horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Elina Nechayeva – saadik maagilisest muusikahelide maailmast

"Eesti Laul 2018" nii žürii kui rahva ­lemmikuks osutunud fantastilise häälega Elina Nechayeva jaoks on alati kõik ­esinemised olulised olnud, olgu siis koos kooriga või solistina.

"See laul räägib armastuse jõust ja ma loodan, et ma suudan seda armastust jagada terve Eestimaa rahvaga," on Elina elevil. "Üritan oma armastust jagada kõikide oma lähedastega. Minu jaoks on juba oluline, kui ma suudan lihtsalt tänaval vastu kõndiva kurva inimese lihtsalt naeratades rõõmsamaks teha. Naeratada mulle meeldib ning minu arust armastuses ja naeratuses peitub väga suur jõud,” ütles Elina pärast oma suurt võitu.
Muide – mai lõpus, pärast Eurovisiooni lauluvõistlusel esinemist, on Nordea Kontserdimajas tulemas tema esimene suur soolokontsert.

Millest sai alguse sinu huvi laulmise vastu?
Ema viis mind nelja-aastaselt huvikeskus Kullosse, kus tegutseb lastekoor “Raduga”. Samuti käisin ma vanaemaga tihti kontsertidel ning teine vanaema pani mulle alati mängima vinüülplaate. Lapsepõlves oli minu üks lemmikplaatidest Robertino Loretti salvestustega.

Kas kooliplikana oled ka mõnes kooris laulnud, koorilaulmisega tegelenud?
Laulsin lastekooris “Raduga” 16 aastat, koolikooris ning eri ansamblites.

Sinu esimene tähtsaim esinemine publiku ees?
Kõik esinemised on olnud alati minu jaoks väga olulised, koos kooriga või soolona.

Kas muusikaõpetus/laulmine oli koolis üks sinu lemmikainetest?
Minu jaoks oli seda parem tund, mida rohkem oli laulmist. Väga õnnelik olin, kui sai ka prantuse keele tundides šansoone laulda.

"Eesti Laulust" on palju juba räägitud. Tagasipõikena – kas uskusid, et võidad?
Võidust ma ei mõelnud, vaid nautisin konkursi protsessi. Üritan võimalikult palju nautida ja läbi tunnetada oma tegevuste protsessi ning teen kõik võimaliku heade tulemuste jaoks, tavaliselt ei kontsentreeru ma ainult tulemusele.

Keda lugesid suurimateks konkurentideks?
Kõikidel konkurentidel olid head laulud, mis väärisid samuti võitu.

Sinu suurepärane, fantastiline hääl... Kuidas selle eest hoolt kannad, teed mingeid spetsiaalseid hääleharjutusi?
Oma hääle eest tuleb kanda suurt hoolt, kuna see on mul ainus ning välja vahetada, nagu mõnda muud pilli, ei ole võimalik. Väldin külma ning suurt lärmi, mis mõjuvad häälele halvasti. Tuleb hoolt kanda oma üldise füüsise eest, hästi magada, süüa tervislikult ja sportida, kuna see mõjutab samuti hääle kõla. Hääleharjutuste valik tuleneb hetkeseisundist, kas on vaja aktiivsemat lahtilaulmist, kuhu on kaasatud ka füüsilised harjutused, või on vaja rahulikke ja lüürilisemaid viise.

Kui tihti nädalas laulutrenni teed, laulmist harjutad?
Laulan iga päev ning kui selleks pole mingil põhjusel võimalust, siis tegelen nootide lugemisega ilma hääleta ning kuulan oma tundide salvestusi.

Kuivõrd enne “Eurovision Song Contest´i" Portugalis "La Forza" kallal tööd teete, lihvite mingeid detaile veel, või mitte?
Suur töö sai tehtud juba enne Eesti Laulu konkurssi. Töötame tiimiga sõu täiustamisega ning mina nokitsen veel tekstiliste nüansside kallal.

Sinu võrratust esinemiskleidist. Kes selle tegi, palju maksma läks ja kui mugavalt ennast selles tunned?
Esitasin “La Forzat” korsetis ning hiiglaslikus 52 ruutmeetrilises seelikus, mis mängis ekraani rolli. Korsett on aastaid vana esinemiskleidi osa ning seeliku õmbles minu õmbleja spetsiaalselt selle esinemise tarvis. Tegemist on kõige kergema kangaga, mida oli laost saada ning see kaalub 6 kilo. Õnneks see osutus ka kõige soodsamaks. Mina tunnen ennast selles kostüümis väga mugavalt, kuna jalgu pole näha ning ma võin võimalikult mugavalt ja toekalt seista.

Kuidas saavutatud kuulsus sind ja sinu käitumist mõjutanud on? Kui tihti pead tänaval jalutades autogramme andma?
Oma hinges ei tunne ma mingisugust vahet enne või pärast konkurssi, sees on veel rohkem armastust ja tänutunnet rahva vastu, kes mind toetas ja minu poolt hääletas. Tähelepanu on tõesti palju ning mind paneb natukene kurvastama meedia soov heita minu tegemistele ja minu lähedastele negatiivne vari.

Millisele sihtgrupile Euroopas sinu eurolaul peaks kõige rohkem peale minema?
Ma loodan, et “La Forza”, mida ma esitan suure armastusega kogu südamest, paneb helisema kõikide inimeste hingekeeled ning annab neile armastuse jõudu. Tänapäeva ühiskonnas peab rohkem tähelepanu pöörama armastusele, sallivusele ja hoolivusele.

Kuidas on lood sinu esinemisnärviga? Mida tavaliselt enne lavaleminekut teed?
Esinemisnärviga on mul õnneks juba lapsepõlvest alates olnud kõik korras. Minu jaoks on väga oluline hetk rahu ja vaikust enne lavale minekut, et koondada kõik oma mõtted, kontsentreeruda ja anda endast laval parim.

Pärast meeldejäävat kontserti või selle jooksul tavatsetakse (nais)artistidele lilli kinkida. Millised lilled sulle erilist rõõmu valmistavad, millal viimati kingiti?
Mind väga liigutas suur ilus kevadlillede kimp, mida kinkisid mulle minu hääleseade õpilased laulukoorist “Raduga” Eesti Laulu võidu puhul.

Hiljuti tähistati rahvusvahelist naistepäeva. Mida see päev, 8. märts, sinu jaoks tähendab, kui oluliseks loed?
8. märts on ilus romantiline päev, kui meesterahvad kingivad naistele lilli või teevad meeldivaid üllatusi.

Kellega tuntud eesti või välismaa artistidest tulevikus võimalusel koostööd teha tahaksid, näiteks duetti laulda?
Unistan lava jagada Eesti tuntud dirigentide ja muusikutega. Oleksin õnnelik, kui tekiks võimalust esineda tuntud ooperilauljatega, kellelt saaks õppida midagi uut ja põnevat.

Millele sa kunagi “ei" ei ütle?
Heale unele ja kaunile muusikale.

Millal sind Eestis laval näha saab, kas on plaanis ka täispika albumiga millagi välja tulla?
28. mail on Nordea kontserdisaalis minu esimene suur soolokontsert. Sel õhtul tahan viia kõik oma armsad kuulajad maagilisse muusikahelide maailma, kus valitsevad armastus, kired, naljad ning isegi raev. Kuid kõige suurem jõud on ikkagi armastusel, mis on kontserdi läbivaks teemaks. Loodan kinkida publikule eredaid ja unustamatuid emotsioone, mis rikastavad hinge ja südant!

Millist muusikat ise meelsasti kuulad, millist kontserti viimati tõeliselt nautisid?
Käisin suure ooperidiiva, Rene Flemingu kontserdil Floridas, mis kinkis mulle fantastilisi emotsioone.

Kõige pöörasem seik, naljakam juhtum, apsakas seoses mõne toimunud esinemisega?
Mõned korrad laval lauldes on meelest läinud sõnad ning siis on tulnud appi keelteoskused. Fantastilisel moel on aju suuteline sekundi murdosa jooksul välja mõtlema uued sõnad, ning sobitada ka mõtte järgi uude teksti.

Vaba aeg ja muud harrastused.
Vaba aega on väga vähe, kuid alati leian aega spordi ja raamatute jaoks.

Kui vabalt itaalia keelt valdad, mis sind selle keele juures eriti võlub, mida arvad nn muusikastiilist “italopop"?
Valdan itaalia keelt suhtlustasandil. Mind võluvad romaani keeled, mis on laulvad ja romantilised. Mul ei ole erilist vahet, mis muusikalise stiiliga on tegu. Peaasi on professionaalne ja kvaliteetne esitus, kus on sees hinge ja südant.

Lähema kahe-kolme aastaplaanid...?
Töötada ja näha palju vaeva, et olla sammuke oma unistustele lähedamal.

Ülo Külm Fotod: Aivar Pärtel

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
Fernada kredit 14.09.2018 21:44
Laenu oma tegevuse taaselustamiseks Tere, Kas teil on rahalisi probleeme? Laen aitab teid aidata! Õnneks on lahendus kõigile. meie agentuur pakub laenu 5000 kuni 500 000 000 euro ulatuses koos 3% intressimääraga, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 30 aasta pikkune laen. ärge kartke kontakteeruda kontoriga lisateabe saamiseks, oleme valmis vastama teie muredele 24h / 24h rahuloluks meie äri E-post: fernadagonsalo33@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:52
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783
eve eve 24.04.2018 00:30
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.