horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Florence + The Machine, "How Big, How Blue, How Beautiful", Island

Florence and the Machine on inglise indie-rock ansambel Londonist. Selle moodustas aastal 2007 lauljanna Florence Welch. Plaadirindel nad seni kuigi aktiivsed pole olnud, kokku maha saadud vaid kolme stuudioalbumiga. Kusjuures nende eelmine, "Ceremonials", ilmus nelja aasta eest.

Kuid pole häda, mingi seletamatu imevalemi abil on kõik nende senised tooted edukad olnud, kõrged kohad edetabelites pluss sinna juurde mitmed tähtsad muusikaauhinnad.
Värske album jõudis samuti Inglismaa plaadiedetabeli tippu, kuid veelgi tähelepanuväärsem, et debüteeris koguni USA Billboard 200-s esikohal!
Suvel muide andis Florence + the Machine terve rea kontserte ja lisa on tulemas, ja just nemad olid peaesinejaks ülimainekal Glastonbury muusikafestivalil.
Florence´t ennast on aupaklikult võrreldud selliste kõrgelthinnatud lauljatega nagu Kate Bush (täiesti kohatu võrdlus), Siouxsie Sioux, P.J. Harvey ja isegi Björk (Florence pole kaugeltki nii ekstravagantne).
Viimast albumit kuulates ei oskaks küll taolisi selgepiirilisi paralleele üles leida, pigem tooks välja hoopis ühe teise tuntud artisti nime, tugeva sarnasuse temaga. Nimelt USA laulja ja laulukirjutaja Chrissie Hynde´iga, The Pretendersi vokalistiga.
Florence + the Machine (jah, nad kirjutavad oma bändinime kahtemoodi) uusima albumi suur menu paneb kokkuvõttes siiski imestama. No ei ole see indie rocki, indie popi, baroque popi, art rocki, neosouli või neopungi kokkuvaaritatud segu sugugi nii huvitav või hariv kuulamine.
Üheteistkümnest loost võiks parimal juhul tõepoolest esile tõsta vaid kahte. Hoogsat ja positiivset eelhäälestust loova "Ship To Wreck", ilmutatud ka singlina ning märgatavalt rahulikuma voolamisega "Caught´i". Ülejäänud kraam pole küll otseselt kehva kvaliteediga, kuid mõjub kuidagi igavalt ja ebahuvitavalt. Liiga tüüpilise indiena?
Bänd on ise seekord üheks olulisemaks lugenud siit väljastatud esimest singlit "What Kind Of Man" ja just nimiloost on nad millegipärast teinud lühikese videoklipi.
Tundub, et oma albumiga nipitada oskavad nad ka. Nimelt ilmus plaadi koguni viie lisalooga Deluxe variant kusagil paar nädalat enne tavalist.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar