horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Enne päris oma kodu...

Eesti noored suhtuvad oma tulevikku tõsiselt, näitavad erinevad uuringud ja küsitlused. Üldiselt on neil tavaks kulutused igapäevaselt läbi mõelda ja paljud neist panevad enam kui 100 eurot kuus kõrvale – põhiline eesmärk just oma kodu ostmine.

Mida noor inimene võiks teada, kui ta plaanib eraldi elama asuda? Milliste kulutustega ta peab arvestama? Paljude noorte jaoks on ehk kõige suurem muutus see, et kõik otsused tuleb nüüd ise teha: mida ja kui palju osta ning kuidas oma eelarvet kokku panna. Siin on viis põhilist kuluallikat.

Elamispind
Valik on järgmine: oma korter, üüripind või ühiselamu. Kõige soodsam on reeglina ühiselamu või sõpradega koos üüritud korter, aga see ei pruugi teile sobida, kui soovite rohkem privaatsust. Kaalukausiks võivad saada hoopis tulevased kulutused. Pange kõik numbrid eelarvena kirja. Kui teie sissetulek on praegu 900 eurot kuus ja 500 eurot läheb laenumakseks või üürirahaks, siis tuleb üsna kokkuhoidlik olla, et raha jätkuks ka elektri, vee, gaasi, TV, interneti ja telefoni eest tasumiseks.

Tegelikud väljaminekud
Arvutage kõigepealt välja oma tulud ja võimalikud kulud. Küsige nõu vanematelt õdedelt-vendadelt-sõpradelt, kellel on selline kogemus olemas, ning vaadake oma vanematekoduga seotud arveid ja muid jooksvaid kulusid. Kandke eelarvesse summad, mis lähevad toidule, esmatarbekaupadele, riietele, bensiinile, autokindlustusele, bussipiletitele, kinole-teatrile, hambaarstile jms.
Kui olete korteri välja valinud, küsige näha nii kommunikatsioonide kui ka ühistuga seonduvaid arveid.
Kui majas on näiteks hiljuti remonti tehtud, siis võib ühistu remondifond moodustada iga kuu kenakese summa. Võib-olla suudate omanikuga kokku leppida, et teie ei pea seda maksma.
Üürimise puhul tuleb arvestada, et maakler võtab enamasti kahe kuu üüri ette, millest te saate välja kolides ühe tagasi (muidugi juhul, kui korter on sama heas seisus kui enne). Ühiselamu puhul on kulutused enamasti kõige selgemad: iga kuu tuleb maksta konkreetne lepingus sätestatud summa, mis hõlmab nii üüri kui kommunaale.

Transport ja mööbel
Kui üüritavas korteris pole mööblit ja tavalisi majapidamistarbeid, siis tuleb need muidugi osta. Mööbli hind sõltub kvaliteedist, disainist ja suurusest ning võib võtta eelarvest päris suure tüki. Kui on soov veidi soodsamalt hakkama saada, siis vaadake näiteks taaskasutust – see on moes. Suuremad mööbliesemed nõuavad ka transporti, mis jälle maksab.
Mõelge aga enne otsustamist veel: vahel on täiesti või osaliselt möbleeritud korteri rentimine kasulikum, isegi kui üür on veidi kõrgem.

Kommunaalkulud
Igakuiste kommunaalkulud on seotud vee, elektri, kütte, TV, interneti, telefoni ja kindlustusega. Viimane ei ole küll kohustuslik, kuid kaitseb siiski asju ja korterit üleujutuse, tule ja soovimatute külaliste eest.
Kui üürite/ostate korteri suvel või sügisel, teevad väiksed kommunaalarved teile alguses rõõmu. Ent see on petlik: külmal perioodil tuleb kütte ja elektri eest palju rohkem maksta. Vaadake korteri kommunaalarveid aasta lõikes, liitke kõik kulutused kokku ja jagage 12ga. Nii saate kuu keskmise kulu, millega peaksite igal juhul arvestama (tark on suvekuudel midagi kõrvale panna).
Kommunaalkulud võivad olla väga erinevad. Kaugküte (gaasi, masuuti või kohalikku kütet kasutav katlamaja) on fikseeritud reeglina vastavalt korteri pinnale ning summas, mille küttefirma on kinnitatud. Elektriga köetavate ruumide puhul on võimalik teha säästukütmist ning mingitel hetkedel lihtsalt panna põranda- või radiaatoritemperatuur madalama peale. Puuküttega elamine on küll kõige soodsam, kuid tähendab ajakulu (puude või briketi tellimine, ladumine, kütmine jne).

Ootamatuteks tuleb valmis olla!
Elu on täis üllatusi. Auto purunenud rehv, varastatud sülearvuti, valutav hammas… See võib juhtuda igaühega, nii et parem on selleks rahaliselt valmis olla.

SaSa

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
elvira 23.07.2020 20:55
laenupakkumine finantseerimist vajavatele eraisikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul oleme välja töötanud sügava mõistmise teie individuaalsete vajaduste ja nõuete osas. Oleme pühendunud oma klientide õiglasele kohtlemisele ning professionaalse, sõbraliku ja viisakas teenuse osutamisele. Meie protseduurid on kavandatud reageerima teile ja tagama, et pakume tooteid, mis vastavad teie tingimustele. Meie teenus on väga professionaalne ja viivituseta. Meie Meie moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse kohustusteta. Anname igat tüüpi laenudele kindla intressimääraga laene. Kui olete meie teenusest huvitatud, palun Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil allolev e-posti aadress Teie täisnimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenusumma: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid e-posti teel: elvirasika@gmail.com