horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Diana Klas tutvus internetis Pariisi tänavapoisiga

Näitleja ja laulja Diana Klas märgib, et talle meeldivad inimesed, kelles on elujanu ja erksaid värve. Ühe niisuguse põneva noormehega tutvus ta internetis.

Ajakirja Saatus&Saladused lugejate jaoks omab ehk lisaväärtust asjaolu, et too Pariisi tänavapoiss on meie üks autoreid – Raivo Kaer, kelle lugusid armastusest ja valust, petmistest ja pettumustest oleme ka meie lugeda saanud. Nüüd ilmub peatselt Raivo raamat „Varjatud elu”, kus autor tõmbab kindlal käel kardinad kõigilt oma isikliku elu saladustelt. Diana Klasi võiks pidada noormehe kaitseingliks Eestis. Ta kirjutas Raivo Kaera raamatule eessõna ning annab esitlusel kontserdi. Uurime, kuidas see sõprus alguse sai.

Diana, kasutad sa palju suhtlusvõrgustikke?
Tegelikult peaaegu üldse mitte, ehkki mul on igal pool konto olemas. Veidi ma siiski Facebookis käin ja seal ma Raivoga tutvusingi. Tegu on ühe väga kummalise mehega, kelles on põimunud väga suur elujanu ja peaaegu sama suur enesehävitustung.

Sulle meeldivad need omadused?
Elujanu jah. Mulle meeldib, kui inimeses on sära ja kirge ja julgust. Hakkasin Facebookis selle mehe blogi lugema ja mind köitsid just need omadused. Tegu on inimesega, kes oli Eestis elades ja üritusi korraldades üsna edukas, samas aga tegi kõik selleks, et oma edu jälle kiiresti maha mängida. Enesehävitustung mulle ei meeldi. Mõnikord ma loen, kui palju ta joob või midagi muud tarbib ja ma mõtlen, et see mees on ju täiesti hull, ta ei pea niimoodi vastu ega ela kuigi kaua. Ja järgmisel päeval või paar päeva hiljem kirjutab ta taas midagi ärksat ja rõõmsat – ma armastan elu, olen armunud Pariisi... Ta võitleb väga raskete haigustega, suudab aga nende kiuste siiski luua ja särada. Eestis oli ta ju küllalt edukas ja teenis hästi. Siis põgenes ta Pariisi ning elas seal vahepeal sõna otseses mõttes tänavapoisielu, kerjas tänavatel. Ja ometi jäi ta iseendaks. Võib-olla pole meeldimine alati isegi kõige õigem sõna. Huvi ja kaasaelamine aga kindlasti.

Milline on sinu suhe Pariisiga?
See on eriline ja imeline linn ning mulle väga oluline. Samamoodi meeldib mulle prantsuse kultuur. Laulja Edith Piaf on mulle emotsionaalselt väga lähedane, olen palju tema laule laulnud. Grupiga Pariisis olles laulsin tema laule ka Pére Lachaise´i kalmistul Edith Piafi haual. Algselt oma grupile mõeldud väikesest kavast kasvas kontsert, kuhu kogunesid ka prantslased. Kõigil kordadel, kus ma Pariisis käinud olen, olen seda südamest nautinud. Nüüd seostub Pariisiga ka Raivo.

Kui mees ja naine on emotsionaalselt seotud, kipub tekkima alati veel üks, üsna isiklik küsimus...
Meie puhul pole selleks küsimuseks põhjust. Me mõlemad eelistame mehi.

Kuidas sa gaydesse suhtud? Ja plaanitavasse kooseluseadusesse?
Gaydesse suhtun ma väga hästi, mul on palju gaysõpru, kes on väga toredad ja loomingulised inimesed. Kooseluseaduse üle pole ma palju mõelnud, sest ma ei usu, et keegi mu sõpradest abielust väga puudust tunneb. Kui see aga kedagi õnnelikuks teeb, miks mitte. Olgu neil minu õnnistus!

Pariisi kogunevad kunstiinimesed üle Euroopa, isegi üle maailma... Kas sa pole mõelnud kunagi päriselt sinna kolimisele?
Muidugi olen. Huvitaval kombel on mind sinna kutsunud ka Raivo. Kirjutab vahel, et Diana, miks sa oled ikka veel Eestis, tule Pariisi. Et Pariisis on palju rohkem võimalusi loominguks ja eneseväljenduseks. Ma olen temaga mõnes suhtes nõus, aga Eestis on mu lapsed ja seepärast olen ka mina Eestis. Elan hea meelega kaasa teiste seiklustele, aga ise ma praegu praegu Pariisi elama kolida ei kavatse. Aga selleks, et jagada kellegagi ühiseid osi mõttemaailmast või loomingust, pole vaja elada ühes linnas. Ka Raivo raamatuesitluse teeme 13. mail nii, et tema on Pariisis, aga esitlus toimub Tallinnas Mustpeade majas. Mina laulan Edith Piafi ja Jacques Breli šansoone, Peeter Kaljumäe saadab klaveril ning loeb katkendeid Raivo raamatust. Kõik tulijad saavad raamatu kingituseks. Ma usun, et see tuleb emotsionaalne ja kaunis õhtu.

Anne-Mari Alver

0 kommentaari Lisa kommentaar