horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Celine Dion, „Courage” Columbia

Celine Dion on ülimenukas, Kanada laulja, kuid lisaks veel on ta näitlejanna ja ärinaine.

Oma muusikalist tegevust alustas ta 80ndate alguses, aastal 1988 noppis aga Eurovisioonil Šveitsit esindades esikoha.
Tähelepanu väärib tõik, et Dioni albumeid on maailmas müüdud üle 200 miljoni (aasta 2016 andmetel, praeguseks ilmselt see number üksjagu suurem). Aukartustäratav arv igal juhul, kahtlemata on ta üks läbi aegade kõige edukamaid naisartiste üldse.
Mis tähtsaimatesse muusikaauhindadesse puutub, siis näiteks Grammysid on ta kokku krabanud koguni viis (andmed samuti aastast 2016)!
Novembri keskel taaskord võimsa plaadifirma alt väljastatud Dioni uus stuudioalbum „Courage” on lindistatud ajavahemikus 2017 – 2019. Standardplaat on pea tunni jagu pikk, sisaldab koguni kuusteist lugu.
Seekord on tegemist puhtalt ingliskeelse albumiga. Tema eelmine taoline, „Loved Me Back To Life”, ilmus päris ammu, aastal 2013. Üldarvult on „Courage” Dioni kaheteistkümnes ingliskeelne stuudioalbum, prantsuskeelseid stuudioalbumeid on tal veidi rohkem.
Tuttav ja turvaline, intelligentne popalbum, võiks Dioni uusima kohta öelda. Tunnetest pakatav, kaunis, üldjoontes hingeminevate ja läbimõeldud laulutekstidega. Kuid asja tuum peitub loomulikult Dioni ülivõimsas, ülimalt nauditavas lauluhääles, mis aastakümnetega pole grammigi oma võlust kaotanud.
Keegi fänn kuskil mainis, et Dion pole kunagi liialt rõhunud seksikusele (laval minis ringisebima pidanud) või ülimalt efektiderohkele lavashowle, edu on ta puhtalt saavutanud tänu fantastilistele vokaalvõimetele ja siiraste-emotsionaalsete esituste abil.
„Couragelt” on eraldi ilmutatud juba neli singlit. „Imperfections”; „Lying Down”, „Courage” (mõnusat klaveripartiid sisaldav) ja „Soul” (mis standardplaadil puudub). Neist viib mäekõrguse võidu imeilus „Lying Down”, täiesti „viimase peal” ballaadilik lugu.
Superhitiks pakuks välja veel „Flying On My Own”, selline mõnus diskokas, EDM. „Change My Mind”, „Baby”, „Nobody´s Watching” ja „Perfect Goodbye” joovastavad omal moel samuti.
Ametlikud videoklipid on valminud nimiloost ja „Imperfectionsist”, vaadatud YouTube keskkonnas vastavalt üle 4, 5 miljoni ja üle 7 miljoni korra!
Muide siin on Dion koostööd teinud paljude erinevate laulukirjutajatega ja produtsentidega, sealhulgas Sia, David Guetta ja Greg Kurstiniga.
„Courage” on saadaval ka deluxe variandis, koguni nelja lisalooga. Ning jaapanlastel on eriti põhjust rõõmustada, nende väljaandelt vaatab vastu veel üks täiendav boonus. „Soul”, mis puudub isegi luksväljandelt.
Mis suurriikide edetabelikohtadesse puutub. US Billboard 200 plaaditabelis vuhises „Courage” esimeseks, pärast seitsmeteistaastast vahet esimene Dioni album, mis samas tabelis number üks positsioonil ja loomulikult sama tulemust kordas „Courage” Kanadas.

Hinne: 8/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar