horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Elukutseline armuke

Kaunis tohtriproua Eve on juba nooremas keskeas, kuid kindlat suhet luua pole ­tahtnud – armukeseroll meeldib talle ­märksa enam.

Palkide pereisa Endel oli pärit Märjamaa kandist rabaäärsest popsitalust, tema kaasa, nobenäppudega Saaremaa piiga Ingel aga Valjalast.
Inglil oli linna tulles kaasavaraks saadud Singeri õmblusmasin ,mis tol ajal tähendas suurt varandust. Andis leivagi lauale ja pani lapsed snitilt riidesse. Endliga said nad tutttavaks Tallinas laulupeol. Paari kuu pärast mindi registreerimisele ja leiti peavarigi ühiselamus.
Endel sai koha piimakombinaati, Ingel, teenis leiba õmblusvabrikus. Sirgusid lapsed: poeg Artur ja tütar Eve,kes triikisid kodu lähedal koolipinke ja kuulusid oma klassi nutikamate hulka. Vanemate suurim soov oli,et nende lapsed ei peaks tulevikus tükitöölistena väikese palga eest riiki orjama. Kui Artur ja Eve keskkooli lõpetasid,läksid nad vanemate tungival soovil edasi kõrgkooli, Artur Tehnikaülikooli ehitust õppima, Eve Tartusse arstiteaduskonda. Nappide rahaliste võimalustega tudengielu pakkus omajagu probleemegi,kuid noored oli tol ajal vähenõudlikud.
Diplomid taskus,läksid nad suunamistega oma elu alustama – Artur kolhooside Ehituskontorisse Kesk-Eestisse, Eve suurde maahaiglasse,milliseid oli tol ajal kombeks rajada mitmesse Eestimaa paika.
Arturist sai mõne aastaga ettevõtte peainsener. Ta kosis naiseks noore nägusa kooliõpetaja ja peagi kerkis paisjärve kaldale nende uus kaunis kodu.

Šarmantse auraga arst
Noore doktoripreili Eve saatus kujunes teisi teid pidi. Ta oli ülikooliaastatel sirgunud keskmise välimusega tüdrukust kauniks neiuks, kes nüüd haiglas töötades äratas oma blondide pikkade kiharatega kõigis tähelepanu.
Enamuses töötasid kirurgia osakonnas keskealised ja nooremapoolseid õed ja sanitarid, kes Evega kaasnevasse šarmantsesse aurasse erilise sümpaatiaga ei suhtunud.
Meessoost doktorid olid aga vastupidisel arvamusel. Staažikamad skalpellihoidjad püüdsid Evele igal sobival võimalusel komplimente teha, nooremad meeskolleegid aga ei varjanud otsest huvi kauni naisresidendi vastu. Üksikud läksid isegi nii kaugele, et kui arstide summ suure visiidi ajal palatist palatisse liikus, püüdsid nad võimalikult Eve seljataha trügida,et juhuslikku muljet jättes käega naise tuharat puudutada. See mõjus noorele naisele alul nagu elektrilöök, mida tundes ta end instinktiivselt eemale tõmbas.
Samas polnud Eve ka lossitorni suletud süütu aadlipreili, kes meestest midagi ei teadnud... Süütuse oli ta kaotanud juba ülikooli esimesel kursusel Toomemäel rebaste peo järeljooksul, kui kuraasikas kursavend Andres talt alkoholiuimas koos mõistusega ka süütuse võttis. Seda pargipinki ei unusta ta iialgi.

Seiklusrikas naiseelu
Koos roosade püksikutega jäi Toomele ka tema neitsipõlv ning algas uus erutav ning seiklusrikas naiseelu.
Teisel tudengiaastal jäi Eve üliõpilaste ehitusmalevas olles ühe poisiga magatud öö järel rasedaks. Leidis aga sõbranna kaudu tuttava naistetohtri ning elas üle valulise abordi. Langes otsus: edaspidi ainult kummiga, sest beebipille veel tol ajal tudengite keskel ei liikunud.
Ülikooli anatoomikumis tehti laipade abil arstieriala tudengitele üksipulgi selgeks ka mehe ja naise suguelundide üksikosad.
Mõned ütlevad, et arstiks õppinud naised on kooliaegsest elutute inimkehade torkimisest muutunud teistest tundetumaks, kuid Eve juures seda küll öelda ei saanud. Pigem tulid need teadmised voodielule kasukski.
Pool aastat pärast linnahaiglasse tööle asumist tuli Evel hakata käima öövalvetes. Alul olid need vahetused päris huvitavad ja andsid noorele doktorile väärt kogemusigi, kuid peagi kaasnes valvetega rutiin ja Eve püüdis patsientidest vabamat aega täita krimiromaanide lugemisega.
Ühel pühapäevaõhtul,kui Eve oli just valvet alustamas,koputas keegi vaikselt kabineti uksele ja sisse astus haigla tippkirurg Roomet. Teda oli kutsutud välja keerulise diagnoosiga patsiendi juurde, kes intensiivpalatis pärast operatsiooni elu nimel võitles. Ta oli patsiendi maha rahustanud, talle ravimid ja süstid määranud ning jäi veel garantii mõttes tunnikeseks haiglasse – tagamaks, et olukord jääks ikka kontrolli alla.

Mati Lootus

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar