horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Erinevad esitajad, Eesti Lood II, Records 2000

Mahukas kogumik "kergemat sorti" eesti muusikast. Süldikas? Ei, otseselt kindlasti mitte. Kuigi see on valdavalt sääease rahvaliku olemusega, estraadi-ja poplugudega, mida aegade jooksul on sagedamini mängitatud.

Viiskümmend neli lugu on mahutatud kolmele ühte komplekti kuuluvale plaadile, muusikat on ühtekokku üle 190 minuti!
Artistide arv on samuti muljetavaldav, kokku kusagil veerandsaja kanti. Umbes kümmekond neist - Tõnu Aare & Apelsin, Mait Maltis, Üllar Jörberg, Boris Lehtlaan, Merle Lilje, Toomas Anni, PS Troika - tulevad välja kolme looga, ülejäänud piirduvad ühe-kahega.
Eesti muusika tõelistest legendidest on esindatud Ivo Linna ("Sinilind" ja "Vana vaksal"), Mati Nuude ("Elu on ilus") ja Oleg Sõlg ("Möödunud päevad").
Uuema poole pealt osutub huvitavamaks kokkupuude Männiste Perebändiga ("Kodumaa kevad") ja ka Merit Männiste eraldi ("Hommikuootus"). Mõistagi lisavad koloriiti ja avardavad valiku muusikalist palet siia mõnevõrra ootamatult paigutatud Indrek Raadik ("Lendame"), Evelin Samuel ("Unistus igavesest päevast") ja eriliselt õrn-harras koostöö Evelin Samuel & Camille ("Langevate tähtede aeg").
Suvelaule on koguni viis: Taniel Vares "Kuum suvi" ja "Meie suvi on see". Merle Lilje ja "Suvi rannaliival", Margus Kappel ja "Suveöö" ning hetkel aktuaalne "Jaaniöö", mida esitavad Tõnu Aare & Apelsin.
Mis antud komplektile aga olulist lisaväärtust annab - ammusest ajast tuttavate lugude kõrvale, mida tegelikult ongi üllatavalt vähe ja lisaks mõnda töödeldudki, on osatud sokutada korralik portsjon oluliselt vähemtuntud või täiesti tundmatut materjali.
Ei teadnudki, et selliseid eesti lugusid üldse olemas on, väidavad isegi aastakümneid kodumaist muusikat teraselt jälginud spetsialistid.
Samas on kõva miinuses see, et iseenesest nägusalt kujundatud plaadiümbriselt ei leia mitte mingitki täpsemat infot ühe või teise loo kohta (konkreetsed autorid, millal valminud, kas ja kus varem avaldatud või mitte jne.).
Raske öelda, milliseks albumikomplekti müügiedu kujuneb, kuid kahtlemata aitab kaasa selle väga soodne hind.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar