horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eesti Missis Estonia 2016 Anna Tõnissaar pühendab ennast perele ja heategevusele

Suvisel Õllesummeril valiti Eesti ­selleaastaseks Missis Estoniaks sümpaatne ja tegus 32-aastane ­tallinlanna Anna Tõnissaar.

Kahe tütre ema on projektijuht Sportkid firmas ja samaaegselt heategevusfondi Südamete Soojus üheks eestvedajaks. Juba detsembris esindab Anna Eestit ka rahvusvahelisel iludusvõistlusel Mrs. Globe Hiinas, Pekingis.

Kuidas sattusid Eesti Missis Estonia 2016 iludusvõistlusele, kas oled varemgi mõnel missivõistlusel osalenud?
Ma ei olnud kunagi varem osalenud iludusvõistlustel. Ükskord kutsuti mind Miss Kevad 2016 žüriisse, sest ma tegelen heategevusega ja korraldajad tegid kampaania meie fondi jaoks (MTÜ Südamete Soojus). Ma vaatasin võistlust ja sain aru, et terve elu olen isegi tahtnud ennast seal proovile panna, aga lihtsalt häbenenud sellest osa võtta. Nüüd aga suhtlen rohkem inimestega ja ei häbene enam. Ma pean meie fondi esitlema/tutvustama tele- ja raadiointervjuudes ning seda ei ole võimalik teha, kui sa kardad esinemisi või ei ole selles veendunud, mida teed.

Mida lugesid oma eelisteks teiste konkurentide ees, millises voorus ennast kõige paremini tundsid?
Ma usun, et teised olid sama tublid nagu mina. Lihtsalt me olime väga erinevad ja tookord valiti mind. Kõige paremini ma tundsin ennast talendivoorus. Ma ise mõtlesin välja meloodia ja mängisin flööti. Ilma noodita. Peast.
Pluss valmistasin ette presentatsiooni, kus on näha, milline ma olin, enne kui 12 kilo kaalust alla võtsin. Ma ei häbene sellest rääkida. See on terve mu elu osa. Mul on kaks armsat last ja peale esimese lapse sündi võtsin ma kaalus juurde.
Ja sellel iludusvõistlusel (üldnimetusega "Eesti Iluduskuninganna 2016") oli nn kokteilivoor, kus kujutasin ette, et mina olen kokteil ja minu omadused on minu koostisosad. Enesekindlus + Südamlikkus + Tolerantsus + Omapärasus + Naiselikkus + Inimlikkus + Ainulaadsus. Kui sa võtad nende sõnade esimesed tähed, tuleb kokku sõna ESTONIA!

Kui kindel oma võidus olid, esimesed emotsioonid pärast võistlust?
Ma olin veendunud, et Kersti Pettai võitis! Kui tiitleid välja hõigati, olin nii närviline, et ei kuulnud, et ta ei ole Missis Estonia, vaid on Missis World Estonia.
Ja siis öeldi, et ma olen võitnud Missis Estonia tiitli. Šokk. Rõõm. Terve emotsioonide gamma... See on ikka jumalast hea tunne, kui valmistud võistluseks, elad selle üle ja saad tulemusena oma võidu.
Kas antud tiitel võimaldab sul osaleda ka mõnel rahvusvahelisel võistlusel? On sul plaanis seda teha?
Ma sõidan Hiinasse, Pekingisse, Missis Globe võistlus kestab 1.-12.detsembrini. See on minu esimene rahvusvaheline kogemus... ja kohe nii vastutusrikas.

Koos sõbrannaga asutasite kolme aasta eest heategevusfondi "Südamete Soojus". Millest asi alguse sai, miks just heategevusfond?
Mul oli masendus. Mõtlesin, et kõik minu elus on üksluine. Midagi ei rõõmustanud mind. Aga Hakkasin mõtlema, et meie riigis elavad ka inimesed, kellel on väga rasked ajad. Keegi on haige, keegi on näljane... Aga mina siin lihtsalt kaeban... Siis tekkis tunne, et ma ei pea enam ennast haletsema, vaid pean aitama neid inimesi, kes abi vajavad.

Räägi natuke lähemalt sellest fondist, mida täpsemalt teete?
Me püüame viia kokku häid inimesi ja abivajajaid. Korraldame tasuta üritusi erivajadustega laste jaoks – lastehaiglas, lastekodus. Korraldame muusikaõhtuid, kontserte ja osaleme erinevatel heategevuslaatadel. Avasime relaksatsioonitoa erivajadustega laste jaoks koolis. Oleme inimesed, kes soovivad aidata oma ühiskonna heaolule kaasa.
Meie kontsert "Südamete Soojus" toimus juba kolmandat aastat. Sel aastal 23. oktoobril, Lindakivi kultuurikeskuses, enne seda toimus heategevuslik laat.
2014. aasta kontserdi tulemus on relaksatsioonitoa avamine erivajadustega laste koolis.
Eelmise aasta kontserdi tulemusena kandsime 1500 eurot Autistika päevakeskuse tarbeks. Kontserdil esinesid aasta eest Jürgen Weber ja Vaido Neigaus. Väga tähtis oli ka see, et meil oli kakskeelne kontsert, mis oli pühendatud eesti päevakeskusele. See ühendab meie ühiskonda, kui saame aru, et meil on ühed ja samad mured ja lootused.
Seekord kasutame kogu kontserdilt korjatud raha, et Eestisse tuleks professor Smoljaninov, kes ravib lapsi käe ja aju koostöös oma unikaalsel meetodil. Tema sõiduraha, majutus, konverentsiruum, ravimine - kõik see maksab! Loodan, et saame hakkama, usun, et ime on võimalik ja professor aitab Eestis elavaid erivajadustega lapsi.

Põhitöökohaks on sul Sportkid firma, oled projektijuht. Millist väljakutset antud töö pakub, mis teeb selle huvitavaks?
Kui tulin tööle, mul ei olnud projektijuhi kogemust. Ma ei teadnud, mis asi on "baashind", mis kulud sisalduvad firma eelarves, kuidas kokku leppida tarnijaga, mis on FOB, mis transporditeenused on kõige soodsamad. Mul oli palju ideid ja vähe teadmisi. Praegu, 1,5 aasta möödudes, olen tänulik oma juhatusele, et nad uskusid minusse. Ma oskan teha palju erinevaid töid. Kirjutada artikleid, pilte töödelda... Tean, mis ronimisseinad on parimad ja usun oma töösse. Me anname oma panuse, et Eestis elavad lapsed oleksid heas füüsilises vormis. On hästi näha, et tervislik eluviis on populaarne.

Palun jaga meie lugejatega ka seda, kuidas tosin kilo kaalus alla võtsid.
Praeguseks vist juba rohkemgi! Ükspäev ma nägin enda pilti ja ei tundnud iseennast ära! Nagu see oleks mingi võõras inimene.
Siis tookord ma täiesti muutsin oma söömisharjumusi ja hakkasin käima spordiklubis trennis. Sõitsin jalgrattaga. Ja tulemus tuli päris ruttu. Ma nägin enda uuendatud versiooni peeglis. Ja see meeldis mulle. Kui sa hakkad elama uut elu, siis sul ei ole raske. Sa näed välja parem ja saiake või friikartul sind enam ei huvita.
Usun, et tervisliku eluviisiga on sama nagu suitsetamisest loobumisega. Kui sa juba otsustasid enda jaoks, et ei tee midagi (ei joo, ei suitseta, ei söö rämpstoitu), sa lihtsalt ei tee seda.
Aga võin rääkida, kuidas ja mida mina teen, et olla heas vormis. Tervislik hommikusöök. Smuuti hooaja puuviljast. Pähklid. Linaseemneõli. Üks supilusikas. Hästi palju liigun. Isegi tööl teen harjutusi. Ja seoses oma aktiivse eluviisiga - ma kogu aeg kuhugi jooksen. See aitab ka.
Päeval rikkalik lõuna - juurviljad pluss salat ja liha või kala. Õhtul midagi kerget ja vähese kalorisisaldusega. Supp, salat, juurviljad.
Joon hästi palju vett. Kui on aega, sõidan jalgrattaga või teen kodus trenni. Ostsin tütrele ronimisredeli ja ise kasutan seda ka.

Sul on kaks tütart. Jääb sul tööde kõrvalt aega nendega piisavalt tegeleda?
Kõik on lihtne, kui sa tahad. Igasse kohta, kuhu on võimalik minna koos minu musirullidega, võtan nad kaasa. Isegi moeshow´st võtsime osa kolmekesi! Muidugi, kui oleks võimalik, tegeleksin nendega rohkem. Aga loodan, et kui nad on täiskasvanud, siis pühendavad oma aja mitte ainult perele, vaid ka endale. Kui sa oled endas veendunud, et lapsed saavad sinu peale uhked olla, see on ka hea.

Töö, pere ja veel muusika... Sinu kohta on teada, et sulle meeldib flööti mängida?
Mulle väga meeldis kunagi flööti mängida, aga enne Missis Estonia konkurssi ma polnud kümme aastat flööti mänginud. Tuli inspiratsioon ja ma kirjutasin meloodia ja mängisin seda talendivoorus. Mängin flööti nüüd kodus ka.

On see sulle pigem hobi või teed seda täitsa professionaalsel tasemel?
Kunagi käisin muusikakoolis. Teen seda hobikorras.

Ning miks tahad ennast muusikas just flöödi abil väljendada?
See on väga naiselik instrument. See sobib mulle väga. Lisaks kirjutan luuletusi, aga seda teen vene keeles. Praeguseks on neid vist rohkem kui 100. Paaril korral olen kirjutanud laulu. Mu sõber mängib kitarri ja me laulsime neid koos... Elu on piiramatu ja täis üllatusi.

Milliseid ilunippe igapäevaselt kasutad?
Minu jaoks on väga tähtis kiirus. Seoses sellega on mul kogu aeg kaasas kosmeetika (ükskord unustasin selle koju ja just siis tuli Reporter intevjuud võtma.. See oli naljakas. Missis Estonia ilma meigita...).
Kui ei jõua kodus meiki teha, teen seda kus iganes, kui tekib vaba minut. Kui sul on stiilne riietus, puhas nahk, korralik maniküür, puhtad juuksed ja siiras naeratus, sellest piisab igapäevase elu jaoks.

Pärit oled sa Peterburist, Venemaalt. Kuidas Eestisse elama sattusid, kui kiirelt siinsete oludega kohanesid?
Minu isa on arst. Teda kutsuti Eestisse nagu spetsialisti, terapeut-kardioloogi. Seoses sellega kolisime. Mina olin alles väike, kolme-aastane.
Elasin tol ajal Ida-Virumaal, Sillamäe linnas. Seal inimesed eriti ei valda eesti keelt ja mul oli täielik šokk, kui tulin Tallinna ülikooli. Ma sain aru, et ma üldse ei valda eesti keelt. Ja ma väga tahtsin seda õppida. Jõudsin veel kunagi elada Inglismaal ja seal sul ei teki küsimust, kas sa pead oskama riigikeelt või ei pea. Lihtsalt räägid. Siin samamoodi. Töötasin eesti meeskonnas ja kogu aeg küsisin sõnad üle. Täpsustasin. Teen siiamaani keelevigu, aga see ei sega mind eriti.

Peterburi versus Tallinn. Too esile mõlema linna head ja halvad küljed.
Ei saa võrrelda. Peterburi on suurem kui terve Eesti. See on megapolis, tõeline metropol. Seal elab 5 225 690 inimest. Ja Eestis elab 1 311 759 inimest. Umbes neli korda vähem.
Mulle on armsad mõlemad linnad. Ühes mul on õnnelik elada ja teise reisida ning seal puhata.

Millal viimati ise Peterburis käisid, kui tihti sa nüüd Eestis elades sinna üldse sõidad?
Kahjuks ma käin väga harva. Aga sel suvel koos sõbrannadega vaatasime ühte vana filmi ja otsustasime, et lähme minu sünnipäeva pidama Sankt-Peterburgi. Imelik on veel see, et tulime tagasi ja juhuslikult sattusime kontserdile, kus esines selle filmi peakangelane!
Me ei teadnud üldse, et tal on oma bänd ja see oli üllatus. Rääkisime temaga juttu ja tegime pilte.

Mida arvad poliitikast ja presidendivalimistest?
Aeg näitab. Minu mõtted ja arvamused siin ei loe. Ma loodan, et Eesti ja Vene suhed lähevad paremaks.
Olen tavaline inimene. Mul on lapsed, töö, plaanid, lootused. Pere ja heategevus huvitavad mind kõige rohkem. Aga elu on imeline ja võib-olla kunagi ma proovin ennast poliitikas ka. Kui ma usun, et saan ühiskonna elu sellega paremaks muuta.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid?
Veeta rohkem aega oma lastega. Teha kõike, et nad oleksid õnnelikud. Mul on unistus. Sooviks rajada kahekorruselist majakest madala sissetulekuga laste jaoks. Et seal toimuksid tasuta muusika-, tantsu-, joonistus-, inglise ja eesti keele tunnid. Et seal oleksid tasuta abivahendid. Ja et lapsed vähemalt korra nädalas saaksid seal süüa tasuta. Ma tean, millest räägin. Mõnikord lapsed meie riigis söövad ainult saia ja häbenevad minna kooli, sest neil on kole riietus... Me peame andma lastele lootust, jõudu ja usku. Et nad areneksid, mitte ei jõlguks tänaval. Ma oleks hea meelega sellise maja juhataja. Ma saaks teha rohkem ja rohkem head inimestele.

Mida võiks sinu arvates selleks teha, et eestlased ja venekeelne kogukond omavahel paremini lõimuksid, paremini läbi saaksid?
Kohtuda. Rääkida. Mitte süüdistada. Olla abiks. Vahet ei ole, mis keeles räägib inimene, kui ta vajab abi. Kui laps on jões uppumas, te ei küsi ju, mis keeles ta räägib. Te hüppate vette ja aitate teda, lähete teda päästma. On tähtis, et inimesed suhtuksid üksteisesse lugupidamisega. Siis on elu kergem. Ma soovin kõigile ainult head ja loodan, et Pekingis, kuhu ma sõidan meie riiki esindama rahvusvahelisel iludusvõistlusel Mrs. Globe, esinen auväärselt.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar