horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Brigita Schmidt: „Ideaalmees on vale, mida ei tohiks tüdrukutele pähe määrida!”

Hagudi külast pärit Brigita Schmidt valiti iludusvõistlusel Miss Raplamaa 2017 I printsessiks. Tüdruku enda sõnul võrdus see saavutus tema jaoks esikohaga!

19-aastane Kaksikute tähtkujus sündinud neiu lõpetab sel kevadel Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi, kuid kas tema edasised valikud on seotud näitlemise või moevaldkonnaga, seda ta veel kindlalt öelda ei oska.

Räägi kõigepealt oma Moldaavia juurtest...
Moldaavia juured pärinevad emalt, sest minu ema on pärit Moldovast.

Kelleks ennast ise rohkem pead, moldaavlannaks või eestlannaks?
Ma arvan, et ma olen mõlemat. Mõlemat sellepärast, et ma olen väga otsekohene inimene, küllaltki energiline ja aktiivne tütarlaps, mul on alati vaja tegevust ning suhelda uute inimestega. Väga austan Eesti kultuuri ning enda riiki, kus elan, sest Eesti on imeilus.

Milline on teie pere kodune keel, kuivõrd sina moldaavia keelt räägid?
Meie räägime kodus peamiselt eesti keelt, kuid vahel räägime ka vene keeles, sest ema on minule väiksest peale õpetanud vene keelt ja temaga rääkimine aitab seda paremini praktiseerida. Ema on ainus meie peres, kes valdab moldova keelt, mina ning isa seda ei valda.

Kas ise oled kunagi Moldaavias käinud, mida sellest riigist arvad?
Jah, olen küll külastanud Moldovat, kuna minu vanaema elab seal. Olin siis üpris noor, kui seal käisin ning väga palju sellest ei meenu, kuid nii palju kui meenutada suudan, siis oli loodus imeilus ning inimesed väga sõbralikud ja lahked.

Elad Hagudi külas. Kuidas oma küla välismaalasele tutvustaksid, mida põnevat sealsest elust räägiksid?
Hagudi küla on väga väike, kuid armas minule, sest olen kogu elu siin elanud ning ka põhikoolihariduse omandasin siin. Kui mul oleks võimalus tutvustada välismaalasele oma küla, siis kindlasti tutvustaksin ma Hagudi mõisa, mis on kuulsa maadeuurija ja meresõitja Adam Johann von Krusensterni (1770-1846) sünnikodu.

Mis ajendas sind Miss Raplamaa iludusvõistlusest osa võtma? Oli see esmakordne taoline kogemus sinu jaoks?
Põhjus oli see, et ma väga soovisin ennast proovile panna ning kuna ma olen eelnevad aastad käinud sama üritust ka publikuna vaatamas, siis tekkis huvi ka ise proovida. Esmakordne see ei olnud, kuna põhikoolis võtsin osa missivõistlusest, mille ka võitsin 2009. aastal. Kuid see ei olnud nii suurejooneline, sest tegemist oli siiski väikse külakooliga.

Miss Raplamaa suurim kasutegur sinu jaoks?
See üritus andis minule kindlasti enesekindlust juurde, õppisin ennast paremini tundma, sain ka enda lavahirmust üle. Ning kõige olulisem, mis sellest üritusest sain või õigemini kelle, siis mainiksin, et sain ühe missikandidaadiga väga heaks sõbrannaks.

Millises voorus ennast kõige kindlamini tundsid ja miks?
Tundsin ennast tegelikult kahes voorus kõige kindlamana, bikiinivoorus ning talendivoorus. Talendivoor tekitas algselt väga suurt hirmu, kuid ma olin enne lavale minekut 100% kindel, et ma sooritan selle. Olin eelnevalt väga palju selle vooru kallal vaeva näinud ning teadsin, et see on minu number, kuidas ennast inimestele näidata ja mis kõige tähtsam, see oli ka kõige nauditavam.

Kuidas ise kokkuvõttes oma tulemusega rahule jäid? Või valmistas hõbedane koht sulle ikkagi mingil määral pettumuse?
Tulemusega jäin ma ideaalselt rahule, sest teine koht oligi minu jaoks nagu esimene koht.

Kas ja mil määral edukas esinemine missivõistlusel on sinu elu juba mõjutanud?
Hetkel nüüd veel otseselt edukalt mõjutanud ei ole. Kuid õpetaja, kes mind abistas selles talendivoorus, on pakkunud mulle võimalusi, kuidas oma näitlemist arendada ning saada juurde uusi kogemusi. Eks elu veel näitab, kellele ma üritusel silma jäin või kuhu mind tulevik viib.

Võib sind edaspidigi näha mõnel missikal osalemas?
Kindlasti ei julge ma midagi lubada, kuid ära iial ütle iial.

Kuidas igapäevaselt välimuse eest hoolitsed, on sul arsenalis ka mõni kaval ilunipp?
Oleneb muidugi päevast, kuhu ma lähen. Kuid kui on plaanis kuhugi minna, siis kindlasti enne pesen nägu, niisutan kreemiga ning teen kerge meigi. Kaks korda nädalas teen näole ja kehale koorivaid maske, sest tegelikult tuleks koorida nahka 1-2 korda nädalas, et see püsiks puhtana, pehmena ja säravana.

Kas sulle meeldib osturetkedel käia, millise riietuseseme endale viimati ostsid?
Muidugi meeldib käia, sest kellele ei meeldiks saada enda riidekappi midagi uut ja ilusat. Viimati ostsin endale teksapüksid ilusa lillemustriga ning teksajaki.

Mis sinu arvates teeb ühest nai­sest õige naise?
Ühest naisest teeb õige naise see, kes on alati hoolitsetud, intelligentne ja suudab igas olukorras külma närvi säilitada. Kindlasti on õige naine otsekohene ja teab, kuidas olla väärikas.

Millised noormehed sulle meeldivad, milline oleks sinu jaoks ideaalmees?
Ideaalmeest ei ole olemas, sellist valet ei tohiks tüdrukutele pähe määrida. Igal inimesel on omad head ja vead. Minul endal on noormees olemas ja tema on väga hooliv, töökas, kena, abivalmis ning aus. Arvan, et selline peakski üks meesterahvas olema.

Oled sa kunagi mõne kuti tähelepanu võitmiseks midagi täiesti pöörast korda saatnud?
Mm. Kui nüüd mõelda, siis ei ole, aga võib- olla olen veel liiga noor selleks, et midagi täiesti pöörast korda saata.

Sinu iseloomu plussid ja miinused.
No plussideks oleks kindlasti see, et minuga ei hakka kunagi igav, sest ma hoian alati seltskonda lõbusana. Olen väga positiivse mõtlemisega, alati naeratan, oskan suhelda erinevate inimestega ning olen ka väga abivalmis. Miinusteks on see, et ma ei oska igas olukorras rahu säilitada, vaid süttin kiiresti, olen väga õrna hingega ning usaldan inimesi kergesti ning see on toonud mulle väga palju ebaedu.

Sulle meeldib näitlemine. Miks nii ja kuidas selle juurde jõudsid?
Meeldib tõesti näidelda, sest nii saan ma ümber kehastuda – ükskõik, kelleks soovin. Ema sõnul olen juba väiksest peale näidelnud ehk teinud inimesi järgi nii liigutuste kui häälitsustega. Näitlemiseni jõudsin põhikoolis, kui hakkasin käima näiteringis ja tundsin, et see on midagi, millega sooviksin tegeleda ka edaspidi. Gümnaasiumis osalesin Kaadri filmifestivalil, kus saavutasin kahel aastal parima naisnäitleja tiitli ning peale seda tunnen, et näitlemist ei saa ma jätta mitte mingil juhul.

Millist rolli oled eriti nautinud, kas näed ennast tulevikus (täiskohalise) pühendunud näitlejana?
Arvan, et enim nautisin ma enda rolli Rapla Missivõistlusel, kus esitasin Stand Upi, sest ma ei olnud varem nii suure rahvamassi ees esinenud ning varem sellist laadi rolli esitanud. Tuleviku kohta ei oska midagi veel öelda, kuid arvan, et näitlemisega tegeleksin ainult hobikorras.

Või hoopis moevallas töötajana, kuna sulle pidavat mood ja moetrendidki väga huvi pakkuma?
Ka mood meeldib, kuid kuna ma veel kindel pole, mis tööd ma sooviksin teha, siis hetkel ei julge pakkuda, mis see olla võiks, sest huvisid on palju.

On sul kindlad sihid kujunenud, mis suunas pärast Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi lõpetamist liikuda?
Väiksed mõtted on, kuid neid ei tahaks veel avaldada.

Mil viisil tavaliselt vaba aega sisustad, on sul näiteks mingid põnevad harrastused/hobid?
Vabal ajal loen raamatuid, vahel käin värskes õhus jooksmas või siis jõusaalis. Meeldib väga jumestamist õppida sõbrannade peal praktiseerides.

Tänapäeva Eesti elu pluss- ja miinuspooled sinu jaoks?
Minul on Eestis väga hea elada, kuna ma ei kujutaks ette, kui keegi minu elamisviisi või sõnavabadust piiraks. Olen sellega rahul, mis on, kuid väga muret teeb see, et sallivust on vähe ning ei tahaks küll ül­distada, kuid paljud inimesed tegelevad rohkem teiste eluga kui oma eluga.

Millist muusikat meelsamini kuulad? Kas Eurovisiooni lauluvõistlust jälgisid huviga või üldse mitte?
Mina kuulan igasugust muusikat, vastavalt tujule ja tegevusele. Jälgisin küll Eurovisiooni, sest elasin kaasa nii Eestile kui ka Bulgaariale.

Suvi on pungil täis kõikvõimalikke (kultuuri)üritusi. Kuhu igal juhul minna plaanid?
Plaanin minna Weekend Festival Balticule ning Positivusele, ent kindlasti tuleb plaane veel juurde.

Millised on sinu lemmiklilled, millal sulle viimati kingiti?
Minu lemmiklilled on muidugi roosid ja viimati kingiti mulle lilli kuu aega tagasi.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid...
Plaanin füüsilist vormi paremaks saada, iseseisva elu peale minna ja mõelda enda jaoks valmis, millega tegeleda soovin ja millist tööd tulevikus teha tahan.

Ülo Külm Fotod: Aivar Pärtel

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 02:21
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783