellis selgelt värske albumi.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar