horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Fifth Harmony, "Fifth Harmony", Syco/Epic

Fifth Harmony? Taas punt, kellest ma varem midagi kuskilt kuulnud polnud, keda ükski tuttavatest muusikahuvilistest ei teadnud. Nagu seejärel hoolikalt asja uurides selgus, on Fifth Harmony Miamist, Floridast pärit tüdrukutebänd, kes alustas tegevust juba viie aasta eest. Ühesõnaga talendikad noored ameeriklannad.

Algselt kuulusid Fifth Harmonysse Ally Brooke, Normani Kordei, Dinah Jane, Lauren Jauregui ja Camila Cabello. Viimane lahkus aga grupist eelmise aasta detsembris ja sellel plaadil enam kaasa ei tee.
Tähtedeks tõusid nad sotsiaalmeedia abiga, vähemalt nii väidetakse. Kokku on Fifth Harmony välja andnud kolm stuudioalbumit. "Reflection" (2015), "7/27" (2016) ja nüüd siis omanimelise plaadi, mis ilmus augustis.
Värske plaat on mõnevõrra ootamatult väga lühike, vältab ühtekokku vaid kolmkümmend kolm minutit. Muusikaliselt liigub üldjoontes meloodiarikka popi ja R&B rada pidi. Kuigi näiteks avaloos "Down" teeb kaasa ka räppar Gucci Mane. Sellest albumi ühest parimast loost saab kuulata lisaks instrumentaalversiooni, tõsi, ainult spetsiaalsel jaapani väljaandel.
Mäekõrguselt teistest üle on eriti löövalt toimiva, intensiivse pealesuruva rütmiga ja vallatuma laulutekstiga "He Like That" - "talle" meeldivad nais(t)e tissid ja tagumik(ud). Tea kas just selle loo pärast, kuid Fifth Harmony ümbriselegi on taaskord tembeldatud see irvitama panev "tuttavamast tuttav" märge, mis ette hoiatab halva kõnepruugi kasutamise kohta.
Mõlemast eelpoolmainitud hitist on tehtud videoklipid. Seksikad mõlemad, kuid "He Like That" paelub paheliste tantsuliste "numbritega", küttes kõik normaalsed heteromehed kindla peale üles. Ainuüksi YouTubes on "Downi" vaadatud üle 52 miljoni korra ja "He Like That´i" 46 miljonit.
Fifth Harmony loeb oma mõjutajateks Spice Girls´i, Mariah Carey´d, Whitney Houstonit ja Destiny´s Childi.
Kui nüüd selle kõige üle rahulikult järele mõtlema hakata, siis enim loeb albumilt välja ehk just Spice Girlsi moodi vabamat kulgemist.
Edetabelikohtadest rääkides on huvitav mainida, et Hispaanias tõusid nad esimeseks.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar