horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Elu on mäng viie palliga

Kaari-Ann Kolk (21) võitis selle-aastase Eesti Iluduskuninganna tiitli. Intervjuu ajal oli ta just tulnud iludusvõistluselt ­Kanadas ning valmistus sõitma järgmisele võistlusele Hiinasse.

Milline oli sinu lapsepõlveunistus?
Lapsepõlves, nagu ka praeguses elus, on igal eluetapil omad unistused, mille täitumist salamisi loodetakse. Kui ma olin kuueaastane, oli minu suureks unistuseks minna muusikakooli – see unistus täitus peagi. Seejärel unistasin ma päris oma koduloomast, see unistus ei olnud mõeldud kohe täituma, kuid praeguseks on mul olnud võimalus hoiukoduna pakkuda kodusoojust väga paljudele loomakestele. Kogu lapsepõlve aja, kui ma ennast mäletan, olen soovinud saada baleriiniks. Baleriin kujutas minu jaoks midagi väga graatsilist ja naiselikku – sellises valdkonnas hetkel tegutsengi. Oma soovide ja tahtmistega tuleb olla väga ettevaatlik, sest südamega soovitud soovid on väga kerged täide minema.

Oled sa alati nii ilus olnud?
Ma arvan, et ilu on tõepoolest vaataja silmades ning mida rohkem on vaatajaid, seda rohkem on ka erinevaid arvamusi. Selline reeglipärasus kehtib alati ning igas vanuses inimeste puhul.

Kaua sind missindus huvitanud on?
Ma olen näinud mitmeid missindusega seotud saateid ning ka olnud teadlik sellisest valdkonnast lapsest saadik. Suurem ning tõsisem huvi tekkis mul 20-aastasena ning siis kohe ka seda oma ellu rakendasingi.

Kuidas sattusid Eesti Iluduskuninganna võistlusele?
Tänu ühele tuttavale. Ise olin reklaame näinud, aga kuidagi mugavustsooni jäänud.

Kuidas sõbrad ja pere sinu osalusse ja võitu suhtusid?
Minu perekond on olnud väga toetav ning olen ka neile selle eest äämiselt tänulik. Nad on suhtunud minu tegemistesse loomulikult väga positiivselt. Parim kingitus nii minu perekonna kui ka mu sõprade ning tuttavate poolt on tubli kaasaelamine ja mõistmine, kui neile hetkel nii sageli aega pühendada ei saa.

Esindasid nüüd tänu sellele võistlusele Eestit Miss Globe´il Kanadas. Kuidas selleks võistluseks valmistusid?
Võistluseks oli antud ettevalmistusaega kaks kuud. Tuli leida endale võistluseks vajaminevad kostüümid ning valmistada ette talendivooru number. Selleks käis paranduses minu viiul ning vana katkine keel sai asendatud uuega. Samuti harjutasin koos koreograaf Eghert-Sören Nõmmega tantsu, mille esitasime Miss Globe 2015 finaalis.

Kas keegi sinu osalust toetas ka?
Päris kahju on tõdeda, et Eesti riigile ei lähe mingilgi moel korda esindaja, kes pingutab ning panustab oma aega, toob suuri ohvreid ning kulutab suuresti oma isiklikku raha, et osaleda auväärsel missioonil.
Pärast Eesti missivõistluse võitu tuli mulle suure negatiivse üllatusena, et absoluutselt kõik vajaminev, alustades lennupiletitest kuni juuste värvimiseni tuleb maksta oma taskust. Ma olin alguses päris ehmunud ning päris kindel, et ma ei saagi oma esindusülesannet täitma asuda. Lennupiletid olid ligi tuhat eurot, lisaks tuli teha veel ka pagasi- ja tervisekindlustus. Võistluse korraldustiimi poolt oli kaasa antud väga pikk nimekiri asjadest, garderoobist ning rekvisiitidest, mis oli tarvis kaasa võtta. Ühe õhtukleitidest õmbles mulle minu ristiisa naine Merike. Teise laenas mulle disainer Perit Muuga. Kokteilikleidid, kingad, ehted ja muud aksessuaarid tuli samuti soetada ise. Runway võistluse ning Eesti teemalise kostüümi sünnipaigaks on Sixtina moekool. Minu hambad muutis valgemaks Pearlsmile ning juustele lisas pikkust Casabella juuksestuudiost armas Evelyn. Juukseid aitas hooldada Jem ilusalong & Janeli. Lisaks toetasid minu missiooni veel armsad inimesed minu ümbert. Suurimad suled minu tiibades on pärit minu armsalt vanaemalt.

Palun jutusta Miss Globe võistlusest.
Plusspooleks on kindlasti meie treener Kim, kes valmistas meid terve võistluse jaoks ette. Ta on karm, aga õiglane treener ning ei pidanud kedagi enda lemmikuks, ta lihtsal andis igale missile oma teadmisi edasi. Minu jaoks kujunes negatiivseks see, et ma ei leidnud meie igapäevases menüüs olevaid toite, mis kuuluvad minu maitse-eelistusse. Kuid selle võistluse üks peamisi ülesandeid oli harjumine ning kooseksisteerimine erinevatest kultuuridest teistsuguste inimestega. Õppisime lugu pidama nii erinevatest toidukultuuridest kui ka käitumismustritest.

Kuidas kujunesid suhted teiste osavõtjatega? Kellega paremini läbi said, kellega pidid hotellituba jagama?
Ma saan enamjaolt alati kõigiga kenasti ning rahumeelselt läbi. Minu suhted kujunesid väga headeks Leedu, Hollandi ja Rumeenia missiga. Kuigi neid oli rohkemgi, kellega mul häid suhteid õnnestus luua. Minu toanaabriteks olid Soome, USA ja Lõuna-Aafrika missid.

Kas teil tüdrukutel tuli ette ka rivaalitsemist ja nägelusi?
Tüdrukutevaheline rivaalitsemine missivõistlusel on väga tavaline ning ilma mõõduvõtmiseta polekski võistlemisel mõtet. Igaüks püüab Tuli ette mitmeid nägelemieha seda omal moel. Temperamentsete rahvuste esindajad lahendavad erimeelsusi üldjoontes pisut teisiti kui seda teevad näiteks vähem tempermentsete joontega riikide esindajad. Jah, meil oli võistlusel päris mitmeid jagelemisi, kus tüdrukute "tumedam" pool võttis võimust, kuid ma loodan väga , et kui järgnevates olukordades on soov tõsta rusikat, meenub just õpetlik, kuid siiski rahumeelne lahenduskäik.

Kas kohalikud külge ka lõid?
Kuna ürituse korralduses oli rakendatud palju turvameetmeid, siis ühtegi sellist olukorda ei saanudki tekkida, kui täiesti võõras meesterahvas saaks minuga sisukat vestlust pidada.

Kanadat jõudsid vaadata?
Kauneim kogemus oli Niagara juga. Sõitsime sinna kogu Globe´i meeskonnaga ning meile avanes muinasjutuline vaade. Seda on võimatu unustada.
Kogu vaba aeg, mis meile võimaldati, kulus puhates. Ringiliikumine toimus vaid turvameeskonna liikme või volitatud isiku saatel. Selline reegel kehtis koguaeg ning erandeid ei tehtud.

Milline voor finaalis osutus sulle kõige raskemaks, millises ennast kõige vabamalt tundsid?
Üldiselt lavahirmu mul pole ja tunnen ennast kindlalt igas voorus. Ma arvan, et raskeim oli rahvusliku riietuse voor, sest Eesti pole lihtsalt nii edev riik, et oma rahvusrõivastega suurte sulgede ja kividega kaetud massiivsete riietuste seast silma paista.
Kõige vabamalt tunnen end bikiinivoorus, sest ma saan kindel olla, et mitte miski mulle kontsa taha kinni ei jää ning kogu kostüüm on kindlalt seljas.

On sul plaanis veel mõnest iludusvõistlusest osa võtta?
Jah, juba käivad ettevalmistused uueks võistluseks, mis toimub Hiinas. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis sõidan ma Eestit esindama juba selle aastanumbri sees.

Milline on õige mees?
Mind lööb jalust nõrgaks enesekindlusest pakatav meesolend, kes on aus, mõistev, terve ellusuhtumisega, hoolitsetud, humoorikas ning teistega arvestav. Kasuks tuleb ka loomulikult kena välimus.

Millised kolm asja võtad alati kodust lahkudes kaasa?
Hmmm... Telefon, pangakaart, võtmed... Kuid kui mõelda, mida mina pean oluliseks kodust kaasa haarata, siis alati võtan kaasa ripsmetuši, juukseharja ja hea tuju.

Kuidas sa pagulaste vastuvõttu suhtud?
Kahetiselt. Me korraldame laulupidusid ning järjest enam ka neid üritusi, et lähendada omavahel Eesti kodanikke. Ma ei saa aru, miks me peame pagulaste vastuvõtmisega kogu selle töö ära nullima. Kuid kuna ma olen elus palju õppinud ka teistega arvestama, siis pean arvestama, et igal mündil on kaks poolt. Inimesed on hädas ning tuleb neid kuidagi abistada.

Sinu poliitilised eelistused. Millisele erakonnale pöialt hoiad?
Just sellele erakonnale, kes ka päriselt oma lubadused ellu viib.

Kuidas oma vaba aega sisustad, on seda sinu jaoks piisavalt?
Süües kasvab isu, seega pole vaba aega kunagi piisavalt.Tuleb osata seda kenasti jagada. Mulle meeldib Coca-Cola kunagise juhi Brian Dysoni seisukoht, et elu on nagu žongleerimine viie palliga. Need viis palli on töö, perekond, tervis, sõbrad ja hing. Kõik pallid peavad kogu aeg õhus olema. Ühe mahapillamisel on ta paratamatult rikutud – kriimustatud, vigastatud või täiesti katki. Ta ei ole enam kunagi endine.

Oled Põlvast pärit. Kuidas seda linna turistile tutvustaksid? Kas ise oled pigem suur- või väikelinna inimene?
Põlva on väga hea paik puhkamiseks ning lastele on see ideaalne kasvukeskkond. Kõik on kättesaadav ning saab elatud ka ilma autota. Samas on linnas ka vabalt hingamisruumi.
Turisti viiks ma kindlasti Põlvamaal asuvasse Taevaskotta ning ma ei peaks midagi juurde väga rääkimagi, sest sealne vaatepilt pajatab lugusid enda eest. Liivakaljud ning loodus on seal väga kaunid.
Puhata eelistan väikelinnas, kuid vahetevahel tuleb asjatoimetused seada ka suurematesse linnadesse.

Sinu iseloomu head ja vead?
Minu suurimaks iseloomuveaks saab pidada seda, et ma kipun inimestesse liigselt kiinduma. Suureks plussiks saan välja tuua oma aususe, ma vihkan valetamist. Olen hooliv ja pean oluliseks pereväärtusi.

Millist muusikat kuulad, millisel kontserdil viimati käisid?
Kuulan muusikat seinast-seina. Vahel kuulan seda mis tekitab toreda meeleolu, vahel seda, mis teeb hingele pai. Viimane kontsert oli tänavu suvel toimunud We love to 90's.

Kõige olulisem asi, mida vanemad on sulle õpetanud?
Kui oled kellegi usalduse kaotanud, on seda elu jooksul raske või sageli ka päris võimatu taastada. Nad on mulle ka kindlasti õpetanud enda eest seismist.

Kuidas enda eest igapäevaselt hoolitsed, sinu spetsiaalsed ilunipid?
Mulle väga meeldib olla naissoost – meeldivad iluprotseduurid ning igasugused meiginipid. Parim iluretsept läbi aegade on uni.

Mis sa tänasest Eestist arvad?
Mulle ei meeldi see, et Eesti inimeses on nii palju kadedust. Tundke rohkem rõõmu tublidest Eesti inimestest ning tunnustagem neid. Eesti on väga hea geograafilise asukohaga – pole tsunamisid ega vulkaane. Olen rahul ka sellega, et meil pole hetkel sõda. Tuleb meeles pidada, et kui on sõjaseisukord, pole vahet, kas oled rikas,vaene, ilus või kole. Sõda võtab kõik.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid?
Lähema kolme aasta plaanidesse mahutan vaid positiivsed tegevused. Laon oma positiivse eluvundamendi ning teen kõik selleks, et külvata seemneid tulevikus magusate viljade nautimiseks.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar