horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eret Kuusk: „Olen õppinud oma vaistu kasutama...”

Režissöör Eret Kuusk on omanäoline filmitegija, kes oskab osavalt tõsta peegli kaamera ja ühiskonna vahele. Nii tema loomingus kui ka isiksuses põimuvad jõulisus ja tundelisus huvitavaks tervikuks.

Kas usute saatusesse ning seda, et saatus meid juhib ning milline on olnud teie arvates teie enda saatus siiani?
Kui ma õhtul pea padja peale panen siis ma tean mis tuleb homme. Tuleb see mis on kirjas järgmise päeva kohta minu kalendermärkmikus. Kui aga mõelda enda elu peale laiemalt ja pelgalt märkmikukaante vahelt kaugemale, kaugemale kui aasta, kaugemale kui viis, kümme või kakskümmend viis aastat, siis katkeb mõttejärg ja tulevik näib hoomamatu.
Ühest küljest on see hirmutav, sest puudub kontroll. Kuid teisest küljest on säärane teadmatus turvaline, kus ei saa olla mitte midagi muud kui kaasatriivimine. Võin öelda, et usaldan oma saatust. Kui rääkida olevikuvormis, siis ma püüan olla elu vastu mitte väga nõudlik. Mul ei ole suuri unistusi ega väga kaugele ulatuvaid plaane. Püüan elada võimalikult illusioonivabalt, olla lihtsalt vastuvõtlik ja igas hetkes kohal. Mul on olnud kindlasti ka õnne.
Olen õppinud usaldama oma vaistu ning juhindun inimestega suhtlemisel ja otsuste tegemisel hästi palju äratundmisest. Kutsun neid hetki Satori hetkedeks (Satori - jaapani keeles: mõistmine, taipamine, virgumine).

Kas teie senises elus on juhtunud midagi saatuslikku, et võite öelda seda, et see või teine asi juhtus ainult tänu sellele, et saatus juhtis või tahtis nii?
Püüan elada oma elu tervikutunnetusega uskudes, et kõik on üks. Nagu öeldakse, teeb režissöör oma elu jooksul ainult ühte filmi, kus iga järgnev linateos on eelneva täiustatum verisoon. Ja niisamuti mina oma elus püüan läbi elada hetki iga korraga üha täielikumalt. Sest nii nagu stseenid ja elemendid ühe režissööri erinevates filmides siis ka elus olukorrad korduvad ja võimalused avanevad üha uuesti. Mõnikord ma märkan neid, mõnikord lasen nad silmist. Püüan olla ärkvel.
Ja siis võiks küsida, et milleks on vaja olla parem inimene? Et nagunii lõpetavad kõik ühtemoodi, et peaasi, et hing sees oleks ja elaks kuidagi. Mina usun, et ennast peaks sisemiselt korras hoidma eelkõige iseenda pärast, ehk siis jätkub sind ka teistele.
Kõige rohkem ettemääratust olen ma kogenud inimestega kohtumisel. Inimsestevahelised energiad on minu elus määraval kohal. Need on mind loomingulises plaanis ka väga palju rikastanud. Kohtumisel oma sugulashingega olen ma saatuse kohalolu kõige selgemalt tajunud. Selle kohtumise eest olen ma väga tänulik.

Kas te selgeltnägijatesse usute ning ehk olete ka ise käinud mõne ennustaja juures? Mida teile ennustatud on ning kas see on ka täppi läinud?
Mulle on mustlasprouad tänaval tihti ligi astutud ja ennustamisteenust pakkunud. Mõni neist on olnud vägagi hüpnootiline persoon. Olen tundnud suurt kiusatust lasta neil endale tulevikku ennustada, kuid siis olen viimasel hetkel ümber mõelnud. Pelgan, et neilt saadud info võib hakata mind segama. Et ehk hakkangi elama nii nagu mustlasproua on ette öelnud. Keegi ei tohiks teiselt inimeselt seda vabadust ära võtta.
Pigem ennustan endale ise ja elan selle järgi. Mul on oma märgid, mida vaatan. Ei, mitte kohvipaks ega tarokaardid, vaid pigem praktilise elu põhjused ja tagajärjed. Mõnikord ka numeroloogilised näitajad.

Ehk olete ka enda juures avastanud selgeltnägemise võimed ning mismoodi või kuidas need väljendunud on?
Elame ajal kus igaüks võib olla selgeltnägija. Eks see ole mõistetav ka, inimkond vajab tervendamist ja selgemaid päid üha enam. Eks igal inimesel on mingi võime. Kes arendab seda edasi, kes hoiab võimet uinunud olekus.
Minul on ruumide suhtes kõrge tundlikkus. On kergeid ja raskeid ruume. Mõnes kohvikus või poes ma käia ei saa, kuna seal on minu jaoks vale energia, valgus ja toit, atmosfäär ja teenindus võivad olla seal super head aga koha energia ei sobi. See lihtsalt ei resoneeru minuga. Samuti tajun ma mõnikord, kui ruumis on surnud inimene.

Kuidas teil ennetega lood on, kas vahel on mõne asja puhul olnud mingi tunnetus või enne ning kas olete sellega seoses ka mingit plaanitud asja muutnud?
Üldiselt püüan elada jaatavas hoiakus kõige hea suhtes. Usun, et see tagab parema elukäigu. Oma töös puutun kokku paljude väga erinevate inimestega. Väga tihti minu jaoks täiesti tundmatute inimesega. Ja igaühel neist on oma energiaväli.
Selget pahatahtlikkust olen kohanud harva, kuid on ka seda ette tulnud. Siis tuleb võtta distants. Esimese asjana inimese juures jälgin ma tema hääletooni. See annab mulle palju infot kõige edasise suhtes.
Olen inimeste nagu ka ruumide suhtes väga tundlik ja kardinaalne, kui meie energiad ei klapi siis ma lihtsalt ei suhtle.

Mis on teie jaoks avalik saladus?
Kas pole nii , et me elame ajastul kus avalikke saladusi enam pole. Piir avaliku ja salajase vahel on lahustunud. Kõik on avalik. Sotsiaalmeedias saab igaüks ise oma nägu kujundada, arvamust avaldada, oma suhtumist, sättumust, suhteid näidata.
Mulle tundub, et mida avalikum on info, seda parem. Ma arvan, et avaliku saladuse mõiste jäi sinna eelmisesse sajandisse.

Kas teil on ka mõni selline saladus, millest te kunagi teistele ei räägi?
Kõigil inimestel võiks olla mõni saladus. Minul küll on.

Ehk on ka mõni selline saladus, mida siiani pole teilt küsitud, aga nüüd võite sellest rääkida?
Ma arvan, et inimene ise on üks suur saladus. Iseenda saladust saab lahendada ainult igaüks ise. Olla põhimõtteliselt hea inimene, mõelda ainult häid mõtteid, teha ainult häid tegusid, see on väga raske, kuid mitte võimatu. Ma arvan, et inimene, kes tahab saada heaks selgeltnägijaks või tervendajaks ja tõesti oma tegudega imesid korda saata, peaks kõigepealt lahendama iseenda saladuse, alles seejärel seejärel oleks tal õigus teiste saatuste kohta midagi arvata.

Millised on teie plaanid lähemal ajal?
Alanud aastal 2021 on mul plaanis mitmeid põnevaid videokoostöid erinevate eesti artistidega, erinevatel teemadel, erinevates Eesti linnades ja maakondades. Plaanin oma loomingulist käekirja värskendada, tuues videopilti uusi ja huvitavaid elemente ja vaatenurki. Samuti ootab minu dokumentaalsari “Päev Eretiga” minu Youtube kanalil uusi osi.
Uue aasta esimene saade tulebki minu pere keskne. Nimelt lähen ma kaameraga külla oma 90aastasele Kuressaares elavale vanaisa Bärnile. Mul on väga hea meel “Päev Eretiga” saate vaatajatele ühte oma pereliiget tutvustada, sest eks ole temagi osa minust. Tõotab tulla väga meeleolukas ja tore saade, sest mu vanaisa on üks põnev persoon.

Te tegelete filmide tegemisega. Esimene film valmis aastal 2015 ning see oli “Intervjuu Lembit Ulfsakiga”. Millest ja kuidas tuli mõte teha film vanameistriga?
Tegelikult on “Intervjuu Lembit Ulfsakiga” teleklipp, kus peategelane jutustab oma senisest filmitööst ning heidab tagasivaatava pilgu oma rollidele. Lembit räägib intervjuus talle olulistest aspektidest rolli valimisel ning puudutab põgusalt ka huumori valdkonda. Sain Lembitult selle napi kahetunnise kohtumise jooksul nii mõnegi filmialase näpunäite, mis on hiljem mulle videotöös suureks abiks olnud. Hetkeseisuga on teil tehtud kokku 5 filmi ning ka näiteks “Tabamata ime”.

Millal ja kuidas tulite mõttele nimetatud filmi tegema hakata?
See film jutustab kultusbaari Sodiaak showstaaridest, kes eksisteerivad tänu DJ Heiki Hainsalule. Dokumentaalfilmi “Tabamata Ime” (2018) idee sündis hetke äratundmise ajel siis kui ma Leod juhuslikult esimest korda ühes YouTube klipis esinemas nägin. Leo laulukirg tekitas minus tohutu vaimustuse.
See aeg olin hiljuti lugenud ka Eduard Vilde näidendit “Tabamata Ime” (1912). Nagu nõiaväel hakkasin nii näidendi fiktiivses karakteris Leo Saalepis kui päriselu tegelases Leo Lehepuus nägema mitmeid tugevaid sarnasusi. Sarnaste saatuste koosmõjul, kirjutasin enda “Tabamata Imele” kahe päevaga stsenaariumi. Sündis Eesti Lugude sarja üks märgiline dokkfilm, mis üllatas mind ennastki.  Mul on väga hea meel, et baar Sodiaak ja sealsed superstaarid on nüüdseks filmilindile püütud ja “Tabamata Ime” läbi surematuks saanud. Ja veel enam… paljud neist on otse filmilinalt maha astunud ja esinevad päriselus edasi. See on ühe subkultuuri sünd.

Millal ja kuidas tutvusite DJ Heiki Hainsaluga? Te osalete ka tema muusikavideotes?
Heikiga sõbrunesin “Tabamata Ime” võtete käigus. Saladuskatte all võin öelda, et Heiki oli Leo kõrval teine tugev kandidaat filmi peaossa. Kuid kuna Leos oli tol hetkel rohkem traagikat, siis langes otsus tema kasuks. Heiki aga sobis “Tabamata Ime” toetavasse kõrvalossa suurepäraselt - piisavalt karakteerne ja raudse tahtega muusikatootja, seda kõike heitliku ja ülipõhjaliku Leo kõrval. Need kaks vastanduvat karakterit moodustasid kontrasti ja lõid oma plahvatusohtlikus vastuolus ühe filmi peamise pinge.
Mul on hea meel, et Heiki on “Tabamata Ime” levikut targasti ära kasutanud ja oma artistikarjäärile läbi filmi hoo sisse saanud. See oli filmi tegema asudes ka üks minu peamisi eesmärke - aidata peategelastel läbi filmi esinemiskutseid leida.Aeg ajalt osalen tõesti ka  mõnes Dj Heiki muusikavideos. Lõbu pärast. Kaamera ees olemine ja laul pakub vaheldust mu põhitöö - kaamera taga olemise kõrvale. Muide parim rohi läbipõlemise vastu on tulla aegajalt oma mugavustsoonist välja! Aitäh Heikile!

Tegid eelmise aasta lõpul Heikiga koos ka ühe muusikavideo?
Dj Heiki uus muusikavideo räägib ühest hüljatud mehest (DJ Heiki), kes teeb meeleheitliku katse oma armastatu (Girl Cola) enda juurde tagasi võita.
Mees suundub Tallinna ööellu naist otsima. Videos osaleb kirju seltskond mitmeid Eesti kuulsaid ja kummalisi meelelahutajaid.

Millised on teie plaanid edaspidiseks, kas ikka filmide tegemine?
Plaanin videote tootmist jätkata ja tootmises laieneda. Hetkel pean end eelkõige kõige üldisemas mõttes videokunstnikuks, kelle põhitegevusala on meelelahutuslikud muusikavideod ja dokkreportaažid oma YouTube kanalisse. Ma ei välista tulevikus ka produtsendiga koostöös mõnda pikemat ja tõsisemat filmiprojekti. Kõik on võimalik. Oma YouTube kanalil arendan hetkel omanimelist telesaadet “Päev Eretiga”, mida on tulevikus plaanis teemakäsitluste osas konkreetsemaks lihvida - otsin ennast seeläbi veel. Mulle võib kirjutada, kutsuda kaameraga külla või soovitada saate teemasid.
Kevade lähenedes võtab dokksari kindlama kuju. Ma arvan, et “Päev Eretiga” saade positsioneerub oma formaadis seal kuskil Kuuuurija ja Võsareporteri vahepeal.

Telereporteri karjääri peale pole mõelnud või telesse operaatoriks minemise peale?
Minu lähitulevik on miksitud erinevatest meediumitest ja tele on kindlasti üks platvorm mis seal terendada võiks. Kui sa nii juba küsid siis oleksin pigem saatejuht-operaator vaheldumisi, “oma-silm-on-kuningas” tüpaaž, sündmustesse sekkuja.
Ja kui suurelt unistada siis võiks mul olla oma autorisaade, kus saab olla loominguline ning läbi erinevate teemakäsitluste vaatajate “silmi avada”. Muusikavideod jäävad nagunii!

Soovite ehk midagi ka südamelt ära öelda?
Soovin inimestele öelda, et oma emotsioone ei tasuks väga tõsiselt võtta. Head alanud aastat kõigile!

Hillar Kohv

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
lilian nikky 14.04.2021 00:43
Minu nimi on Lilian N. See on minu elu väga rõõmus päev tänu Drsaguru mulle antavale abile, aidates mul oma endise mehe maagia ja armastuse loitsuga tagasi saada. Ma olin abielus 6 aastat ja see oli nii kohutav, sest mu mees pettis mind tõesti ja otsis lahutust, kuid kui ma leidsin internetis Dr.saguru e-kirja, kuidas ta on aidanud nii paljudel inimestel end tagasi saada ja aitavad suhteid korda saata. ja muudavad inimesed oma suhetes õnnelikuks. Selgitasin talle oma olukorda ja otsisin siis tema abi, kuid minu üllatuseks ütles ta mulle, et aitab mind minu juhtumiga ja siin ma nüüd tähistan, sest mu abikaasa on täiesti lõplikult muutunud. Ta tahab alati olla minu poolt ega saa ilma minu praeguseta midagi g teha. Mulle meeldib väga oma abielu, kui tore pidu. Tunnistan Internetis edasi, sest Dr.saguru on tõeline õigekirjavalaja. KAS VAJATE AITA, VÕTKE NÜÜD KORRAL Pöörduda DOKTOR SAGURU KOHE EMAILI JÄRGI: drsagurusolutions@gmail.com või WhatsApp +2349037545183 Ta on ainus vastus teie probleemile ja muudab teie suhte õnnelikuks. ja ka tema täiuslik aastal 1 ARMASTUS LÕIGE 2 VÕIDA EX TAGASI 3 NAISE PUUVILJAD 4 EDUTAMISLÕIK 5 KAITSEJÕU 6 ÄRILÕIK 7 HEA TÖÖLÕÕG 8 LOTERI LÕIGE JA KOHTU JUURDLUS.
elvira 24.02.2021 17:33
laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com
elvira 24.02.2021 17:33
laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com laenupakkumine finantseerimist vajavatele isikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul aastat on arenenud sügav arusaam teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com