horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Diana Krall, "Turn Up The Quiet", Verve/Universal

Laias maailmas ülikõrgelt hinnatud jazzpianisti ja laulja verivärske kolmeteistkümnes stuudioalbum. Plaadi on produtseerinud Grammy auhinnaga pärjatud Tommy LiPuma (jälle tagasi Kralliga koostööd tegemas) ja Diana Krall ise.

Kogu Kralli senine karjäär on olnud üliedukas. Enamus tema albumitest on suutnud ennast kergitada näiteks USA maineka ajakirja Billboard dzässialbumite edetabeli tippu. Kralli albumeid on müüdud üle 15 miljoni.
52-aastast kanadalannat on korduvalt ka väärtuslike auhindadega tunnustatud, nii Grammyde kui Junodega.
Kralli värske album on küll ehk omamoodi hariv seiklusretk jazzimaailma, kuid suuremat sorti vaimustust esile ei kutsu. Jah, kõik on detailideni lihvitud ja väljapeetud, läbi ja lõhki professionaalne värk, kuid...Tulemus kokku on liialt üheülbane, liialt uneleva noodiga, isegi uimasevõitu.
Nojah, kui nüüd eraldi laulutekstidele keskenduda, siis tuleb öelda, et need on parasjagu romantilised.
Esmase ampsuna saab kuulata "Night And Day", mille näol on tegemist Cole Porteri klassikuga. Loole tehti videogi otsa.
Pärast mitmeid kuulamisringe kasvab veendumus, et taoline rahulik ja rahustavgi muusika sobib ideaalselt kuhugi viisakamasse kohvikusse või mõnda hubasemasse salongi.
Võiks omamoodi komplimendina öelda, et see muusika käiks nagu iseenesest peenema seltskonna ja vanamoeliste stiilipidude juurde.
Nagu viieaastatagust stuudioplaati "Glad Rag Doll´i" - allakirjutanu esmane kokkupuude Kralli loominguga - pole sedagi tööd mingit mõtet osadeks laiali lammutama hakata. Ühtlane minek algusest lõpuni.
Kui lood ise on pigem igavavõitu, siis Kralli häälele loomulikult ei saa midagi ette heita. Kahtlemata muljetavaldav, kahtlemata täiesti ekstraklass.
Plaadiümbris on stiilne ja kindlasti ostma meelitav. See pole vahest samavõrra sensuaalne, kui mitmete varasemate Kralli albumite puhul.
Kellele soovitada? Sellega jääb natuke jänni. Vahest edukatele ja iseseisvatele tänapäeva noortele naistele või kitsamale jazzmuusikafännide fännidele.
Juba suvel läheb Diana Krall järjekordsele pikemale maailmaturneele.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar