horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

C-Jam, "Cellohell", C-Jam Management OÜ

Tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Bukett maailma erinevate stiilide ja aja muusikast.

On ette võetud nii klassikalist muusikat, kui rokki ja metalli... Sedaviisi on C-Jam eelnevalt kenasti "paika pandud"...
Ühesõnaga jälle mingi tšellodega müdistamine, tõsi seekord tuleb antud muusikakollektiiv Eestist, mitte väljamaalt nagu rahvusvahelises mastaabis kõvemad nimed Apocalyptica või 2 Cellos.
Kuuldavasti on just Apocalyptica ka meie meestele eeskujuks olnud.
C-Jam alustas tegevust juba 2004. aastal. Sinna kuuluvad neli liiget: Pärt Tarvas, Margus Uus, Levi-Danel Mägila ja Tõnu Jõesaar.
"Cellohell" on kvarteti kuues album. Selle puhul on põhimõtteliselt tegemist kogumikuga, plaat on mõeldud greatest hits´ina, läbilõikena neljateistkümnest tegutsemisaastast, n.ö. "ajalooliste lugudega".
Kuid lood ise on otsast peale uuesti salvestatud. Neljateistkümnest kaasatud loost on kolm sellised, mis pole varem üldse plaadile jõudnud.
"Highway To Hell" AC/DC repertuaarist, "With Or Without You" U2-e ja "Smells Like Teen Spirit" Nirvana omast.
Mis C-Jami eelpoolmainitud analoogilistest bändidest eristab, on ehk kuidagi hoopis mahedam saund. Ise on nad asja põhjendanud nii, et mängivad klassikaliste pillidega otse mikrisse ning seetõttu tekkib taoline kõla.
Mõnevõrra üllatav vahest see, et C-Jam on siin instrumentaalseks töötlemiseks võtnud muuhulgas just Judas Priesti vana klassiku "Ripper". Väga põnev lähenemine, võiks öelda, tervikuna avaram ja koloriitsem.
Judas Priesti lugusid on nad tegelikult teisigi aegade jooksul mängitanud.
C-Jami tegutsemisaja algusest on kaasatud lisaks Status Quo superhitt "Whatever You Want", samuti puhtalt tšellodegagi igati vahvalt ja meeleolukalt välja mängitud.
Ning muidugi Tina Turneri massiivne hitt "Simply The Best", korralikult omapoolse koloriidiga üle valatud ja ootamatult tugeva emotsionaalse laenguga esitus.
Kõike seda järjepannu kuulates - album kestab kokku tublisti üle viiekümne minuti - eks ta natuke väsitavaks kätte läheb. Kuid jah, meisterlikkust on tunda ikkagi igal sammul ja kes neid laval näinud, ei väsi lõputult kiitmast.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar