horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Florence + The Machine, "High As Hope", Virgin EMI/Republic

Florence + The Machine on Inglise indie rock bänd, mis moodustati Londonis aastal 2007. Selle alustaladeks on laulja Florence Welch ning klahvpillimängija Isabella Summers. Florence, kes on ka üks selle albumi produtsentidest.

Muusikalises mõttes on kollektiiv kirev – põimuvd indie rock, indie pop, baroque pop, chamber pop, art rock, art pop, neo soul, folk.
Otseselt kasuks selline virvarr neile ei tule, jäädakse küllaltki laialivalguvaks. Samas, mingi omapära neil ikkagi on, otseseid võrdlusmomente ei teki mitte ühegi teise artisti või bändiga.
Juunis ilmunud "High As Hope" on grupi neljas stuudioalbum, vältab sobivasti nelikümmend minutit. Eelmine plaat ilmus kolme aasta eest. Seega suhteliselt pikk vahe ja ootused olid vahest mõnevõrra kõrgemad.
Esmamulje kuigi positiivne pole, hoolimata sellest, et Florence ise on kahtlemata andekas ja hea häälega laulja. Oskab ennast maksma panna ja näib, et talle meeldib ennast eksponeerida. Igatahes on voldikul laulusõnadele lisaks temast endast päris mitmeid meelaid fotosid..
Üldpildis igavavõitu? Jah, küllaltki, saab kõhklusteta öelda. Ometi on siit seltskonnast singlitena välja tõmmatud koguni kolm lugu: "Sky Full Of Song", "Hunger" ja "Patricia". Neist küllaltki hoogsas esituses kulgev "Hunger" äratab kohe tähelepanu, jääbki albumi üheks paremaks. Ning tegelikult ega "Sky Full Of Song" oluliselt viletsamat masti ole.
Kuid üldjuhul etemakski kui muusikat ennast, võib lugeda plaadi lüürikat, mis kompenseerib parasjagu hallide viiside veeremist...
Kuigi pealiskaudsemal kuulamisel sõnastus mitte milgi määral kõrvu ei riiva, on ometi Florence + The Machine albumi esikaanele lisatud kleeps, mis hoiatab halva kõnepruugi eest.
Kellele mõeldud? Sihtgrupiks on alternatiiv/indiemuusikast lugupidavate kitsam ringkond. Ma ei kujuta ette, et taoline album laiemat publikut kõnetada ja vaimustada suudaks.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar