horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eesti iluduskuninganna Maria Heleen Tõniste: „Ema õpetas, et ma jääksin iseendaks!“

Ta on valitud maailma kõige ilusamate naiste hulka. Oma igapäevaelus on ta aga koolitüdruk, kes armastab keemiat, bioloogiat ja ühiskonnaõpetust ning kellele meeldib oma perega koos olla.

Augusti lõpus Eesti Iluduskuninganna 2021 tiitli omandanud Maria Heleen Tõniste tõstis novemris oma lati veelgi kõrgemale. The Miss Globe 2021 rahvusvaheliselt iludusvõistluselt naasis ta publiku lemmiku (People´s Choice) tiitliga ja pääses finaalis tihedas konkurentsis viieteistkümne parima hulka.
18aastane, Kaksikute päikesemärgis sündinud kaunitar õpib praegu Viimsi gümnaasiumi lõpuklassis ja hetkel pühendubki täiega koolitööle.

Milline oli sinu lapsepõlveunistus?
Unistus oli kindel soov saada juuksuriks!

Millal sinus tärkas huvi missinduse vastu?
Tegelikult oli mingi huvi juba nooruses. Olin mingil määral kursis just minimissi valimistega, kuid päris sellistel võistlustel ei soovinud ma ise kunagi osaleda. Küll aga ahvatlesid mind uhked kleidid ja sädelevad kroonid!
Alles selle suve lõpus hakkasin missindusega esmakordselt tõsisemalt tegelema, kui võtsin osa Tiina Jantsoni poolt korraldatud Eesti Iluduskuninganna valimistest.

Kas enne Eesti Iluduskuninganna 2021 võistlust olid juba varemgi mõnel iludusvõistlusel osalenud?
Ei olnud varem osalenud ühelgi missivalimisel, küll aga olen kaasa teinud erinevatel moesõudel.

Mis sinu elus muutus pärast Eesti Iluduskuninganna tiitli omandamist? Kas komplimente hakkas sadama?
Eks komplimente olen ikka saanud ja eks see arv on mingil määral suurenenud peale tiitli võitmist, kuid kindlasti ei ole ka nüüd päris nii, et peale võistlust hakkas igapäevaselt komplimente tulema. Ega otseselt pärast tiitli saamist midagi väga suurt muutunud ei ole, kuid minusse on palju rohkem tulnud juurde positiivsust ja rõõmu ja ma olen hakanud üha enam hindama inimesi enda ümber. Tore, et ka kool on olnud toetav, õpetajad on minu käekäiguga kursis. Kuna seoses The Miss Globe 2021 iludusvõistlusel osalemisega Albaanias tekkis mul väike lünk kooliga, siis nüüd annavad teatud õpetajad mulle aega asju natukene pikemalt järgi teha.

Kuidas eelnevalt ennast rahvusvaheliseks iludusvõistluseks The Miss Globe 2021 ette valmistasid?
Aega ettevalmistusteks oli tegelikult napilt, nii poolteist kuud. Peamine ettevalmistus seisnes inglise keele õppimises, kuna inglise keel ei tule mul just kõige ladusamalt ning ma teadsin, et võistlusel toimuvad kõik vestlused ainult inglise keeles.
Võtsin kohe välismaalasest eraõpetaja, sest tahtsin just sellist inimest, kellel inglise keel oleks emakeel. Mõnikord vestlesime/õpetas ta mind Zoomi vahendusel koguni kaks korda päevas!
Muidugi tegin ka trenni, jälgisin mingil määral toitumist ning hakkasin käima Tiina Jantsoni modelli-ja tantsukoolis, et kogemusi ja oskusi juurde saada ning kus Kertu Raja abiga valmis mulle talendivõistluse jaoks tantsukava.
Samuti oli vaja hankida The Miss Globe 2021 võistluse jaoks ka kõik vajalikud kostüümid ja kleidid, millele kulus parasjagu aega, kuna asju, mida kaasa oli vaja võtta, oli päris palju.

Kui tihe konkurents Albaanias oli, mida lugesid otseselt oma eelisteks teiste missikandidaatide ees?
The Miss Globe 2021 võistlusel oli alguses esindatud üle 50 riigi. Paar tüdrukut aga paraku ei võistelnud perekondlikel põhjustel finaalvõistlusel, seega oli meid lõpuks kokku kuskil 48 riigist. Osalejaid oli üle maailma, osadest riikidest ma polnud varem kuulnudki! Ilmselt andis mulle eelise silma paista see, et olin üks noorimaid osalejaid. Põhiliselt olid tüdrukud seal vanuses 22-28.
Võib-olla seegi mängis rolli, et olin teistega võrreldes lapselik ja kohati naiivne ning üritasin kõigiga võimalikult palju suhelda ja naeratada. (Mõtleb.) Samuti ehk minu siirus.

Milline voor sulle seal kõige paremini sobis, milline kokkuvõttes raskeimaks osutus?
Finaalvõistlusel oli kokku neli vooru ning lisaks veel eraldi voor neile, kes jõudsid viieteistkümne parima hulka (TOP 15), seega minul oli kokku viis vooru. Ma arvan, et  kõige ebamugavam oli minu jaoks seal bikiinivoor, kus nõuti selgelt just musta trikoo selgapanemist või musti bikiine, kuid kuna mul oli ainult must trikoo ja teisi värvi bikiine kanda ei tohtinud, mis ma olin ekstra lasknud ilusaks teha ja bikiinivõistluse jaoks kaasa võtnud, siis ei tundnud ma laval ennast kõige paremini.
Kõige vabamalt aga tundsin end high fashioni voorus, kus kõigil olid omad vastavad riided ning rahvusliku kostüümi voorus.
Muusikaline taust sinna juurde oli väga hea ning kuna need olid 2 viimast vooru, siis oli juba vabam tunne minna lavale.

Millise mulje jättis kogu ürituse korraldus?
Korralduse kohta ei ole mul midagi halba öelda. Eks ikka tekkis jooksvalt mitmeid muudatusi, kuid üldiselt läks kõik sujuvalt ning mingeid suuri äpardusi polnud. Sõitsime riigis palju ringi, nägime erinevaid huvitavaid kohti ja ilusaid mägesid.
Muidugi olid meil võistlusperioodi ajal omad kindlad reeglid – pidime alati kõik koos käima, ei tohtinud hotelli territooriumilt ära minna jne.
Inimesed olid seal kõik väga toredad ja abivalmid. Samuti saime süüa väga korralikult, hõrgutistest puudust polnud.
Miinuseks loeksin võib-olla seda, et tiheda programmi kõrvalt oli mitmel korral magamisaega vähe ning seetõttu oli mõnel hetkel üleväsimus päris suur ja enne finaalvõistlust saime samuti magada kõigest mõned tunnid, kuna proovid lõppesid eelmisel õhtul alles kell 1 öösel.

Millised olid koroonapiirangud kohapeal?
Seal ei olnud mingeid koroonapiiranguid. Kuskil ei pidanud maske kandma ning samuti ei küsitud koroonapasse.

Kuidas kokkuvõttes oma tulemusega rahule jäid? Rahvalemmiku tiitel ja viieteistkümne parima hulka jõudmine on ju väga kõva sõna iseenesest.
Jäin väga-väga rahule. Hetkel oligi TOP 15 täielik maksimum. Esimene taoline rahvusvaheline võistlus ju ning eks ma sain korralikult kogemusi juurde. Tundus nii uskumatu, et ma People´s Choice tiitli võitsin!

Mis mulje Albaania kui riik sulle tervikuna jättis ja kas võimalusel läheksid sinna uuesti?
Väga positiivse. Alguses, enne sinnasõitu, oli mul Albaaniast hoopis teine ettekujutus ning mõtlesin, et kuhu riiki ma nüüd veel minema pean.
Kuid seal viidi meid väga ilusatesse ja huvitavatesse kohtadesse. Näiteks ühel päeval avanes meil võimalus sõita Albaania kõrgeima mäe tippu – vaade sealt ümbrusele oli lihtsalt uskumatu. Samuti rannikuääred ja erinevad linnad on väga ilusad ja omamoodi. Albaanias on väga palju saladuslikku ilu. Kindlasti tahaksin sinna koos perega ühel päeval tagasi minna ja seda ilu ka neile näidata. Samuti on veel endalgi palju nägemata ja ma väga tahaksin lihtsalt nautida Albaania pealinna Tiranat ja seda rohkem näha.

Kui tihti päevas sulle abieluettepanekuid tehti?
(Naerab.) Ei noh päris nii ei olnud. Instagrammi tuli mulle muidugi palju sõnumeid. Üritasin neile viisakalt vastata või siis vastamata jätta, sest ega nende välismaalastega ju muud moodi ei saa. Kuna meid aga piirati palju ja omapea kuhugi minna ei tohtinud, siis ei olnud ka võõrastel võimalust väga ligi tikkuda. Siiski järgmisel õhtul peale võistlust omapäi sõbrannadega poodi minnes tulid kohe noored poisid meiega rääkima ja küsisid kontakte.

Kuidas te konkurentidega omavahel üldiselt läbi saite?
Üldises pildis oli kõik väga tore. Enne võistlusele suundumist muidugi natukene kartsin ja mõtlesin, et kuidas seal erinevad kultuurid ikkagi omavahel sobituvad ja kas leiab tüdrukutega ühiseid jututeemasid ning äkki tekib enne võistlust pingeline konkurents, kuid midagi sellist seal kaugeltki ei olnud.
Aga kogemus selles osas oli väga positiivne ning kõik olid hästi toetavad, kõik olid justkui õed omavahel. Keelte põhjal küll kujunesid oma grupid: vene grupp, hispaania grupp, inglise grupp ning paljud ei rääkinud ka inglise keelt, kuid räägitud sai kuidagi ikkagi.

Kas plaanid edaspidigi iludusvõistlustest osa võtta?
Jaa, kindlasti. See oli alles algus. Tiina Jantsoniga on ka mitmeid plaane juba peetud.
Nägin nüüd reaalselt maailmatasemel, kuidas iludusvõistlustel kõndima peab, poseerima jne ning nüüd saab minna ainult edasi.

Mida ikkagi loed antud kahe missivõistluse suurimaks kasuteguriks enda jaoks?
Olen saanud enesekindlust juurde. Olen aru saanud, et missivõistlused on just need, mis mulle meeldivad, mis mulle rohkelt rõõmu pakuvad ning mind õnnelikuks teevad. On selline soe tunne...
Olen väga õnnelik, et sain tutvuda tüdrukutega üle maailma ja nüüd on mul suur soov käia rohkem maailma avastamas ja paljudes riikides ootab mind keegi juba ees – see on nii vahva!
Oskan nüüd elu teise nurga alt vaadata, andis aluse iseseisvale elule. Ja muidugi silmaringi arendamine.

Milliseid kasulikke nõuandeid sinu ema, Ingrid Tõniste, enne Eesti Iluduskuningannat 2021 ja The Miss Globe 2021  sulle jagas?
Põhiline on jääda iseendaks ja loomulikuks, ei tohi võlts välja näha! Ära pinguta üle. Samuti on sära väga oluline!

Sinu iseloomu head ja vead?
Olen hästi jutukas, kohusetundlik ja abivalmis. Üritan olla võimalikult positiivne.
Miinuseks? (Mõtleb) Olen terve elu olnud liiga tagasihoidlik ning see on mind tagasi hoidnud nii mõnestki lahedast võimalusest.
Ei julge inimestele „ei“ öelda – sellegagi on vahel probleeme kaasnenud.

Kõige huvitavam, põnevam koht kus senini reisinud oled?
Dubai või Maldiivid. Maldiividel käisin, kui olin väike ning samuti alles eelmisel aastal. Ega ei saa just tihti nautida võlusid, kus saar on inimtühi ning rannas saab olla vaid oma perega. See kõik tekitas omaette suure emotsiooni. Oli täielik elamus ka laevaga sõitmas ja sukeldumas käia.
Dubaisse armusin ma koheselt, kui seal paar aastat tagasi esimest korda käisin. Justkui nagu Ameerika – suur linn, võimsad ja kõrged hooned, aga ka palju ilu ja vaatamisväärsusi. Dubais võiksin ma isegi elada. Lihtsalt kõik on ilus ja vaimustav!
Meie pere lemmikkoht on Itaalia. Üldiselt käime seal suviti igal aastal ja vahel talvel mägedes suusatamas. Itaalia ilust ma isegi ei hakka rääkima.

Millised ained sulle koolis rohkem meeldivad, millised vähem pinget pakuvad või on raskemad?
Vaieldamatu lemmiktund oli mul keemia. Keemia istus mulle väga, aga praeguseks on see aine läbi. Hetkel meeldivad mulle bioloogia ning ühiskonnaõpetus – need on nii elulised ained.
Raske on füüsika ja kehalisse ei kipu ka minema, kuna meil pole hetkel endal veel korralikku spordihoonet ning eriti külmade ilmadega ei kipu väga jalutama eemalasuvasse spordihoonesse.

Sinu hobid ja harrastused?
Hetkel olen rohkem pühendunud koolile, kuid üldiselt olen tantsimisega tegelenud terve elu ning nooremana käisin viis aastat iluvõimlemises. Samuti olen ma aastate jooksul proovinud väga mitmeid erinevaid spordialasid ja tegelenud ka modellindusega. Praegu tantsin Sixtina Modelli-ja Tantsukoolis ning samuti kutsub mind tagasi tennis, mida mängisin paar aastat tagasi.

Millisena näed ennast paari-kolme aasta pärast?
Tahaksin kindlasti siis juba olla ülikoolis. Hetkel oleks suur soov minna edasi õppima Balti Filmi-ja Meediakooli, keskenduda seal ajakirjandusele ja telemeediale.
Ja vähemalt paar aastat ülikooli kõrvalt tahaksin veel kindlasti missivõistlustele keskenduda, sest kui juba sai alustatud, siis ei ole mõtet enam pausi jätta.

Kuidas igapäevaselt oma ilu eest hoolitsed?
Ega ma midagi erilist ei teegi tegelikult. Olen õnnelik, et mulle on antud hea näonahk, mis ei vaja suurt igapäevast hoolitsemist. Panen rõhku ka sellele, et nahk saaks lihtsalt piisavalt puhata ja seega kasutan meiki võimalikult vähe, ka koolis ma väga meiki ei kanna. Üldiselt kasutan ainult ripsmetušši ja teen vahel kulme. Kasutan lihtsalt niisutavaid kreeme ja ripsme- ning kulmuseerumit ning kehakreeme, mis niisutaks mu nahka.

Millised lilled sulle meeldivad, millal viimati kingiti?
Mõni päev tagasi (enne intervjuud, Albaaniast koju jõudmisel) isa tõi lennujaama lilled ja samuti saatsid järgmisel päeval ka peretuttavad lillekimbu. Roosid meeldivad, eriti beebiroosad.

Kas sul lemmikloom on?
Jah. Kass Miki, kes on juba kuueteist aastane ja nelja-aastane koer Mooses, keda kutsume Moosuks. Nii kass kui koer on isased. On olnud ka palju hamstreid.

Mis noorele inimesele tänapäeva Eestis muret teeb?
Rassismi teema teeb muret, kooliõpilaste seas teevad teatud arvamused/väljaütlemised murelikuks.
Samuti pean ma tänapäeva noorte seas üheks suureks probleemiks seda, et sotsiaalmeedias kiputakse ennast liiga palju võrdlema teistega. Olen lugenud ka uudiseid, kus seisab, et sotsiaalmeedia on viinud mitmeid noori enesetapuni ning minu arvates on see väga kurb. Teistega võrdlemine tekitab mõtteid, et kõik on nii kenad ja kõikide pildid on nii ilusad ja et ma pole mitte keegi jne.
Kõik on omamoodi ilusad ja ei peaks absoluutselt ennast mõjutama teistest, sotsiaalmeedias on VÄGA PALJU FAKE´i. Mina ise üritan jälgida sotsiaalmeedias nii vähe inimesi kui võimalik, peamiselt ainult enda sõpru, sest mind ausalt öeldes ei huvita, mida teised teevad või mida parasjagu reklaamivad või kus on. Samuti ei jälgi ma ise suunamudijaid ning selle tõttu ei tea ma ka  tihtipeale teiste noortega võib-olla nii palju kaasa rääkida, mis toimub näiteks TikTokis või kes tegi mida.

Millist muusikat kuulad, millal viimati kontserdil käisid?
Popmuusikat. Mul peab iga päev raadio mängima. Energilised ja rõõmsameelsed laulud annavad mulle energiat.
Umbes kuu aega tagasi käisime perega Tartus muusikali „Nunnad hoos” vaatamas. See oli üle pika pausi väga vahva elamus.

Kuivõrd kursis oled saatesarjaga „Eesti otsib superstaari“, keda loodad seal superfinaalis näha?
Eks pühapäeva õhtuti ikka mängib telerist superstaarisaade, kuid nii ei ole, et jälgin kogu aeg pingsalt. „Eesti otsib superstaari” finaalis oleme aga alati perega kohal käinud. Ise hoian kõige rohkem pöialt Märten Männistele ja Alika Milovale – nad mõlemad oleksid sobilikud superstaarid.

Kõige lahedam kompliment, mida (noor)mehed on sulle kunagi öelnud?
Ega nii on raske koheselt öelda. Eks välismaa mehed on kõige värvikamate kommentaaridega lagedale tulnud. Kirjutanud luuletusi ja pikki sõnumeid mu ilu kohta. (Naerab). On olnud palju väga armsaid, „My sunshine“ („Minu päikesepaiste”) kommentaare näiteks ja mitmeid komplimente minu naeru/sära kohta. (Jään igatsema sinu naeru jne).

Eesti kõige sümpaatsemad/kenamad/ägedamad avaliku elu tegelased?
Naistest Grete Klein (Kuld), arukas ja kena ning alati olen imetlenud ka Liis Lemsalut. Meestest Villemdrillem ja NOEP.

Kuidas jõulud ja  uus aasta tulevad?
Hetkel ei ole veel plaane teinud. Tavaliselt oleme jõule kodus pidanud perekonna ja sugulaste seltsis – see on alati nii soe ja mõnus koosviibimine ja traditsioon, kust ei puudu ka jõuluvana ning uue aasta juba võtnud vastu mõnel soojal maal. Aga eks näeb, kuidas sel aastal olukord võimaldab.

Ülo Külm Fotod: Erakogu & Aivar Pärtel

0 kommentaari Lisa kommentaar