horoskoopkuum videom├╝stilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Craig David, "The Time Is Now", Speakerbox/Insanity Records

Craig David on 36-aastane inglise laulja-laulukirjutaja, räppar ja plaadiprodutsent. 1999. aastal ta muusikamaailma välja ilmus, pauhti populaarseks sai ja kohe aasta hiljem oma esikalbumiga "Born To Do It" kenasti maha sai.

Nüüd jaanuari lõpus ilmunud "The Time Is Now" on arvult juba tema seitsmes stuudioalbum, mis plaadimängijal keerleb natuke alla neljakümne minuti.
Lihtsustatult öeldes tuleb tegemist küllaltki peenelt tasakaalustatud tantsumuusika ja räppmuusika seguga. Kusjuures just need tantsulised, popilikud lood on kordi paremad, kui hip hop maastikul laveerivad, tekstidega ┼żonglöörida üritavad palad..
Muidugi kasutatakse Craig Davidi loomingu puhul määratlemiseks veel tervet rida eritermineid nagu Tropical house, UK garage, R&B, dance...
Ei tea öelda, kuidas on tema varasemate albumitega, kuid vähemalt antud toode lööb täiega. See osutub ootamatult lahedaks, väga kiiresti kaasahaaravaks, ühesõnaga igati nauditavaks.
Võib julgelt öelda, et vähemalt pool materjalist kujutab endast helklevaid hitte, lööklaule, mis ei lähe peale ainult nooremale põlvkonnale vaid põhimõtteliselt igas eas kuulajatele.
Singlitena on seni välja antud siiski vaid kaks, samamoodi võrratud "Heartline" ja "I Know You". Viimane on valminud koostöös inglise ansambli Bastille´ga.
Superlugudest söödaks ette "Brand New", milles pidevalt rõhutatakse sõna senjoriita ja mis oma üdini emotsionaalse, lausa "kleepuva viisijupi" tõttu, jääb alatiseks kummitama.
Paljud muusikakriitikud on küll Craig Davidi värsket albumit jõudnud üksjagu tümitada, pelgalt keskpäraseks hinnata, kuid mis sellest. Oluline on see, et plaat hästi kaubaks läheb, et nende meloodiate järgi on kerge tantsida, lihtsalt tuju tõsta, ennast positiivsele lainele viia..
Abijõududest veel. Muide torkabki silma ja kõrva, et külalisesinejaid on Craig David kasutanud päris rohkesti. JP Cooper, GoldLink, AJ Tracey ja Ella Mai olgu siinkohal ära märgitud. Viimane neist, tõsi küll, teeb kaasa ainult albumi luksvariandil. Siinkohal tuleks lisada, et jaapanlaste variandilt leiab koguni kuus lugu rohkem!
Mis plaadi edetabeleid puudutab, siis Suurbritannias tõusis "The Time Is Now" teiseks, nagu ka, üllatus missugune, Uus-Meremaal.

Hinne: 8/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar