horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Diana Krall, "Wallflower", Verve

Diana Krall on kõrgelthinnatud Kanada laulja, laulukirjutaja ja klaverimängija, kes muusikaareenil figureerinud aastast 1990, seega tubli veerand sajandit.

Krall toimetab rohkem jazzi vallas, kuid tunneb ennast kaunis koduselt ka traditsioonilist poppi või bossa novat esitades. Kralli suurimaks plussiks on täiesti unikaalne hääl, kontraalt peaks vist olema õige määratlus.
Kas tema looming meeldib või mitte, kuid faktiks jääb, et Krall on ainuke jazzlaulja, kelle kaheksa albumit on debüteerinud maineka Billboard Jazz Albums edetabeli tipus. Ning tema plaate on maailmalaiuselt müüdud üle 15 miljoni.
Kralli on korduvalt erinevate auhindadega lausa üle külvatud – viis Grammyt ja kaheksa Juno´t sealhulgas.
"Wallflower" on Kralli arvult kaheteistkümnes stuudioalbum. Kolmeaastataguse "Glad Rag Doll´iga" võrreldes hoopis teistsugune. Seekord on tinglikult öeldes tegemist puhtal kujul pop-projektiga. "Wallfloweri" on produtseerinud David Foster.
Täpsemalt on Krall ülessoojendanud oma nooruse tolmunud pophitid,püüdnud neid oma nägemuse järgi sobivalt üle värvida, interpreteerida.
Kohati on tulemus pigem keskpärane, originaalidele selgelt allajääv, kohati päästab kogu värgi Kralli suurepärane vokaal. Kriitikud üle maailma on seekord kaunis üksmeelsed – täiesti keskpärane album.
Nelja loo puhul on tegemist duettidega. Kralli partneriteks on vastavalt Michael Buble, Blake Mills, Bryan Adams ja Georgie Fame.
Lood ise pärinevad erinevate artistide repertuaarist. Krall on ette võtnud näiteks The Carpentersi, The Eaglesi ja Elton Johni. "California Dreamin´", "Desperado", "Sorry Seems To Be The Hardest Word" – kahtlemata äratavad paljud lood (taas)äratundmisrõõmu, keskealiste ja vanemate kuuljate puhul. See, et Krall on nii mõnelgi lööklaulul tempo täiesti maha võtnud, oluliselt häirima ei jää.
Albumi tipphetkeks võiks vahest pidada nimilugu, mis nagu selgub, on kirjutatud Bob Dylani poolt.
Nelja lisalooga luksuslikumas väljaandes leiab ka "Wallfloweri" lavaesituse.
Albumi ammuste lööklaulude sekka on peenelt sobitatud ka üks uus, "If I Take You Home Tonight", mille on kirjutanud Paul McCartney.
Kokkuvõtteks. Diana Krallilt ootaks edaspidi ikkagi korralikku, puhtalt oma lugudega stuudioalbumit.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar