horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Erinevad esitajad, "Estonian Evergreens Revival", Estmusic Publishing OÜ

Plaadil on samad laulud ja artistid, kes olid esindatud sama projekti raames möödunud aasta lõpupoole ilmunud "Muinaslugu Sinilinnust" albumil. Vahe on vaid selles, et seal kõlasid need lood eesti keeles, siin inglise. Seega mõni käsitleb asja kahese omavahel seotud tervikkomplektina, mõni mitte, kuid müüginäitajad olid mõlemal plaadil eraldi (võrdselt) kõrged.

Sellele pea seitsmekümneminutilisele albumile on kogutud need lood, mida praktiliselt iga keskealine ja üle selle eestlane peaks hästi teadma ja mäletama. On ju need omal ajal korduvalt raadios ning teles mängitatud laulud sisuliselt meie DNA-sse sisse imbunud, leidnud koha meie südames ja meie hinges. Kuskilt võis juurde lugeda, et kõik kaheksateist pop/estraadilaulu pärinevad kindlast ajavahemikust 1945-1980.
Kuid siin on need läbinud põhjaliku uuenduskuuri ja rüütatud kaasaegsemasse kuube ning sellistena pole neid varem ilmselt keegi kuulnud.
Asja aluseks on üliprofessionaalne ja maailmakuulus Lutz Krajenski Studio Big Band, mis koosneb Saksamaa tippmuusikutest. Kollektiiv on põhimõtteliselt suutnud antud lauludele läheneda teise nurga alt, neile omapoolset võlu juurde lisades.
N.ö. teise etapina paluti mitmel maailmaklassi laulukirjutajal antud paladele teha täielikult uus lüürika. Ning et kogu värk veelgi muljetavaldavamaks teha, valiti lauljateks terve rida tänapäeval kõrgelt hinnatud noorema põlvkonna eesti tähti.
Nende seas on Sofia Rubina, Karl-Erik Taukar, Kaire Vilgats, Ott Lepland, Maarja, Koit Toome, Laura, Uku Suviste, Liisi Koikson jt. Ühesõnaga, igati esinduslik ja kogenudki esinejakaart.
Tervikuna on see väga ühtlaselt "svingiv" meeleolukas plaat. Eraldi midagi välja noppida pole mingit mõtet. Omamoodi naljakas moment on vahest see, et rahva seas ülipopist loost "Mis värvi on armastus" on siin saanud "Something Right". Ja Jaak Joala repertuaari ühest armastatuimast palast "Suveöö" ümbertegemise tulemusel "The One".
Kuidas kellelegi, kuid millegipärast ei usu, et seesamune ingliskeelne variant rahvale emakeelsest lähedasemaks saab. Aga mine tea. Lisaks on tore tõdeda, et meie lauljad saavad inglise keelega üldjoontes päris kenasti hakkama.
Antud projekti eestvedajaks ja produtsendiks on muusik Mikk Targo.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar