horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ema näpunäited

Emad soovivad oma tütardele parimat. Aga vahel võib see välja kukkuda päris ­kummaliselt. On see ikka parim, mis tütrele osaks võiks saada?

Sel õhtul tuli Gerli koju koos oma poiss-sõbraga. Ta oli lõpuks nõuks võtnud Kareli ka oma emaga kokku viia, sest teadis, kui äärmiselt oluliseks kallis lapsevanem seda pidas.
Tutvustamistseremoonia läks libedalt, ning juba mõne hetke pärast istuti koduselt köögilaua taga, joodi teed, söödi ema valmistatud maitsvat kohupiimakooki ja lobiseti pingevabas õhustikus tervelt kolm tundi maast ja ilmast. Seejärel tänas Karel viisakalt meeldiva õhtu eest ja seadis end lahkuma. Gerli pakkus end saatma, tuues ettekäändeks seedimist soodustava väikese jalutuskäigu värskes õhus.
Olles vaevalt välisuksest tänavale astunud, hakkas Karel suure õhinaga ja väga emotsionaalselt Gerli ema kiitma:
„Ta on nii lahe! Viskab nalja ja milline hea huumorisoon! Sul on nii hooliv ja armastav ema, ja ta näeb nii noor välja!”
„Mulle on nii oluline, et ta sulle meeldib. Ma armastan sind,” - hellus Gerli ja liibus tugevasti Kareli vastu.

„Midagi enamat polnudki...”
Kui ta koju jõudis, oli ema veel ärkvel.
„Noh, mis mulje Karel sulle jättis? Ma ju rääkisin, et ta on suurepärane!” hakkas Gerli õhinal vadistama.
„Jah, polnud viga. Küll aga mitte selline, keda ma näha lootsin ja millisena sa mulle teda juba kaks kuud kirjeldanud olid. Aga tundus igati normaalne kutt olevat.”
Need sõnad mõjusid Gerlile külma dušina. Kas ema siis polnudki Karelist vaimustuses?!
„Tahad sa öelda, et Karel ei meeldinudki sulle?” küsis ta ärritunult.
„Ära nüüd kohe nii ka arva,” vastas ema tuima näoga. „Ma lootsin lihtsalt näha midagi enamat kui vinnilise näo ja äranäritud küüntega teismelist.”
Gerli jaoks polnud ta kallima akne kunagi probleem olnud. Ja ka küüned olid tal nagu küüned ikka.
„Ja kauneid taevasiniseid silmi ma ka millegipärast ei märganud,” tegi ema kokkuvõtte.
„Aga Karelil on ju taevasinised silmad,” ütles Gerli ohates.
„Kuule, tütreke, ega ma värvipime ole,” pani ema nende vestlusele naeratades rasvase punkti.

Lahkuminek ja arengud
Kahe nädala pärast tegi Gerli oma suhtele lõpu. Teda hakkasid äkki häirima Kareli äranäritud küüned ja tema akne ning ka silmad tundusid nüüd tolmukarva hallikas-sinised. Ta märkas, et noormehe särgikaelus polnud eriti puhas, saapapaelad lohakalt seotud ja Gerlit hakkas nüüd millegipärast närvi ajama ka tema s-tähe susistamine. Ja kõik need hellitussõnad, mida Karel väsimatult kordas, ei tundnud talle enam nii siirate ja kaunitena kui varem.
Karel elas nende lahkuminekut väga raskelt üle. Oleks ta vaid teadnud, et kohtumine Gerli emaga, kes talle nii sümpaatsena oli tundunud, selles nii olulist rolli mängis. Kes teab, äkki oleksid noored seda vältides tõelise armastusenigi jõudnud, mis nende saatust muutnud oleks?
Enne ülikooli astumist sai Karel suurepärase nahaarsti abiga aknest lahti, vabanes suuremate pingutusteta küünte närimise kombest ja peegli ees järjekindlalt harjutusi tehes õppis ka lõpuks s-tähe õigesti hääldamise selgeks. Ta sai tuttavaks ühe oma paralleelkursuse meeldiva neiuga, ja nende vahel arenes välja võrratult kaunis, siiras ja usaldav suhe.

Liiga nõrk...
Aga mis sai Gerlist? Ta sooritas edukalt kõrgkooli sisseastumiskatsed, ja ka temast sai üliõpilane. Kuna Gerli oli hoolitsetud välimusega ja atraktiivne neiu, hakkas ta paljudele tudengitest koolivendadele silma. Ja ühele neist jäi ka tema pilk peatuma. See oli tark, heasüdamlik ja meeldiva vaikse häälega noormees. Ta kinkis Gerlile igal kohtumisel lilli, viis teda kohvikusse ja temaga oli meeletult huvitav vestelda. Peagi olid mõlemad kõrvuni armunud...
„Ja mida sa sellise nõrgukesega pihta hakkad?” küsis ema, kui uks noormehe taga vaevalt sulgunud oli.
„Ema, me armastame teineteist! Meie suhe on tõsine. Ma ei toonuks ju teda sinuga tutvuma, kui see tõeliselt sügav tunne me vahel poleks?!”
„Ära nüüd ärritu, ega ma siis paha pärast. Täitsa tore noormees... Ainult hääl on piiksuv nagu plikal. Ja haiglaselt kõhna. Äkki on tal kõhuussid? Ma olen kuulnud, et inimestel, kellel esineb sooleparasiite, ongi tumedad ringid ümber silmade. Just nagu sinu sellel... Anna andeks, mul ei tule ta nimi meelde...”

Armastus sai otsa
Ema kommentaarid solvasid Gerlit hingepõhjani. Ta tormas oma tuppa, viskus voodile ja puhkes kibedasti nutma. Talle poleks iialgi pähe tulnud võrrelda oma kallima tasast häält peenikese ja piiksuva plikahäälega. Veel vähem teda saleda kehaehituse pärast nõrgukeseks nimetada... Jah, veidi tumedad ringid on tal küll ümber silmade, aga kindlasti pole see kõhuussidest tingitud.
Kuu aega hiljem oligi nende kuum armastus otsa saanud.
„Miks sa nii kõhn oled? Kas sa koos kursavendadega jõusaalis ei käigi?”
„Kas sulle ei meeldi äkki, kuidas ma välja näen?” - küsis noormees kulme kergitades.
„Ja sulle endale meeldib? Vaata ringi, kuidas teised sinuvanused kutid välja näevad! Sinul ainult luu ja nahk...”
Ja ka tasane hääl, mida Gerli nii väga armastanud oli, muutus äkki tüütuks ja ärritavaks ning tumedad ringid ümber silmade hirmuäratavaks.

Hambad ei meeldi
Gerli järgmine uus armastuslugu puhkes õitsele alles pärast ülikooli. Tema väljavalituks osutus üks sümpaatne ja meeldiva olemisega töökaaslane, kes avaldas ise soovi Gerli emaga tuttavaks saada.
„Gerli, ma armastan sind väga ning soovin kombekohaselt ja ausalt käituda.”
Gerli ei julgenud pärast „peigmehe” visiiti enam emalt tema arvamust küsida, kuid seekord võttis ema ise jutuotsa üles.
„Tead, mulle see mees meeldis! Tark, tõsine ja tasakaalukas, heade maneeridega.”
Gerli nägu lõi särama:
„Jah, ta on suurepärane! Kujuta ette, kirjutab isegi luuletusi...”
„Ja kindlasti laulab ka nagu lõoke?” esitas ema ootamatu küsimuse.
„Ei... Aga miks sa küsid?”
„Ma niisama... Meenutab kuidagi kunagist Pugatšovat.”
„Keda?”
„Alla Pugatšovat. Nüüd on tal muidugi kunsthambad, aga varasematel aegadel oli tal samasugune lõhe esihammaste vahel.”
Gerli polnud küll kunagi oma kallimal mingit hammaste defekti märganud. Ta avas telefonis nende ühisel reisil jäädvustatud foto, millel nad õnnelikult naeratasid. Ja oligi täpselt nii, nagu ema ütles.
Üsna lühikese ajaga prakeeriti mees välja nagu hobune. Hammaste tõttu.
Kena elu koos emaga
Praegu on Gerli kolmekümne kahe aastane. Tema kriteeriumid „poiss-sõbra” rolli püüdlejatele on niivõrd kõrged, et selleni keegi ei küündigi. Ilmselt on lihtsam astronaudiks pürgida, kui tema väljavalituks osutuda. Talle endale mehe puudumine erilist peavalu ei valmista, sest on harjunud iseseisvalt elama. Gerli pole õnnetu. Ta elab koos emaga ja on oma eluga täielikult rahul. Vähemalt talle endale tundub nii...
„Gerli, lülita telekas TV3 kanalile. Ma toon snäkke ja kohe hakkame „Su nägu kõlab tuttavalt” uut hooaega vaatama!!!” kostus köögist ema kile hääl.
Ilma pikemalt mõtlemata ja vastu vaidlemata lõpetas Gerli oma lemmikseriaali vaatamise ning vahetas kiiresti kanalit.

Eliise Mäesalu

0 kommentaari Lisa kommentaar