horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Dave Gahan & Soulsavers, "Angels & Ghosts", Columbia

Viies täispikk stuudioalbum Inglise "elektroonikaproduktsiooni" duolt Soulsavers ja ühtlasi nende teine koostöö kultusansambli Depeche Mode loomingulise juhi, esinumbri Dave Gahaniga.

Gahan etendab ühisprojektis topeltrolli, toimetab samaaegselt külalisvokalistina ja laulukirjutajana.
Muuseas Gahani ja Soulsaversi esmane koostöö toimus aastal 2012, valminud ühisplaati "The Light The Dead See" kiideti kõvasti.
Teise ühisettevõtmise vilja aga enam nii kõrgelt ei hinnata, pigem loetakse keskpäraseks või veidi seda nivood ületavaks.
Hoopis naljakas on, et albumi senine kõrgeim edetabelikoht, kolmas, tuleb Poolast. Juu siis läheb selline omapärane, natuke "tume sulam" alternatiivrokist, akustilisest rokist, elektroonikast ja isegi piisakesest bluusist poolakatele rohkem peale. Või on tegu sealmaal lihtsalt Dave Gahani talendi veelgi suurema ja jäägitu kummardamisega, et ükskõik mis ta teeb või kellega koos, läheb ikkagi kaubaks.
Ning kuigi antud töö on Depeche Mode´st suhteliselt erinev, jääb vististi kõikidele Depeche´i albumitele rohkem-vähem alla, loeb siitki tahes-tahtmatult välja teatud sarnaseid jooni.
Täiesti ebaatraktiivse esikaanega album mõjub tervikuna natuke liiga uimasena, kuidagi liialt omas nishis kulgevana, ühtegi tõeliselt särtsuvat ja sütitavat löövat lugu ei leia siit mitte kuidagi.
Jah, muidugi on Dave Gahan esmaklassiline laulja, supervokalist, kuid olgem ausad, lood siin on ju parasjagu igavad.
Esindussingliks on nad valinud "All Of This And Nothing", sellele ametliku video juurde teinud, kuid albumil jääb see lugu täiesti varju.
Teine väljasõelutu, samuti täiendavalt video, "Shine", on juba asjalikum, vähemalt tuttavliku kuid huvitava rütmiosakonna tõttu.
"Don´t Cry" ja eriti "Lately" tunduvad olevat selle albumi tegelikub kõrghetked, kui nii üldse öelda võib.
Kuuldavasti tuuritasid Dave Gahan & Soulsavers lühidalt eelmise aasta lõpus siin ja sealpool lompi, vahest mängib antud materjal ennast kontserdil paremini, mõjuvamalt välja?

Hinne: 6/10
Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar