horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Eurovision Song Contest Copenhagen 2014, Universal

"Join Us! Ühine meiega!" keelitavad ja meelitavad nad oma toodetel. Kui enne selleaastast Eurovisiooni lauluvõistlust Kopenhaagenis ilmus duubelplaat kõigi võistlusel esitatud lauludega, siis nüüd mõningane aeg pärast kogu Euroopat ühendanud muusikasündmust ilmutatakse lisaks täispikk DVD.

Komplekt sisaldab endas kolm plaati, vastavalt esimese poolfinaali kontsert koos lisamaterjaliga, teise poolfinaali kontsert samuti lisamaterjaliga ning lauluvõistluse lõppkontsert. Kui kõik need kolm kontserti ja lisamaterjalid kokku liita tuleb kõvasti üle kaheksa tunni vaatamist.

Kuigi "Eurovisioni" näol on väidetavalt endiselt tegemist kogu Euroopa lemmik telesõuga, on sellest valminud DVD enda vormistus üllatavalt tagasihoidlik, mitte eriti ostma ahvatlev.

Ei mingit infovoldikut või minibrošüüri eraldi plaatide juurde pistetud, ümbrispaberilt leiab vaid kõigi osalenud artistide, kokku 37 neid, tibatillukesed fotod.

Võiks ju väita, et antud DVD tarbimisväärtus polegi enam suur – kes see peale tõsiste fännide ikka neid valdavalt lihtsakoelisi eurolaule teist-kolmandat korda üle vaadata viitsib.

Teisest küljest, selgi korral leidus Eurovisioonil teatud ports mõnusa meloodiaga säravamaid või kasvõi atraktiivselt esitatud lugusid, mida vähem tunnustati – mitmed ei jõudnud poolfinaalist kaugemale – kuid mida siiski võiks teatud aja möödudes uuesti rahulikult nautida. Tanja "Amazing" on meie jaoks loomulikult väärtus omaette.

Korduval ülevaatamisel on võimalik harjuda ka palju kisa ja kära tekitanud Austria eurolaulja Conchita Wursti etteastega. Taanis pani ta küll võistluse kindlalt kinni, kuid lugu polnud siinkirjutaja hinnangul midagi erilist.

Tegelikult mida siin pikalt jutustada, selle Eurovisiooni DVD komplekti foonil saab üks õige lauluvõistluse fänn vabalt järgmise aastani vastu pidada...

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar