horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eagles, "Hotel California", Asylum Records

Ameerika ülisoositud roki-ja kantrirokibändi Eaglesi omaaegse menuka albumi nii öelda kordustrükk, täpsemalt juubeliväljaanne. Aeg lendab ruttu ja eelmisel aastal tähistati selle plaadi 40.ndat sünnipäeva.

Uuesti ilmunud "Hotel California" on loomulikult ka töödeldud, heli kaasajastatud.. Kuid see pole sugugi veel kõik - siia on kenasti külge poogitud täiendavalt teine CD, mis sisaldab Eaglesi kontsertlindistust ja lisatud on mahukas voldik rikkaliku retro fotomaterjaliga Eaglesi tegemistest.
Kontsertplaadist siinkohal lisaksin juurde, et see on salvestatud 20.- 22. oktoober 1976, mainekas Los Angelese Forumis, kus reeglina ainult eliitbändid sõna saavadki. See sisaldab endas kümmet lugu, sealhulgas suurepärast lahedat tujutõstjat "Take It Easy" ja legendaarsest näitlejast pajatavat "James Deani".
Kõlavad muide ka põhialbumi nimilugu ("Hotel California") ja teinegi sealt, massidele millegipärast muljet avaldanud megahitt "New Kid In Town".
Teadupoolest väljastati algselt "Hotel California" albumilt kolm singlit. Eelpoolmainitud lood põrutasid mõlemad USA-s mürtsti esikohale, vaid tunduvalt kahvatum "Life In The Fast Line" jäi tagasihoidlikumale üheteistkümnendale kohale.
1971. aastal asutatud Eaglesi "Hotel California" on nende viies stuudioalbum ja seda on üle maailma müüdud müstilised 32 miljonit eksemplari, mis teeb sellest läbi aegade üldse ühe parimate müüginumbritega (heli)plaadi.
Väidetavalt on "Hotel California" näol tegemist kontseptsioonalbumiga, laulud on siin omavahel seotud. Ilmselt nii ongi. Kuid...laulutekstidesse endisse süvenemata seda "ühtsust" siiski välja lugeda küll ei oskaks.
Kui nüüd targutama kukkuda, siis tervikuna polegi tegemist vastupandamatu šedöövriga, (kantri)roki klassikuga. Välja arvatud jah just see eraldi üksus - fantastiline, ajas aegumatu nimilugu ise, mida lausa lõputult kuulata võib.
"Hotel California" maailmakuulsa meloodia kirjutas Don Felder, põhilaulja on Don Henley.
Praegu kogu albumit taas mängitades tundub tegelikult "The Last Resort" samuti igati väärt pala olevat. Aga kogu muu materjal ei innusta kuigivõrd.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar