horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Frankie Animal, "The Backbeat", Frankie Animal

Frankie Animal on 2012. aasta kevadel moodustatud küllaltki huvitava käekirjaga neljaliikmeline ansambel. Juba samal aastal, muusikakonkursil "Noortebänd 2012" tegid nad lausa imet, noppides ühtekokku koguni kaheksa eriauhinda!

Debüüt EP-ni, "Obsession", jõuti veidi hiljem, 2014. aasta aprillis. Kuid eriti kõva sõna, et lühikese tegutsemisaja jooksul on Frankie Animal koguni kahel korral esinenud Baltikumi suurimal alternatiivmuusikale keskenduval festivalil "Positivus". Kes neid seal näinud on, kiidavad kollektiivi ja selle vastupandamatut lavašarmi.
Nüüd siis jõudis loogilise jatkuna järg grupi esimese täispika stuudioalbumi, "The Backbeat" kätte.
Kuigi selline indie rokilik lähenemine nagu pole eriti originaalne ega piisavalt lööv, on tulemus kindlasti aktsepteeritav.
Muusika on kohati just parajalt särtsakas ja hoogne, kohati taas täiega tempot mahavõttev, pigem unelev ja unistav. Igav seda pea neljakümneminutist albumit kuulates vähemalt ei hakka.
Selle üle polemiseerida, et nad võiksid ikkagi eesti keeles laulda, pole vist mõtet. Sest inglise keelega - aksendivaba püüdlik esitus - saavad üle ootuste hästi hakkama.
See on ühtlase tasemega plaat, kuid kümnest loost kaks säravad erksamalt:
idamaise varjundiga "The China Song" ning põneva, kuidagi tuttavlikult kõlava rütmiga "The Pipers".
Huvitav on tõdeda, et paaril korral loeb kasutatavate taustajõudude seast välja tuntud ja tunnustatud meesvokalistide nimed: "Golden One´s" vastavalt Ewert Sundja ja "Lady Of The Light´is" Robert Linna.
Frankie Animali moodustavad laulja/klahvkamängija Marie M. Vaigla, kitarrist Jonas Kaarnamets, bassist Jan-Christopher Soovik ja trummar Martin Petermann.
Bändi muusikaliseks juhiks näib olevat just Jonas Kaarnamets, põhiliselt tema on nii muusika kui ka sõnade autor. Samas tuleb eraldi rõhutada noore ja andeka laulja Marie M. Vaigla rolli, ilmselgelt annab tema vokaal bändile tublisti võlu juurde.
Miinuspoolele võiks kanda suhteliselt tagasihoidliku ja väheatraktiivse plaadiümbrise.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar