horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Elu kaitseinglite keskel

Loominguline perekond Urmas ja Anneli Kõiv teevad koos laule ning mees tunnistab, et see hobi pakub ohtralt häid emotsioone.

Urmas Kõiv, olete muusik ja helilooja, kas olete selle ande pärinud mõnelt oma esivanemalt?
Ma olen tuubamängija, laulukirjutaja ja ettevõtja. Tuubat mängin Põhjamaade Sümfooniaorkestris (peadirigent Anu Tali), mis sai just paar päeva tagasi 20aastaseks. Ettevõtlusega tegelen viimased 16 aastat peamiselt koolitus ja konverentsivaldkonnas ja veebilehed on www.areng.ee www.heateenindus.ee www.turundustreff.ee .
Muusikalist annet ma esivanematelt ei ole pärinud. Minu esivanemate hulgas ei olnud kedagi, kellel oleks olnud kõrgendatud kultuurihuvi. Vanemad ja vanavanemad olid lihtsad tööinimesed, kes paar korda aastas teatris käisid.
Aga minu muusikaline anne avaldus juba lasteaias ja muusikaõpetaja soovitas mul minna õppima Tartu 7. Keskkooli (Karlova Gümnaasium) muusika eriklassi. Läksin katsetele ja sain sinna õppima.

Kas lapsepõlves unistasite ka saada muusikuks, või olid sel ajal muud soovid- plaanid?
Kuna õppisin muusika eriklassis, siis oli muusika lapsepõlves kohustuslik. Ja nagu ikka, siis lapsele kohustused väga ei meeldi. Muusika tegemise asemel tahtsin rohkem sporti teha.
Enne H.Elleri nim. Muusikakooli sisseastumist kaalusin veel ka koka või elektriku ametit. Õnneks suunas saatus mu mõtted siiski muusika juurde ja kõik minu ilus elu on olnud seotud selle otsusega - otsusega tegeleda muusikaga ja kasutada ära parimat annet, mis mulle selles elus on antud. 16aastaselt töötasin juba Vanemuise teatri orkestris, 18aastaselt kutsus Eri Klas mind Estonia orkestrisse. Veidi aja pärast asutasime Modern Foxi, mis võimaldas reisida ja näha suuri kontserdilavasid ja kaugeid maid.

Laulja Anne Veskile olete kirjutanud koos oma abikaasaga laulud "Me käime koos" ja Elutants". Millal ja kuidas see mõte tuli, et Anne Veskile laule pakkuma hakata?
Umbes kolm aastat tagasi hakkasid minu juurde lauluviisid tulema. Mul ei olnud varem aimu, et võiksin ka ise midagi luua. Olin ju instrumentalist ja mängisin alati kellegi teise loomingut. "Me käime koos" laulu meloodia tundus nii hästi Anne Veskile sobivat. Võtsin Ain Tammessoniga ühendust ja olin üllatunud, kui avatud inimesed Ain ja Anne on. Kuulasid demo ära ja ütesid, et sellest võib täitsa hitt saada.
Varsti oli lugu raadiote edetabelites ja nüüd olen kuulnud, et päris paljud inimesed oskavad seda lugu kaasa laulda. Laul on ka Anne Veski viimase CD peal.

Kas ka tulevikus on plaanis üllatada Anne Veskit mõne uue lauluga?
Konkreetset plaani ei ole, aga mõned ideed on. Praegu on mul ettevõtjana päris suur töökoormus ja muusika mängimine ja loomine on jäänud veidi tagaplaanile.

Lisaks Anne Veskile on teie laule laulnud ka teised meie artistid. Keda tõstaksite esile?
Oleme osalenud Eesti Laul konkursil 2 korda ja mõlemal korral üsna edukalt.
2015 aastal osalesime "Saatuse lauluga", mida esitas Airi Vipulkumar Kansar. Siis jõudsime poolfinaali.
2016 aastal osalesime lauluga "Kaugel Sinust", mida esitasid Kati Laev ja Noorkuu. Siis jõudsime lausa finaali Saku Suurhallis.
Ansambli Justament 35. aastapäevaks kirjutasin laulu "35", mida on esitanud Toomas Lunge ja Jaan Elgula. Ma kirjutasin laulu "35" sellepärast, et ansambli Justament algkoosseisu liikmetest enamus olid minu klassivennad. Ja Toomas Lunge ning Jaan Elgulaga laulsime koos Tartu Poistekooris.Laulu "Me käime koos" on laulnud ka kammerkoor "Studium Vocale" Tiina Sooba dirigeerimisel.

Milline oli esimene laul, mis avalikult kõlas ning kelle esituses?
Oligi Anne Veski esituses "Me käime koos"

Kas kirjutate laule ka sahtlisse, või on alati kohe ette teada, et selle laulu pakun just sellele lauljale – vaistu järgi?
Väga paljud laulud on sahtlis ja just selle pärast, et ma ei tea, kellele neid pakkuda. Aga kui aega rohkem leian, siis tegelen laulude pakkumisega aktiivsemalt.

Kas mõni laul või laulu kirjutamine on olnud ka kuidagi saatusliku tähendusega?
Laulude kirjutamine on minu ja minu abikaasa Anneli hobi. Laulude kirjutamine liidab meid ja annab ülihäid emotsioone. Seega võib öelda küll, et laulude kirjutamine on seotud meie positiivse saatusega.

Millest või kuidas tuleb inspiratsioon laulu kirjutada ning kuna teie kirjutate muusika ja abikaasa Anneli sõnad, siis kuidas teie koostöö kulgenud on? Kumb tavaliselt enne sünnib, kas muusika või sõnad?
Meil on nii, et muusika sünnib tavaliselt esimesena ja siis Anneli kirjutab muusika peale sõnad. Loominguline protsess kulgeb rahulikus ja teineteisega arvestavas meeleolus.

Kas kirjutatud laulud räägivad ka teie enda elust, nägemustest, kogetust?
Laulude loomise inspiratsioon tuleb elust enesest, aga ei ole seotud mingi konkreetse juhtumiga.

Kas usute saatusse ning kas teie saatus on olnud siiani õnnelik?
Minu kaitseinglid on mind läbi elu hoidnud ja kaitsnud. Mul on siiani olnud õnnelik saatus.

Hillar Kohv

Jätkub ajakirjas...

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 14:09
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:55
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:59
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783