horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Bob Wayne, "Bad Hombre", People Like You Records

Laulja. Laulukirjutaja. Jutuvestja. Rändleja. Just selliselt lakoonilisel moel Wayne tutvustab ennast netis oma potentsiaalsele kuulajale. Tema kohta saab teada veel sedagi, et kodukohaks on Seattle. Ning muusikaliselt on teda teiste seas mõjutanud nii kantrilegend Johnny Cash kui ka Waylon Jennings ja isegi raskeroki eliitbänd Black Sabbath!

Mai alguses ilmunud Wayne järjekordne stuudioalbum "Bad Hombre" rühib peamiselt kantrimuusika kulunud, paljukäidud rada pidi. Kuigi plaat pole iseenesest sugugi kehvake ega ülitüüpiline massitoode. Outlaw country, lindprii kantri, on tegelikult vahva termin, mille alla Wayne loomingut üldjuhul püütakse liigitada. Juurde leiab mõistagi roki ja poproki elemente, kui vaevuda põhjalikumalt otsima.
"Bad Hombre" on valdavalt hoogsamate viisidega, rohke viiuli ja bandzo kasutamisega. Laulmisele lisaks mängib Bob Wayne akustilisi kitarre.
Suvised meloodiad võiks suisa öelda, igatahes sobivad suveõhtud ja sellised lahedad, vaba kulgemisega, tantsulise põhjaga lood kenasti kokku.
Laulutekstid on omaette klass, mõnel tõeline "põnevam" stoori tagagi. Neid tasub eraldi tähelepanelikumalt jälgida.
Väike aga on siin küll juures: paaris loos kasutab Wayne n.ö. halba kõnepruuki. Huvitav, kas kantrimeeste puhul sellest siis numbrit ei tehta? Igatahes ümbrispaberil vastav märge, hoiatus selle kohta, puudub üldse!
Põhimõtteliselt võib "Bad Hombre" kohta öelda hea ja ühtlane plaat, kuid tulevasi (kantri)klassikuid, kullakarva lugusid sõelub siit vähe välja. Tegelikult kolmeteistkümnest ainult kolm.
Kindlasti kuulub nende hulka koheselt kaasahaarav "Mr. Bandana", kus paralleelselt kõlab koloriiti juurde lisav naisvokaal. Mitte kuigi tempokas, kuid suurepärase rütmiga "Hangin Tree", võiks lausa esindusloo staatusessse kuuluda. Ja lõpetuseks pala, mida enamus (pop)muusikahuvilistest väga hästi teadma peaks - "Wake Me Up". See superhitiks kujunenud lugu seostub Rootsi DJ ja elektroonilise muusika produtsendi Avicii´ga ja leidub tema nelja aasta tagusel debüütplaadil "True". Bob Wayne töötlus menuloost on täpipealt sama hea ja samavõrra kaasahaarav, igatahes mitte grammigi halvem.
Praegu suvel käib Bob Waynel pikem Euroopa turnee, kontserte annab ta näiteks Saksamaal, Taanis, Rootsis.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar