horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Desiree Mumm astub armastuse radadel

Sel kevadel külastab Desiree Mumm suurt osa eestlaste kodudest. Vähemalt kõiki neid, kus asutakse kaasa elama uuele kodumaisele seriaalile „Armastus”, kus tema kanda on üks peaosadest.

Desiree on ilus ja eksootiline nimi. Kas see seisab passis ka või on tegu artistinimega?
Tegu on täitsa pärisnimega. Nime panid mulle vanemad Annemarie Selinko romaani järgi “Desiree”. Seal oli üks blondipäine siniste silmadega tüdruk ning mu ema on öelnud, et kui seda raseduse ajal luges, tundis kohe, et just selline saab tema laps olema. Ja tõepoolest loomulikult olen heledapäine ning siniste silmadega ka.

Kas sa oled enne „Armastust” varem ka mõnes seriaalis või filmis mänginud?
Tegu on minu näitlejadebüüdiga, ei ole varem näitlemisega tegelenud. On suur au osaleda esimest korda ja kohe sellises projektis.

Kuidas selle rolli endale said, miks just sind „Armastuse” üheks peaosaliseks valiti?
2021 maikuus võttis minuga ühendust „Armastuse“ seriaali produtsent Aleksander Ots, kes kutsus mind casting’ule. Täpsemat infot meilis polnudki, kui vaid see, et tegu on TV3 uue noorteseriaaliga ning mind kaalutakse ühte kõrvalosasse.
Pärast esimest kohtumist nii produtsent Otsaga kui ka režissöör Henrik Normanniga toimus peagi esmane kaameraproov ja casting koos teiste näitlejatega. Mäletan, kui närvis olin selle kaameraproovi päeva eel. Meile oli antud ette valmistamiseks pisike jupp stsenaariumist, mida siis neljakesi kaameraproovis režissöörile ja produtsendile ette mängisime. Tehtud see igatahes sai ning siis hakkas üks lõputuna tunduv vaikus. Ei kuulnud midagi selle kohta, kas meid on valitud või mitte. Olin juba leppinud teadmisega, et ju siis pidi nii minema ja polnud ehk minu asi, samal ajal aga lootsin, et ehk juhtub veel ime.
Ühel juunikuu päeval olin ma tööl ilusalongis, kus tegutsen jumestajana, kui saabus kõne tundmatult numbrilt. Mulle helistas Henrik Normann ja ütles: „Desiree, nüüd on nii, et me tegelikult kaalume sind ühte peaosasse.“
Ma pidin tõesti sel hetkel minestama, mäletan, et mul oli klient parajasti ning pidin korra istet võtma.
Mind kaaluti Karini rolli kehastama Marko Matvere noort abikaasat. Ma arvan, et ma olin šokist tükk aega vait, sest Henrik küsis järgi mõne aja pärast, kas olen huvitatud. Muidugi olin ma huvitatud!

Oma rolliga said suurepäraselt hakkama, kuid mis oli filmivõtete ajal sinu jaoks kõige raskem? Mis pakkus rohkem väljakutset?
Kõige keerulisem oligi sarja juures just harjutamine ja õppimine. Olin vist peaaegu iga päev proovides, kus lugesime stsenaariumi ning valmistasime end stseenide jaoks ette.
Lisaks osutus ootamatult keeruliseks ka stseenides tegevuste duublite mängimine, ehk näiteks see, millise käega selle kohvitassi võtsin üldplaanis, see peab olema ka sama suures plaanis, kuid mängu käigus kippus see tihti sassi minema. Selliste detailide peale mõtlemine tuli ajaga.

Kuidas tagantjärele oma sooritusega ise rahule jäid?
Olen üpris enesekriitiline, seega ausalt öeldes, ega ma eriti rahule ei jäänud. Siiski üritan endaga mitte liialt karm olla. Siiski esimene näitlemiskogemus ning võin südamerahuga öelda, et andsin endast 110% ning pingutasin alati nii, kuis jaksasin.

Mõni lõbus seik või lugu sarja ülesvõtmise perioodilt?
Lisabet Loigu, keda seriaalis saab näha Sandra rollis, on saanud üheks minu parimaks sõbrannaks. Seriaalis oleme aga tihtipeale veidike raksus omavahel. Siiski oli üks stseen, kus saime kenasti läbi. Selle ülesse võtmine osutus aga keeruliseks, kuna miskipärast ei saanud me kumbki naeru pidama. Tehtud me aga selle lõpuks saime.

Keda kaasnäitlejatest esile tooksid?
Kõik näitlejad on väga tublid, imetlen igaühte neist pühendumise eest, see ühendas meid kõiki. Keegi ei teinud oma asja poole vinnaga. Eriliselt tooksin esile aga just nimelt Lisabet Loigu, kes teeb seriaalis oma näitlejadebüüdi. Usun, et ta üllatab paljusid oma andekusega.

Kui pikalt keskmine võttepäev kestis?
Tavaliselt olid need ikka päris pikad, kuskil 10-12 tundi.

Kuivõrd võtteperiood muud elu segas?
Kuna minu jaoks on tegu siiani suurima projektiga, millest olen osa saanud, siis võtsin seda ka väga tõsiselt. See oli võtteperioodil ilmselgelt seega ka esikohal. Loodan, et kõik ohverdused, mis selle nimel tegin, õigustavad ka end tulemuse näol või vähemalt teadmise näol, et olen andnud endast parima.

Mida armastus sinu jaoks tähendab?
Hoolimist ja austust.
Lauljana sa veel eriti tuntud pole, kuigi lisaks seriaali tunnusloole „Armastuse laul” leiab sinu repertuaarist teisigi lugusid. Kas ise pead ennast rohkem lauljaks või näitlejaks?
Siiamaani kindlasti rohkem lauljaks, näitlemisdebüüdi teen ju alles  seriaalis „Armatus“. Kuigi tegelikult eks see on rohkem publiku otsustada, tiitlid jagatakse ikka publiku poolt.

Kuidas sa laulmisse suhtud? Näiteks Eesti Laulu kontekstis?
Tegelikult olen ka Eesti Laulu konkurssil kaks korda osalenud: üks kord 2018. aastal looga „On My Mind” ning teine kord sel aastal oma eestikeelse power-ballaadiga „Siiani”.

Millised rahvusvaheliselt tuntud armastuslaulud on sinu lemmikud, keda artistidest esile tooksid?
Mul on palju lemmikuid. Armastuslaule on samuti väga kauneid...
Mariah Carey „My All” on vist üks, mis kohe meenub, ehk siis äkki ka kõige märkimisväärsem mu meelest.

Millist romantilist/armastusfilmi võiksid nõrkemiseni vaadata?
Titanicut.
Kuna oled väga kena ja võluv naine, võiksid missivõistlusedki sulle teemaks olla. Näiteks väga kõrgetasemeline „Eesti Iluduskuninganna”, mida koos „Missis Estoniaga” kusagil kümme aastat juba korraldatud.
Tänan komplimendi eest, kuid pole isiklikult väga hästi selle maailmaga kursis ning vist jääb minu huvidest veidi eemale.

Kui oluline on sinu jaoks naistepäev?
Ikka on tore, kui naiste olemasolu ja väärtust tähistatakse ning sellele on pühendatud eraldi päev. Isiklikult mu jaoks aga see tähtpäev erilist olulisust ei oma.
Korraks laulmise juurde tagasi. Saab sind millalgi kusagil laval näha ja mis on su edasised plaanid?
Loodan küll, mõned esinemised on ka plaanis kevadepoole, kuid sellest täpsemalt kuuleb siis, kui aeg on küps. Minu tegemistel saab silma peal hoida Instagrammis, kasutajanimeks on desireemumm.

Kuidas möödub vähene vaba aeg, on sul mõni põnev hobi?
Olen suutnud kõik enda hobid ka tööks teha, seega sisuloomine ja muusika on minuga nii tööajal, kui ka vabal ajal hobideks. Lisaks meeldib mulle ka kokata ning filmikunsti nautida.

Mida põnevat toob sulle kevadhooaeg?
„Armastuse” ja loodetavasti veel palju uut põnevat.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar