horoskoopkuum videom├╝stilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Elvis Presley With The Royal Philharmonic Orchestra, "If I Can Dream", RCA/Legacy

Elvis on Elvis. Legend. Midagi palju enamat, kui lihtsalt rock´n´roll.

Masside jaoks oli Elvis rock´n´rolli kuningas, temast kujunes koguni üks USA sümboleid.
Kuid milleks nüüd jälle "uus" Elvise plaat juurde tekitada? Kas neid pole niigi ülemäära palju juba? Kaua veel võib vanades materjalides, Elvise arhiivis sorida ja sorkida, kogu Elvise looming on ju ammuilma ja korduvalt plaatidel olemas...
Kuid tuleb välja, et teema polegi lõplikult ammendunud. Maailmakuulsa orkestri kaasamine on omamoodi huvitav ja kahtlemata edukas eksperiment.
"Sellise albumi ilmumine oleks Elvise jaoks olnud unistuse täitumine!," on öelnud tema eks-abikaasa Priscilla Presley, üks kahest antud plaadi produtsentidest.
Kogu ettevõtmisest täpsemalt niipalju, et Elvise vanad lindistused on kokku sobitatud The Royal Philharmonic Orchestra poolt tehtud uute arran┼żeeringutega.
Lõpptulemus on muljetavaldav.
Kui nimilugu ilmus juba eelmise aasta augustis singlina, siis album tuli välja oktoobris.
See sai loomulikult paljudes riikides sooja vastuvõtu osaliseks, kuid esikohale jõudis just Suurbritannia, Šotimaa ja Austraalia edetabelites.
Albumilt leiab ühtekokku neliteist lugu. Neist kahel on Elvisele "juurdepoogitud" partnerid. Loos "Fever" teeb kaasa hinnatud vokalist Michael Buble ja "It´s Now Or Never" spetsiaalkülalisena itaalia trio II Volo.
Mis ülejäänud repertuaari puutub, siis Elvis esitab siin näiteks Paul Simoni ülituntud "Bridge Over Troubled Water´it" ja Neil Diamondi "And The Grass Won´t Pay No Mind".
Põlvkondi vaimustanud imekaunid armastuslaulud nagu "Love Me Tender" ja "Can´t Help Falling In Love" on mõistagi kohustuslikus korras plaadil olemas. Orkestri poolt saadetuna jätavad vahest veelgi võimsama mulje.
Vähem tuntud pärlitest tundub huvitavamana sügavalt sotsiaalse sõnumiga "In The Ghetto".
Albumiga kaasneb voldik, millelt leiab mustvalgeid pilte Elvisest, põhjaliku info selle kohta, kes konkreetses loos mis pilli mängib ja lühikesed sõnavõtud produtsentidelt.

Hinne: 8/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar