horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eros Ramazzotti, "Perfetto", Universal

Itaalia muusik, laulja ja laulukirjutaja Eros Ramazzotti on tegutsenud muusikavallas juba üle kolmekümne aasta, kuid tema populaarsus ei näi mingilgi määral kahanevat.

Eriti kõva nimi on ta endiselt mõistagi kodumaal Itaalias, kuid paljudes teistes Euroopa riikides ning üldse hispaaniakeelsetes maades samuti. Täpsustuseks, nagu uusimgi, on enamik tema stuudioalbumeid paralleelselt välja antud nii itaalia kui hispaania keeles.
Oma pika karjääri jooksul on Ramazzotti – kes muide laulmisele lisaks oskab kitarri ja klaverit mängida – muuseas esitanud märkimisväärse arvu duette, sealhulgas selliste supertähtedega nagu Cher, Tina Turner ja Andrea Bocelli.
Maailmalaiuselt on Ramazzotti albumeid müüdud üle 60 miljoni eksemplari, mis vägagi vägev näitaja. Mis edetabelitesse puutub, siis sealgi on Ramazzotti singlid-albumid sageli figureerinud. "Perfetto" vinnas ennast samuti lõdvalt paljude riikide omadesse kärmelt sisse – Itaalias esikohale, Hispaanias kolmandaks, Saksamaal viiendaks...
Maikuus ilmunud "Perfetto" nimest hoolimata absoluutsele täiuslikkusele siiski ei pretendeeri ja Ramazzotti parim töö kahtlemata pole. Kuid kindlasti omab see muusikaliselt kaunis ühtlane album, mis mõnusalt-sujuvalt kulgeb popi ja pehmema roki maadel, erilist väärtust just "italo-popist", itaaliakeelsest muusikast lugupidavatele. Ning ilmselgelt on toote sihtgrupp peamiselt naised, romantikat ja lembelisust loeb keelt oskamatagi välja enamikest lugudest siin.
Albumilt leiab ühtekokku 14 lugu, mis on lindistatud Los Angeleses, Milanos ja Roomas. Plaadi on produtseerinud Ramazzotti ise ja tema kauaaegne kolleeg Claudio Guidetti.
Mis singlitesse puutub, siis esimesena ilmus "Alla Fine Del Mondo", märtsis eelsoojendusena. Teine singel on rütmikam ja koheselt "käimatõmbav" tujutõstja "Il Tempo Non Sente Ragione".
Kuid albumi tegelik pärl on hoopis "Vivi E Vai", Ramazzottilt lihtsalt fantastiline (hääleline) sooritus. Sõelale jäävad veel "Il Viaggio" (klaver sekkub aeg-ajalt) ja "Sbandando".
Eriti vahva on aga asjaolu, et kõigi laulude pealkirjad ja sõnadki on voldikul tõlgitud inglise keelde!

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar