horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ekspedeerimine ja transpordilogistika - milles on erinevus?

Pidevalt arenev tehnoloogia ja uute teenuste ilmumine toovad meie ellu palju uusi, sageli tundmatuid mõisteid. Kõigi nendega ei jõua end kurssi viia, kuid vastava valdkonnaga kokku puutudes võiks põhimõisted arusaadavad olla. Üks selline näide on ekspedeerimisteenused. Mõned ei pruugigi aru saada, millega on tegu, samas kui teised samastavad seda logistikaga. Osaliselt on viimane õige, kuid nende kahe mõiste võrdlemisel ei tohiks olla segadust.

Ekspediitori töö eripära

Üks juhtivaid ekspedeerimisteenuseid pakkuvaid ettevõtteid Balti riikides on Baltic Logistic Solutions. Kuigi nime järgi võib oletada, et valdkonnaks on logistika, ei täida ekspedeerijad kindlasti kõiki samu funktsioone, mida teevad logistikatöötajad. Kui vaatame sarnasusi, saame välja tuua kaubaveo ekspedeerimisele piisavalt sarnase ala - transpordilogistika.

Mille eest ekspedeerijad vastutavad?

Ekspedeerijate põhiülesanded algavad tulevase kauba jaoks sobiva transpordivahendi valimisega. Ehkki enamiku veoste puhul kasutatakse  tavatransporti,  tuleb teatud tellimuste puhul varustusele veidi rohkem tähelepanu pöörata. See sõltub veose tüübist (näiteks ohtlike kaupade vedamisel), mis ei  tähenda rangemaid ohutusnõudeid, vaid ka  teistsugust dokumentatsiooni. Kui sobiv vahend kauba vedamiseks on leitud, järgneb parima marsruudi valimine. Siin tuleb arvestada reisi pikkuse ja selle läbimiseks kuluva ajaga. Peatused kavandatakse ka siis, kui eeldatakse, et kaupa tuleb täiendada või vahetada. Ei tohiks unustada ka erinevate dokumentide ettevalmistamist - see osa tööst on ekspedeerijatele ainuomane.

Multifunktsionaalsed kohustused

Juhtub, et ekspedeerijad tegutsevad ka autojuhtidena ja hoolitsevad veose kohaletoimetamise eest punktist A punkti B. Kogu reisi vältel hoiavad nad ühendust operaatoriga ning teatavad jooksvatest tingimustest ja probleemidest. Tavaliselt on see teave kauba seisukorra kohta või aruanne läbitud vahemaa kohta. Ekspedeerijad lahendavad ka tõsiseid probleeme, mis on sageli ettearvamatud. Seega pole ekpedeerija pelgalt juht, kes muudele aspektidele mõtlemata hoolitseb ainult tehnilise osa eest. See ongi põhimõtteline erinevus logistika ja ekspedeerimise vahel.

Transpordilogistika ülesanded

Transpordilogistika spetsialistid vastutavad üksikasjaliku transpordianalüüsi ja optimaalseima lahenduse leidmise eest. See on siiski ainult nende tegevuse üldistatud kirjeldus. Transpordi kavandamine algab parima sõiduki ja marsruudi valimisega, kuid sisaldab ka ladude valimist. Tulemuseks on mitte ainult täpse marsruudi paikapanemine, vaid ka hinnanguline reisi aeg. Erinevalt ekspedeerijatest ei kogu ega töötle logistikatöötajad tavaliselt dokumente. Mõnikord tuleb seda ette, kuid see on pigem erand.

Ekspedeerimisteenused – tohutu hunnik pabereid

Kuigi võib tunduda, et ekspedeerimisteenus on lihtsalt kaupade kohaletoimetamine, pole see siiski nii. Kauba lõppsihtkohta jõudmiseks tuleb teekonnal hoolitseda paljude täiendavate aspektide eest, näiteks dokumentide käsitlemine ja ettevalmistamine, liiklusseaduste järgimine jne. Neile, kes sellega silmitsi ei seisa, võib tunduda, et see pole eriti keeruline, kuid tegelikkus on pisut erinev. Kaupade legaalseks ja nõuetekohaseks transportimiseks on vaja lube, kindlustust ja mitmesuguseid lisadokumente. Kõik see on ekspedeerijate töö igapäevane osa ja just juriidiliste formaalsuste tõttu, mis nõuavad märkimisväärselt aega ja teadmisi, pöörduvad paljud ettevõtted selle valdkonna spetsialistide poole, et tagada sujuv kaupade transport.

Ekspedeerijaid peetakse tihti lihtsateks kaubavedajateks, kes teevad oma tööd efektiivselt. Oma töö käigus hoolitsevad nad aga lisaks kõigi vajalike oluliste dokumentide eest, suhtlevad ja kooskõlastavad kaubaveo ajal kõik küsimused operaatoriga, tagades võimalikult tõhusa kaupade kohaletoimetamise.

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:19
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com
Doctor David mike 29.03.2022 12:02
I Selle eesmärk on teavitada üldsust tervest mehest või naisest ja 100% tõsiselt neerude müümisel või ostmisel. Peaksite kiiresti võtke ühendust Nathan Kidney siirdamise haiglaga. Nagu meil on palju patsiendid, kes on siin neeru siirdamiseks, Kas otsite võimalus oma neer raha eest raha eest maha müüa finantsrikke tõttu ja me pakume teile ühe teie neeru eest 600 000,00 USD. Minu nimi on dr David Mike, ma olen Nathan Kidney nefroloog SIIRDAMISHAIGLA. Meie haigla on spetsialiseerunud neerudele Kirurgia/siirdamine ja muu elundiravi, tegeleme ka kokkuostuga ja neerude siirdamine elava ja terve doonoriga.Oleme asub UAS-is, Indias.Nigeerias, Araabia Ühendemiraatides, Türgis, Prantsusmaal. Kui olete huvitatud ühe oma neeru müügist või ostmisest, palun võtke meiega ühendust WhatsAppi kaudu: +13235159517 või e-posti teel: doctormikedavid907@gmail.com Nnb Pange tähele: olge siiras ja aus see on teiste inimeste elude päästmine. palun vastu võetud. Parimate soovidega... Kiire vastus