horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

David Byrne, "American Utopia", Nonesuch Records/Todo Mundo

David Byrne on 65-aastane Šoti-Ameerika muusik, kes muusikamaailma ilmus juba aastal 1974. Laiemalt on ta tuntud kui ülemaailmselt soositud ameerika new wave´i bändi Talking Heads (1975-1991) asutaja, laulja-laulukirjutaja ja kitarrist. Õigemini multiinstrumentalist.

Hiljem, pärast kuulsusrikast Talking Heads´i perioodi, on ta tegutsenud paljudel erinevatel töörinnetel ja edukalt - nii filmi, fotokunsti, ooperi ja veel mitmetelgi teistel aladel.
Kõikvõimalikke, ka kõrgeid tunnustusi on talle siit-sealt ridamisi sülle kukkunud. Ta võib uhkust tunda nii Oscari, Grammy kui ka Golden Globe auhinna üle.
Märtsis ilmunud "American Utopia" on Byrne üheteistkümnes soolo stuudioalbum. Ja esimene pärast neljateistkümneaastast vaheaega, aastal 2004 ilmunud "Grown Backwards´i".
Kuigi uusi lugusid on kokku täpselt kümme, pöörleb plaat mängijal kusagil kolmekümne seitsme minuti jagu.
Värske albumi näol on tegelikult tegemist osaga suuremast multimeedia projektist pealkirjaga "Reasons To Be Cheerful". Selle vägeva projekti eesmärk on igatpidi õilis, külvata (maailma) positiivsust.
Muusikaliselt kujutab "American Utopia" päris huvitavat, professionaalselt segatud värvikat kokteili new wave´st, post punkist, art rockist, art popist ja worldbeatist. Lühidalt võiks öelda, et alternatiivne/indiemuusika.
Byrne´i edastatav sõnum kuulajale on paljus tänapäeva maailma oludele ja probleemidele keskenduv, mõtisklev, analüüsivgi võiks öelda.
Äärmiselt ühtlase tasemega, väga meloodiarikas, sellise omasoodu pikema rahulikuma kulgemisega plaat. Töö meenutab kohati nii Talking Headsi ja David Bowiet, lisaks midagi kohe meenumatut.
Enamus laule on kirjutanud David Byrne kahasse Brian Enoga, kes mäletamist mööda kuulus ammustel aegadel Roxy Music´u meeskonda.
Singlina, n.ö. esindusloona on siit avaldatud "Everybody´s Coming To My House".
"American Utopia" on saanud kriitikutelt häid hinnanguid ja se suutis end suruda isegi Billboardi edetabelisse küllaltki kõrgele kohale.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar