horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eminem, "Kamikaze", Aftermath Entertainment

Eminem on ameerika räppar, muusikaprodutsent, näitleja ja laulja. Mäletamist mööda oli ta Eestiski kümmekond või enamgi aastat tagasi ülipopulaarne.

Räppimisega alustas Eminem juba õige varakult, 14-aastaselt. Staaži hiphopirindel on praeguseks kogunenud märkimisväärselt palju, koguni kolmkümmend üks aastat!
Militaristlikuks disainitud ümbrisega ja kohati sõjalise sõnumigagi "Kamikaze" on Eminemi kümnes stuudioalbum. Vahe eelmisega on küllalt väike, "Revival" ilmus aasta tagasi.
Eminem on maailma edukaim valge räppar, kuid värske album igatahes vääriliselt lööv pole, on õigemini isegi uskumatult magedavõitu. Siit-sealt loomulikult midagi välja nopib, kuid oodanuks kindlasti paremat.
Aga nimi maksab ja sugugi mitte vähe. Rohkem kui kümnes riigis - USA, Suurbritannia, Austraalia sealhulgas - tõusis "Kamikaze" vaevatult esikohale.
Ning kummalisel kombel muusikakriitikudki suhtuvad plaati pigem soosivalt, lahkesti keskmisest kõrgemaid palle jagades.
Tuttav naisterahvas, kes seda räppmuusika värki paremini tunneb ja tihedamini hiphoppareid kuulab, väitis, et Eminemi tugevus ilmneb rohkem just kellegiga koos lauldes.
Siin on tal koostöid küll, kuid suhteliselt vähe. Külalisesinejate seas teevad kaasa näiteks Joyner Lucas ja Jessie Reyez.
Eminem tulistab sõnu välja nagu kuulipildujast. Väga raske on teksti jälgida, voldikultki ei leia laulusõnu.
Singlina on plaadilt esialgu välja poogitud vaid annus maomürki, "Venom". Päris huvitav ja tõepoolest esinduslik, tegemist on filmimuusikaga.
Püüdes midagi veel esile tõsta, püüab esmalt tähelepanu kommertslikum "Stepping Stone", siis küllaltki intensiivne nimilugu. "Fall" ja üksjagu ropendamist sisaldav "Nice Guy" samuti.
Siinkohal tulekski ära märkida, et taaskord vaatab plaadiümbriselt vastu selge eelhoiatus halva kõnepruugi kasutamise kohta. Igati põhjendatult, "rumalaid sõnu" kasutab Eminem tõesti korduvalt.
Albumi põhiprodutsentideks on hiphopimaailmas väga tuntud ja austatud tegelane Dr. Dre ja Eminem.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar